Nové kategórie na Heureke a Zboží

Dva najväčšie porovnávače na Slovensku a Česku - Heureka a Zboží.cz - v minulých týždňoch opäť upravili a pridali ďalšie kategórie. Ich zákazníkom to má o niečo viac uľahčiť výber tovaru a možnosti jeho porovnania. Ak na týchto porovnávačoch inzerujete, znamená to pre vás potrebu prekontrolovať niekoľko nových a stávajúcich sekcií a všetko upraviť tak, aby vášmu tovaru nehrozilo zablokovanie. A ktoré kategórie to sú?

Heureka

Na Heureke zaznamenalo zmeny hneď niekoľko kategórií. V sekcii Auto-moto nastali zmeny v sekciách Autokoberce a Vane do kufrov. Po novom do názvu nutné uviesť výrobcu a model auta, do ktorého je autokoberec, či vaňa určená.

Nové znenie názvu v kategóriách Autokoberce a Vane do kufru. Zdroj: blog.heureka.sk

Zmeny na Heureke prichádzajú s rozsiahlejším rozdelením v sekcii Matrace. Ako povinné údaje v názve produktu tu pribudla výška a materiál použitý na poťah matrace.

Nové znenie názvu v kategórii Matrace:

Autokoberce – Materiál | Výrobca | Značka auta | Model auta | Roky produkcie  – Koberce gumové FroGum Škoda Octavia I 1997-2010

S touto zmenou tiež súvisí doplnenie povinných parametrov v tejto sekcii. Od apríla tak bude pri matraciach povnné v tagu PARAM uvádzať nie len rozmer, ale aj výšku a typ poťahu.

Nové hodnoty v tagu PARAM. Zdroj: blog.heureka.sk

V januári boli zo sekcie Elektrické zubné kefky vyradené všetky Ústne sprchy, ktoré získali vlastnú kategóriu. Heureka tak odporúča preveriť, či vami inzerované Ústne sprchy posielate správnou katorizačnou cestou v tagu CATEGORYTEXT.

Odporúčaný názov tovaru v kategórii Ústne sprchy:

Ústne sprchy – Výrobca | Názov / Typ / Rad | PN – Philips Sonicare AirFloss HX8211 / 02.

Posledná úprava sa udiala v sekcii Pracovné odevy. Po novom je nutné v názve uvádzať výrobcu a privátnu značku výrobcu (výrobky, ktoré výrobca vytvára pre inú spoločsnoť) a ďalšie informácie v tagu PRODUCTNAME.

Odporúčaný názov tovaru v kategórii Pracovné odevy:

Pracovné odevy – Výrobca | (privátna značka) | Produktový rad | Druh oblečenia | Farba – Canis CXS Darja dámske pracovné nohavice biele.

Nové kategórie na Heureke v januári a februári:

Aktivované sekcie v mesiaci február. Zdroj: Heureka.sk

V januári Heureka aktivovala sekcie: Ústne sprchy, Plienkové torty, Maliarske stojany, Voskovky, Akvarelové farby, Príslušenstvo pre pečiatky.

Zboží.cz pridalo taktiež veľa kategórií za prvé dva mesiace. Ich prehľad nájdete tu a tu

Zmeny v kategóriách odporúčame pravidelne sledovať a upravovať čo najskôr. Zabránite tak zablokovaniu vašich ponúk a zároveň predídete nedorozumeniam užívateľov, ktorí si budú môcť vybrať naozaj ten produkt, ktorý pre ne má potrebné vlastnosti a rozmery.

Pridať nový komentár