Zviditeľnite sa pomocou ďalších Google platforiem

Google Nákupy prichádzajú s novým spôsobom ako prepojiť ešte viac online obchodov s ich cieľovými zákazníkmi. Využite na to program služby Merchant Center, ktorý je dostupný už aj pre českých e-shopárov. S jeho pomocou zobrazíte sortiment automaticky v neplatených výsledkoch na Googli. Poďme si novinku predstaviť bližšie.

Ukážte sa už aj na českých formátoch Googlu

Google Nákupy prinášajú s každou novou funkcionalitou lepšie možnosti pre e-shopy a pomáhajú im dosiahnuť vyššie priečky vo vyhľadávaní. Výnimkou nie je ani spustený program Platformy na Google. Online obchodom umožní automaticky zobraziť produkty v neplatených výsledkoch na jeho hlavných platformách.

Zákazníci amerických e-shopov funkciu úspešne otestovali a jej rozšírenie je už dostupné vo všetkých krajinách, kde sú služby Google Merchant Center k dispozícii.

Postup na nastavenie Google Merchant Centra 1 Zdroj: https://www.google.com/retail/get-started/?product=merchant-center&hl=cs

Ako funguje Google novinka

Aby sa vaše produkty zobrazili v neplatených záznamoch na formátoch Googlu, potrebujete nahrať do tejto služby zdroj dát. Zákazníci následne uvidia váš tovar na platformách Obrázky Google, kartách Nákupy Google, vo funkcii Google Lens a vo Vyhľadávaní Google. Výhodou pre e-shopy je bezplatné zapojenie obchodníkov a zobrazovanie sortimentu vo výsledkoch vyhľadávania.

Na zapojenie do projektu musí obchod dodržať pravidlá zobrazovania výrobkov v platformách Googlu a splniť viacero kritérií. Všetky sú prehľadne spísané v doporučených postupoch na stránke podpory Google Merchant Centra.

 

Nový projekt od Google vám poskytuje efektívny spôsob ako zacieliť nakupujúcich na viacerých frontoch zároveň. Google Nákupy sú dôležitý predajný kanál, ktorý vyžaduje kvalitne nastavenú inzerciu. Túto marketingovú službu ovládnete, ak sa na jej úpravy naučíte používať Mergado.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Pomocou Gmailu dostanete váš tovar z Google Nákupov bližšie k zákazníkom

V polovici minulého roka ponúkol Google svojim užívateľom možnosť zobrazovať produktové a výkladové reklamy na Youtube a v kanáli Objaviť od Googlu. V marci medzi kanály, ktoré komplexnejšie zobrazujú inzerciu z Google Nákupov, pridáva aj Gmail.

26.02.2020
Mergado podporuje Google Nákupy SK

Slovenskými a českými ecommerce vodami už nejakú dobu víria správy, že sa Google Shopping kampane spustia tiež na Slovensku. Google Nákupy na Slovensku zatiaľ bežia len v beta verzii, ale Mergado v release z 10.6. predstavilo formát, ktorý Google Nákupy SK vie.

11.06.2019
Rozšírte vaše reklamy v Google Shopping na ďalšie platformy Google

Od 15. júla 2019 ponúkne Google možnosť zobrazovať produktové a výlohové reklamy zo štandardných kampaní na YouTube a v kanáli Objaviť od Google.

24.05.2019

Pridať nový komentár