Buďte pripravení na plánované zmeny na FAVI

V nadchádzajúcich týždňoch pripravuje vyhľadávač nábytku a dekorácií FAVI dve dôležité zmeny. Po novom budú inzerenti musieť povinne zasielať identifikátor produktov a uvádzať jeho kategóriu. Poďme si tieto zmeny predstaviť bližšie.

FAVI začne požadovať kvalitnejšie dáta

Zasielanie ID produktov bude povinné

Jedna z najdôležitejších zmien, ktorá na FAVI už čoskoro príde, je nutnosť zasielania identifikátoru každého produktu. Počas mája prestanú byť produkty, ktoré nemajú vo feede uvedenú kategóriu, zobrazované. Zasielajte preto ID produktov podľa špecifikácie vami používaného feedu – konkrétne to je element ITEM_ID (Heureka, Zboží.cz) a g:id (Google Shopping).

Čo musí ID produktu obsahovať

FAVI uvádza, že ID produktu musí vždy byť unikátne a nemenné. Pri zmene identifikátoru (napr. pri zmene feedu, či prechodu na odlišnú e-shopovú platformu) totiž dôjde k strate histórie a pozície produktu, čo bude mať záporný vplyv na efektivitu vašich kampaní.

ID môže obsahovať iba tieto znaky:

  • malé a veľké písmená bez diakritiky
  • čísla
  • podtržítka
  • pomlčky
Príklady ID produktu. Zdroj: favi.cz

Má niektorý z vašich produktov viac variant? Uvádzajte vo feede tiež skupinové ID takýchto produktov prostredníctvom elementu ITEMGROUP_ID (Heureka, Zboží.cz), či g:item_group_id (Google Shopping).

Detailnejšie uvedené kategórie produktov vám získajú kvalitnejšiu návštevnosť

Čo najpresnejšie uvedenie kategórií pri produktoch je na FAVI zásadné. Ak kategórie pri produktoch nemáte, tak sa na FAVI nenačítajú. Tie, kde kategórie uvádzate príliš obecne, nemusia byť zaradené presne. Aby ste dosiahli presnejšieho zaradenia produktov, vložte do kategórií kľúčové slová filtrov, pod ktorými sa má produkt zobrazovať. Vďaka tomu zákazníci vašu ponuku ľahšie dohľadajú.

 

Napumpujte vašu inzerciu na FAVI kvalitnými dátami. Vaše produkty budú dobre vidieť a vaša inzercia tak dosiahne lepších výsledkov.

 

Mohlo by vás zaújímať:

Pomocou noviniek Favi dosiahne váš predaj nábytku lepších výsledkov

Vyhľadávač nábytku a dekorácií Favi prináša niekoľko zmien. Ich pomocou chce svojim užívateľom zjednodušiť inzerciu tovaru a pomôcť tým k zvýšeniu tržieb. Ukážme si, aké novinky môžete na Favi aktuálne využiť.

20.03.2019
Pripravte reklamné kampane na vianočnú sezónu s FAVI Checklistom

Špecializovaný porovnávač FAVI vydal checklist zjednocujúci tipy a rady pre dôležité e-shoparské úkony na predvianočnú sezónu. Prejdite si ho a pripravte vašu inzerciu na najdôležitejšie e-commerce obdobie v roku. Mnoho z týchto úkonov vám zautimatizuje používanie Mergada, s ktorým si budete istý, že je vaše nastavenie bezchybné.

22.09.2020
Rozbehnete s Favi inzerciu na Balkáne

Porovnávač Favi vstupuje do letného obdobia s dávkou noviniek. Dominuje im nová nápoveda pre klientov a možnosť expandovania na trhy južnej Európy. Pozrite sa, ako využijete aktuálne zmeny pre ešte lepšiu správu vašej inzercie.

23.06.2020

Pridať nový komentár