Modul Mergado Pack pre PrestaShop

 

Používate PrestaShop verzie 1.6+ alebo 1.7+? Potom si stiahnite modul Mergado Pack. Pomôže vám vytvárať lepšie dátové XML súbory, hlásiť konverzie do Heureky, Zboží.cz a mnoho ďalších funkcií. A navyše je zadarmo!

 

Vybrané funkcie:

 • XML export Mergado: produkty, kategórie, nákladový feed
 • XML import cien z Mergada
 • generovanie feedov v dávkach - pre robustnejšie generovanie exportov
 • multistore podpora
 • Štatistika a meranie konverzií
  • Sklik, Zboží.cz
  • Heureka + dostupnosť tovaru + Overené zákazníkmi
  • Najnakup.sk
  • Pricemania.sk
  • Google Ads
  • Facebook Pixel
  • GLAMI piXel - podpora pre všetky jazykové mutácie Glami
  • GLAMI TOP - recenze od Glami
  • Etarget

Modul obsahuje celý balík funkcií pre marketing. Nie je to teda len modul k exportu produktov pre cenové porovnávače. Umožňuje nastaviť oveľa viac.

Stiahnuť modul Mergado Pack verzie 2.2.8 pre PrestaShop (zip file). 
Modul je určený pre PrestaShop 1.6+ a najnovšiu verziu 1.7+. 
Prehľad funkcií modulu pre Prestashop

Záznam z webinára na tému  Mergado Pack pre PrestaShop​

SPRIEVODCA

Proces inštalácie je štandardný, ako je u modulov pre PrestaShop bežné.
 1. V administrácii obchodu prejdite do menu Moduly a vpravo hore zvoľte: Pridať nový modul →​ Vybrať súbor (vyberte ZIP súbor s modulom z Vášho úložisko) → Nahrať tento modul.
   
 2. Po úspešnom nahraní modulu kliknite na položku Inštalovať.
   
 3. Následne sa Vám môže zobraziť informačné hlásenie, že modul nie je z oficiálneho zdroja, teda že nebol stiahnutý priamo z PrestaShop Addons. Zvoľte Pokračovať, modul sa normálne nainštaluje a budete ho môcť začať používať.
Pozn.: Podporované sú všetky verzie PrestaShop počnúc 1.5. Ak máte staršiu verziu PrestaShop, nezúfajte, je veľmi pravdepodobné, že aj tu bude modul fungovať.
Pre korektnú inštaláciu novej verzie modulu ho stačí len nahrať v administrácii ​rovnako ako nový modul (v menu Moduly → Pridať nový modul). Objaví sa upozornenie, že je dostupná nová verzia modulu. Kliknite Aktualizovať.
 
Je možné zvoliť aj "čistú" inštaláciu modulu, kedy najprv súčasný modul odinštalujete a potom odstránite. Následne nahráte novú verziu a zvolíte Nainštalovať.
 
Po dokončení inštalácie je potrebné modul nastaviť. Je to veľmi jednoduché:
 1. Najprv je potrebné prejsť na nastavenie modulu. Kliknite na Katalóg → Mergado marketing pack. Otvorí sa stránka s vlastným Menu pre nastavenie modulu.
   
 2. Pod záložkou Nastavenie exportu vyberte jazykovú verziu a menu, pre ktorú chcete získať Mergado feed a potvrďte kliknutím na Uložiť.
 3. V hornej časti záložky Reklamné systémy môžete nastaviť službu Overené zákazníkmi českej a slovenskej Heureky a meranie konverzií českej, slovenskej Heureky a Zboží.cz, dialej Adwords (Google Ads), Facebook Pixel aj., ak tieto služby využívate.
 4. Pod záložkou Cron nájdete URL adresy, ktoré si môžete nastaviť u svojho webhostingu pre automatické spúšťanie exportu cronu. Môžete ho tiež kedykoľvek spustiť ručne.
 5. Pod záložkou XML Feedy nájdete zoznam XML exportov, ktoré môžete použiť ako vstupný dátový súbor do Mergada.

