Druhý MergadoFest pomáhal s expanziou do zahraničia

Jedno staré východné príslovie hovorí: Ak sa chceš s niekym zoznámiť, pozvi ho k sebe domov. A presne na tomto princípe vznikol MergadoFest, z ktorého nechceme mať obvyklú marketingovú udalosť, ale domácu akciu, ktorá spája prednášky a networking v každodenných kulisách našej firmy.

Všetko ubehlo strašne rýchlo

Ak ste niekedy podobnú akciu organizovali, tak to poznáte. Mesiace dopredu vymýšľate tému a oslovujete prednášajúcich. Potom skladáte program. A keď spustíte registráciu, uvedomíte si, že sa všetko blíži míľovými krokmi a že toho musíte ešte tak veľa zariadiť. Dni tesne pred akciou sú plné počítania techniky, občerstvenia, stoličiek, a sťahovania kancelárií, v ktorých prebehnú prezentácie.

A potom príde ten deň. Kolobeh prednášok sa rozbieha a rovnako tak bežíte aj vy. Organizujete, ukazujete cestu účastníkom, bavíte sa so známymi i nováčikmi, pijete pivo na afterparty… A zrazu ste doma a zaspávate, aby ste si až zajtra ráno uvedomili, že MergadoFest 2018 už skončil.

Organizujete, ukazujete cestu účastníkom, bavíte sa so známymi i nováčikmi, pijete pivo na afterparty…

Aké to teda bolo?

Nie len že všetko prebehlo rýchlo, prebehlo to aj hladko. Organizačné nasadenie sa oplatilo. Prišlo veľa ľudí a nám celý deň robilo radosť, že tu boli, bavili sa, jedli, pili a hlavne sa dozvedali nové veci. Prednášky druhého MergadoFestu prebehli v štyroch miestnostiach budovy našej firmy a v klube Mersey. V ňom sa konali tri veľké prezentácie na tému expanzia do zahraničia.

Prednášky druhého MergadoFestu prebehli v štyroch miestnostiach budovy našej firmy...

Adam Funiok z Besteta v svojej predstavil niekoľko dobrých tipov, ako efektívne vstúpiť do zahraničnej e-commerce. Jana Dzuričková z Unikum ukázala, kde všade v Európe jej s expanziou eshopov pomohlo Mergado. A všetko zakončil náš konzultant Luděk Vojeník, ktorý predstavil novinky z Mergada a široké možnosti jeho použitia pre feedy z celého sveta.

V menších sálach malo svoje prednášky niekoľko kolegov z Bidding Fox (Jiří guňka), Besteta (Veronika Ševelová a Jiří Homola), i Mergada (Pavel Rusinský),. Pozvanie tiež prijali Marek Čevelíček z Liquid Designu, Tomáš Hanáček z Performicsu a Tomáš Vrtík z Expandeco.

...a v klube Mersey.

A záver?

Bolo príjemné vidieť, koľko debát prebieha medzi prednáškami. Po celý deň sa v priestoroch firmy pohybovalo veľké množstvo fajn ľudí, z ktorých sršalo nadšenie pre to, vyskúšať si nové tipy v ich práci. Tí, ktorí sa nevošli dovnútra, diskutovali vonku alebo na bare v klube Mersey. Po skončení všetkých prednášok sme usporiadali malú afterparty, na ktorej sme spoločne prebrali aj záležitosti mimo naše odbory a mohli sa tak lepšie spoznať.

Dotazníky, v ktorých môžu hostia odpovedať, ako sa im MergadoFest 2018 páčil posielame dnes. Veľmi sa tešíme na odpovede, najmä na tie s pripomienkami na to, kam celú akciu do budúcna posúvať. Sme radi, že sme s vami mohli byť. Ak ste na tohtoročnom MergadoFeste neboli alebo vám včerajšok nestačil a chcete Mergado poznať ešte viac, prihláste sa na niektoré z našich školení. Vďaka nim si vytvoríte ešte komplexnejší obraz o možnostiach Mergada a toho, s čím všetkým vám pomôže.

Pridať nový komentár