Novinky v Bidding Fox postrážia chod inzercie

Prichádzame s ďalšou nádielkou lišiackych noviniek. Vývojový tím BF pridal užitočné vlastnosti do diagnostiky aplikácie. Po novom tak ľahko vyhľadáte produkty, ktoré vypadli z biddingu, ktorým vypadlo meranie, či tie, pri ktorých dochádza k úpravám hodnôt CPC mimo Bidding Fox a automatický bidding preto nebeží správne. Poďme si všetko poriadne predstaviť.

Vylepšená diagnostika

Postrážte podozrivé správanie vo vašej inzercii

Lišiakova podstránka Diagnostika po novom obsahuje kartu Validátory. Ich pomocou skontrolujete, ako sa rôzne hodnoty produktov menia v čase. Ak vyhodnotia podozrivé správanie, Bidding Fox vás upozorní, že sa s hodnotami produktov niečo deje.

Typy validátorov:

  • Súťaž s iným biddingovým automatom – ak v biddingu súťažíte s iným automatom, BF bude kontrolovať, ako sa zvyšuje alebo znižuje CPC produktov a zasielať notifikácie o týchto zmenách
  • Výpadky meraní – ak na e-shope dôjde k výpadkom meracích kódov, lišiak vás upozorní na produkty, kde meranie neprebieha správne a ich dáta sa neprepisujú do porovnávačov, či do Google Analytics
  • Ovplyvňovanie CPC – ak k úprave ceny za preklik dochádza aj mimo Bidding Fox (napr. v administrácii porovnávača), appka vypíše dotyčné produkty, ktorých nastavenie mimo BF je potrebné nájsť a zmazať, aby automatický bidding fungoval správne
  • Podozriví produkty – tento validátor slúži k rozpoznaniu podozrivého rozdielu vo výške preklikov na porovnávači a štatistikách Google Analytics, dokážete tak napr. odhaliť podvodné návštevy
  • Vypadnutie z biddingu – cena za preklik nastavená príliš nízko môže spôsobiť, že sa váš tovar nedostane do aukcie, pomocou tohto validátoru zistíte, pri ktorých produktoch je potrebné znížiť požiadavky na pozíciu alebo navýšiť CPC
Ukazovateľ zmien CPC a podozrenie na súťaž s ďalším automatom. Zdroj: https://www.bidding-fox.cz

K manuálnej úprave dochádza často pri produktoch, ktoré na e-shope boli v akcii a bolo potrebné ich dostať na prvú pozíciu. Po skončení akcie nezabudnite nastavenie týchto produktov vrátiť do pôvodných hodnôt. Vďaka zoznamu produktov, pri ktorých je CPC ovplyvnené aj mimo aplikáciu, jednoducho odhalíte tie, ktorých nastavenie musíte zmazať.

Produkty, pri ktorých má Bidding Fox podozrenie na úpravu CPC mimo aplikáciu. Zdroj: https://www.bidding-fox.cz

Nastavte si vlastnú diagnostické metriky

Získavate podrobný prehľad o vašich produktoch pomocou podstránky Diagnostika? Okrem často používaných metrík si tu po novom pridáte aj vlastné nové. Toto nastavenie prevediete na podstránke Produkty a Diagnostika.

Ako nastaviť vlastné metriky:

1. Pomocou filtrov na podstránke Produkty (filtre môžete aj kombinovať) vyberte druh produktov, ktorý chcete vidieť – napr. Nespárované produkty.

2. Tento výber pomenujte a uložte.

Filtrovanie nespárovaných produktov. Zdroj: https://www.bidding-fox.cz

3. Na podstránke Diagnostika prejdite na kartu Vlastné.

Vlastná diagnostika. Zdroj: https://www.bidding-fox.cz

4. Zapnite Režim úprav a kliknite na tlačítko Pridať metriku.

5. Z uložených filtrov pridajte zvolený filter (v našom prípade Nespárované produkty) a zmeny uložte.

Pridanie vlastnej metriky do Bidding Fox. Zdroj: https://www.bidding-fox.cz

Vytvorte si pri vybraných boxoch Udalosť, ktorá vás e-mailom, či notifikáciou do Mergada upozorní na zmeny v hodnotách produktov. Takto budete neustále v kontakte s tým, čo sa aktuálne s vašimi produktmi deje a získate možnosť zareagovať na zmeny včas.

Nastavenie upozornení. Zdroj: https://www.bidding-fox.cz

Pracujte s lišiackou podstránkou Diagnostika čo najefektívnejšie. Získate tým istotu, že v nastavení cien za preklik sú naozaj tie hodnoty, ktoré zamýšľate. Chcete vedieť, ako idú na biddingové stratégie naozajstní profíci? Zúčastnite sa prvej českej konferencie o biddingu PROBIDDING 2019.

 

Mohlo by vás zaujímať:

 

Osvojte si Bidding Fox s praktickým video-sprievodcom

Získajte istotu pri nastavovaní Bidding Foxu pomocou videonápovied. Lišiaci si pripravili pre nových i skúsených užívateľov sériu videí, s ktorými sa naučíte ovládať aplikáciu úplne sami. Sledujte, ako si dokážete pripraviť fungujúci bidding krok za krokom.

03.07.2020
S Bidding Fox Elements oslovíte zákazníka účinnejšie ako konkurencia

Aplikácia Bidding Fox Elements predstavila za poslednú dobu bohatú porciu noviniek. Nedávno pridané funkcie ponúkajú odteraz rozšírenú prácu s elementami z produktovej karty. V niekoľkých ľahkých krokoch vám takisto ukázala spôsob, ako si poradiť s darčekmi konkurencie. Prečítajte si, čo ďalšie dokážu nové funkcie vo výbave Elements.

06.05.2020
Online MergadoFest predstavil trendy v inzercii na porovnávačoch tovaru

Zimné MergadoFest prebehol v upravenej online verzii. V predchádzajúcich troch týždňoch priniesol sériu webinárov, ktoré sa zamerali na dôležité novinky v biddingu a image marketingu a predstavili nové funkcie Mergada a jeho modulov. Pustite si ich záznamy. Pomôžu vám zmodernizovať inzerciu vášho tovaru.

16.04.2020

Pridať nový komentár