FAQ

Modul Vám umožní vyexportovať z vášho PrestaShopu dáta v XML formáte, v špecifikácii Mergado XML. Takéto dáta sa hodia pre napojenie do Mergada, kde ich je možné previesť na niekoľko sto formátov (pre cenové porovnávače ako je Heureka, Glami, Zboží.cz, … ; reklamné systémy typu Google Ads, Facebook; pre Vašich odberateľov v ľubovoľne nadefinovanom formáte; pre ďalšie e-shopové platformy, ako napr. Shoptet)  .

 Modul je zdarma.

Modul pridáte do svojho e-shopu štandardným spôsobom, ako ostatné moduly. Vyššie nájdete odkaz pre stiahnutie modulu a tiež postup inštalácie.

 Štandardným spôsobom, ako prebieha odinštalácia modulov na PrestaShopu.

Ak si nebudete vedieť s niečim poradiť pri inštalácii alebo prvotnom nastavení modulu, napíšte nám na našu technickú podporu: mergado@mergado.sk.

Budeme radi, ak nám o nej dáte vedieť na našu technickú podporu: mergado@mergado.sk.

Modul obsahuje automatickú kontrolu novšej verzie a ak sa nová verzia objaví, zobrazí sa v administrácii vášho e-shopu notifikácia, že si môžete modul aktualizovať.

 Áno, je potrebné modul nastaviť pre jeho správnu funkciu. To vykonáte v 3 jednoduchých krokoch:

 1. na prvú záložku modulu „Nastavenie exportu“ si zvoľte v akej jazykovej verzii a mene chcete XML feed (alebo viac feedov) generovať. Typický príklad: čeština + CZK, slovenčina + EUR, atď.
 2. na záložke Cron sa sprístupnia odkazy pre generovanie XML feedov. Pre jednorázové vygenerovanie na tieto odkazy stačí kliknúť a feed sa vygeneruje (alebo pregeneruje, ak už existuje). Pre automatizáciu pregenerovania v pravidelných časových intervaloch skopírujte odkazy a nastavte si ich vo vašom webhostingu do úloh spustených cronom (viac k nastaveniu cronu píšeme v ďalšej otázke).
 3. na záložke XML feedy si môžete XML feed stiahnuť a odkaz naň použiť pre vytvorenie nového exportu do Mergada (videonávod).

Cron je jednoducho povedané automatický spúšťač úloh, takže môže napr. v pravidelnom čase spúšťať generovanie XML feedu s produktmi z vášho e-shopu. Cron sa nastavuje u vášho webhostingu. Ohľadom nastavenia cronu je teda potrebné prihlásiť sa do administrácie vášho webhostingu a tam si nastavenie cronu pohľadať, prípadne kontaktujte vášho webhostera pre bližšie informácie. Ukážka nastavenia cronu vo webhostingu spoločnosti WEDOS: https://kb.wedos.com/cs/webhosting/cron.html

Áno je to možné, modul je určený pre verzie PrestaShopu 1.5+, 1.6+ a 1.7+.

Áno, modul Mergado Pack pre PrestaShop má v sebe implementovanú radu reklamných systémov, ktoré pre svoj e-shop môžete použiť a stačí ich iba v nastavení modulu na karte „Reklamné systémy“ aktivovať. Nájdete tam napr. nastavenie pre meranie konverzií Google Ads, Zboží.cz, Heureky, Skliku, Facebook pixel, Overené zákazníkmi Heureky a ďalšie.

Bezplatná technická podpora

Ak budete potrebovať ohľadom inštalácie či nastavenia modulu poradiť alebo nám chcete oznámiť spätnú väzbu, neváhajte využiť naše diskusné fórum, kde sa Vám môže venovať okrem našej technickej podpory tiež komunita ďalších užívateľov PrestaShop.
 
A ak nechcete diskutovať cez fórum, môžete nás kontaktovať tiež emailom na adrese mergado@mergado.sk.