Mergado podporuje Google Nákupy SK

Slovenskými a českými ecommerce vodami už nejakú dobu víria správy, že sa Google Shopping kampane spustia tiež na Slovensku. Google Nákupy na Slovensku zatiaľ bežia len v beta verzii, ale Mergado v release z 10.6. predstavilo formát, ktorý Google Nákupy SK vie.

Google zobrazí produkty vo výsledkoch vyhľadávania aj na Slovensku

Pre e-shopárov, marketérov i zákazníkov susedných štátov je to denný chleba, ale až v súčasnosti sa vo výsledkoch vyhľadávania na slovenskom Google zobrazia produkty s ich obrázkom, cenou a prípadne hodnotením.

Tieto výsledky sa objavia nad výsledkami z reklamy, i z prirodzeného vyhľadávania. Okrem toho sa v istých prípadoch zobrazia na pravej strane výsledkov, v obrázkoch a v lište pribudne záložka Nákupy. Ako inzerovať na Google Shopping sa dozviete z článku Propagujte svoj tovar online pomocou Google Shopping #1 a #2.

V Mergade nájdete Google Shopping SK medzi predpripravenými formátmi

Ak už používate Mergado, používanie formátu pre Google Shopping SK pre vás nebude nič nové. Jeho špecifikáciu sme už implementovali.

Náhľad nového exportu v Mergade s Google Shopping SK formátom na výstupe.

Mergado vie:

  • auditovať formát pre Google Shopping SK
  • našepkávať jeho kategórie (rovnako ako pri ostatných Google formátoch)

 

Našepkávač kategórií v pravidle pre hromadne premenovanie kategórií.

Čo si pripraviť:

  1. Či už ste napr. Česi, ktorí chcú Google Nákupy na Slovensku využívať, ale ste nastavovali kampane pre slovenské obchody na českej verzii Google Shopping, nezabudnite preložiť feed do slovenčiny.
  2. Nezabudnite tiež, že (rovnako ako v zemiach, kde už Google Nákupy fungujú) musíte dodržiavať povinné špecifikácie produktových dát.
  3. Veľmi dôležité je prepočítať meny (napr. z Kč na EUR). To zvládnete buď v Nástroji pre prevod meny, ktorá je každom Google Merchant Center účte, alebo rovno v Mergade – nedávno sme o prevode mien písali prehľadný článok s návodom.

 

Aj keď zavedenie Google Nákupov pre Slovensko vyzerá ako splnený sen, je dôležité si uvedomiť, že je nákupné správanie v každom štáte iné. Stratégie pre Google Nákupy, ktoré používate v iných krajinách, tak nebudú mať rovnaký dopad. Tiež k cenám za preklik sa nemôžete stavať obdobne. Skúšajte rôzne stratégie, testuje a ak v používaní Google Shopping nie ste zvyknutý, najmite si odborníka, alebo agentúru, ktorí vedia pracovať aj s Mergadom. Inzercia vášho tovaru tak pôjde automatizovane z jedného miesta a vy budete mať podrobný prehľad o všetkom, čo sa vo vašich stratégiách deje.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Rozšírte vaše reklamy v Google Shopping na ďalšie platformy Google

Od 15. júla 2019 ponúkne Google možnosť zobrazovať produktové a výlohové reklamy zo štandardných kampaní na YouTube a v kanáli Objaviť od Google.

24.05.2019
Automatické aktualizácie tovaru na Google Nákupoch zvýši návštevnosť vašich reklám

Oneskorenie pri aktualizácii produktových dát vášho tovaru môže spôsobiť, že sa k zákazníkom dostanú nepresné informácie. Také nezrovnalosti ovplyvňujú mieru spokojnosti a teda ich chuť u vás nakupovať. Na Google Nákupoch sa týchto oneskorení zbavíte pomocou automatických aktualizácií tovaru.

07.03.2019
Zjednodušte si inzerciu na Google Ads pomocou Mergada

V prvním díle článku o používání služby Google Ads jsme si řekli, že jejich pomocí přilákáte více zákazníků a dokážete zaujmout to publikum, které si zvolíte. Dnes si ukážeme, jak na Google Ads pomocí Mergada.

18.01.2019

Pridať nový komentár