Prispôsobte si stránku pomocou Bookmarkletov

Stalo sa vám, že ste v našej aplikácii potrebovali mať očíslované riadky, alebo niečo zvýraznené? Máme pre vás vychytávku, ktorou behom chvíľky upravíte stránku podľa svojich potrieb nie len v Mergade a pri tom nemusíte nič hackovať. Poznáte Bookmarklet?

Čo je Bookmarklet

Bookmarklet je kúsok javascriptového kódu, uložený v prehliadači, ako klasická záložka na webovú stránku. Dovoľuje užívateľovi vykonať zmeny, ktoré ovplyvnia, ako stránka vyzerá. Môžete si vďaka tomu zväčšiť písmo, podtrhávať text, meniť text alebo vykresliť tabuľku s dátami. 

Bookmarklet funguje ako obľúbená záložka, ktorá obsahuje adresu. Keď na ňu užívateľ ťukne, prehliadač si vezme jej adresu a prejde na ňu. Ak ale záložka neobsahuje URL adresu ale javascriptový kód bookmarkletu, tak si ho prehliadač prevezme, ale ostane na tej istej stránke a vykoná to, na čo je javascript určený.

Inštalácia a tipy

Inštalácia" sa vykoná tak, že bookmarklet zo stránky pretiahnete myšou do lišty prehliadača, kde máte záložky. Alebo si pridáte akúkoľvek stránku do obľúbených záložiek a zmeníte pri nej URL na javacriptový kód bookmarkletu.

Najviac bookmarkletov nájdete na tejto stránke. Jeden užitočný máme aj na našom fóre, ktorý rozbalí dáta o produktoch tak, že ich uvidíte všetky naraz. Najpoužívanejšie bookmarlekty môžete mať v lište uložené v záložke, takže sa k nim ľahko dostanete a môžete ich rýchlo použiť.

Pridať nový komentár