GLAMI po novom vyžaduje informácie o materiáli produktu

Porovnávač módy GLAMI predstavil ďalšiu novinku, ktorá ma jeho užívateľom pomôcť získať viac zákazníkov, ktorí majú o ich tovar skutočný záujem. Ak inzerujete na GLAMI, po novom budete pri oblečení, obuvi a doplnkoch musieť povinne uvádzať jednu z informácií, ktorá najviac ovplyvňuje rozhodnutie zákazníkov – z akého materiálu sú vaše produkty.

Informácia o materiáli rozhoduje

Vďaka prieskumom Fashion (Re)search GLAMI zistilo, ako dôležité je pre zákazníkov poznať materiál produktu. Vďaka tejto informácii si zákazníci pri nákupe online lepšie predstavia, ako nimi vybraný kúsok naozaj vyzerá. GLAMI chce v budúcnosti parameter materiálu využívať tie ako jeden z filtrov jeho fashion katalógu. Preto bude po novom vyžadovať zasielanie infa o používaných materiáloch jednotlivých kusov tovaru.

Majte všetko pripravené do začiatku augusta

1. augusta 2019 GLAMI prestane zobrazovať produkty bez uvedeného materiálu. Ak nestihnete zareagovať včas, hrozí vám, že prídete o inzerciu produktov, kde nebude parameter materiálu uvedený. Zapracujte tento parameter včas do vášho feedu. Informácie o materiáli zasielajte pre každý produkt zvlášť.

Pri produktoch s viac zložkami (zvyčajne bundy, topánky, batohy atď.) musíte GLAMI inforpovať o percentuálnom zastúpení materiálu vybraného produktu. Pri týchto produktoch doplňte element <PARAM_NAME>materiál</PARAM_NAME> o názov zložky (podšívka, výplň, podrážka atď.), ale zakaždým ponechajte kľúčové slovo „materiál“.

Informácie o materiáli posielajte vždy v lokálnom jazyku (napr. pre slovenské GLAMI v slovenčine). Ak informácie o materiáli tovaru nemáte, vyžiadajte si ich od vašich dodávateľov.

Príklad špecifikácie materiálu trička na GLAMI. Zdroj: glami.cz
Príklad špecifikácie materiálu bundy na GLAMI. Zdroj: glami.cz

Buďte pripravený na zavedenie tejto dôležitej novinky na GLAMI. Overte, aké všetky informácie o produktoch posielate vo feede a doplňte podstatné dáta, ktoré chýbajú. Spravujte inzerciu na GLAMI pomocou Mergada a využili by ste odbornú pomoc? Napíšte nám na našu podporu.

 

Mohlo by vás zaujímať:

 

Nastavte si dopravu pre známe porovnávače a reklamné systémy

Kvalitne nastavená ponuka dopravcov a cena dopravy sú kľúčové konkurenčné zbrane e-shopov inzerujúcich na vyhľadávačoch tovaru. Máme pre vás prehľadného sprievodcu, ktorý vám ukáže, ako v Mergade nastavíte pravidlá pre cenu dopravy na najznámejších porovnávačoch.

03.06.2020
Zvýšte úspešnosť e-shopu vďaka GLAMI TOP už aj na Slovensku

Projekt GLAMI TOP bol s príchodom marca spustený pre slovenský trh. Zákazníci a e-shopári odteraz získavajú novú možnosť hodnotenia spokojnosti s nákupom či značkou. Slovensko sa tým zaradilo medzi krajiny, ktoré môžu využívať výhodu recenzií na GLAMI.

12.03.2020
Nastavte si doručenie do Vianoc na GLAMI a Zboží.cz

Špička vianočných nákupov je tu. Mnoho zákazníkov bude objednávať tovar na poslednú chvíľu a ich rozhodovanie do veľkej miery ovplyvní informácia o tom, či tovar dorazí včas pod stromček. Pozrite sa, ako nastavíte garanciu doručenie do Vianoc na GLAMI a Zboží.cz.

10.12.2019

Pridať nový komentár