Novinky v Bidding Fox zlepšili prehľad vo vašich stratégiách #2

Minulý týždeň sme vám predstavili niekoľko vylepšení aplikácie Bidding Fox. Dnes by sme vám radi ukázali ďalšie novinky, ktoré v nedávnej dobe do appky pribudli. Vďaka nim zistíte, či sa vo vašom e-shope deje všetko, čo naozaj má. Tak poďme na to.

Ďalšie vylepšenie na podstránkach Produkty a Udalosti

Postrážte podvodné prekliky na váš e-shop

V apríli sme si predstavili novinku, vďaka ktorej postrážite podozrivé správanie vo vašej inzercii. Vylepšenie tejto funkcie prináša možnosť odhalenia tzv. click fraud, ku ktorému sa uchyľujú niektorí užívatelia z dôvodu vysokej konkurencie v PPC reklame (ktorej súčasťou je bidding). Podvodné prekliky na váš e-shop majú za cieľ vyčerpať váš kredit a tak zastaviť inzerciu, aby sa na vašich pozíciách mohla objaviť konkurencia. Ak click fraud neodhalí porovnávač, dokáže ho po novom vystopovať Bidding Fox.

Ako odhalíte podvodné prekliky:

  • Na podstránke Validátory prejdite k boxu Podozrivé prekliky.
  • Vyberte možnosti Sledovať a zvoľte Vytvoriť udalosť, ak vzrastie počet produktov.
  • Aby ste mali vždy prehľad, zvoľte hodnotu 1 (upozorní vás, keď sa objaví jeden produkt s podvodnými preklikmi), závažnosť POZOR a nechajte si zasielať notifikácie na e-mail.
Výpis produktov, pri ktorých Bidding Fox zaznamenal podozrivé prekliky. Zdroj: www.bidding-fox.cz

Odhaľte ďalšie biddingové automaty v produktovej karte

V dnešnej dobre, keď sú biddingové automaty často využívanou službou, ich proti sebe môže biddovať niekoľko v jednej produktovej karte. Ak sa viac automatov v jednej karte stretne, dôjde k postupnému zvyšovaniu CPC, kým nedosiahne maximálnej výšky. Nový validátor Súťaž s iným automatom vás upozorní na produkty, pri ktorých dochádza k navyšovaniu CPC z dôvodu súťaže s konkurenčným automatom (prípadne automatmi). Vďaka tomu zistíte, že je vaše biddingové stratégie potrebné skontrolovať a upraviť ich hodnoty. Hornú hranicu nastavte dostatočne vysoko, aby vaše produkty z biddingu nevypadávali. Buďte ale vždy pripravení, že ich budete reálne platiť.

Zobrazenie produktov, ktoré vo svojej karte pravdepodobne súťažia s ďalším biddingovým automatom. Zdroj: www.bidding-fox.cz

Ste v biddingu nováčikovia? Uvítali by ste, keby sa s vami niekto podelil o znalosti a fígle, ako bidding čo najlepšie zautomatizovať? Zúčastnite sa prvej českej konferencie o biddingu PROBIDDING 2019. Vďaka nej získate pohľad na možnosti biddingu z profesionálnej perspektívy.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Novinky v Bidding Fox zlepšia prehľad vo vašich stratégiách #1

Aplikácia Bidding Fox vylepšila niekoľko nedávno predstavených noviniek a opäť pridala niekoľko nových. Pomôžu vám lepšie sa zorientovať medzi vašimi produktmi a lepšie plánovať vaše stratégie. Predstavme si teraz jednotlivé novinky bližšie.

09.05.2019
Novinky v Bidding Fox postrážia chod inzercie

Prichádzame s ďalšou nádielkou lišiackych noviniek. Vývojový tím BF pridal užitočné vlastnosti do diagnostiky aplikácie. Po novom tak ľahko vyhľadáte produkty, ktoré vypadli z biddingu, ktorým vypadlo meranie, či tie, pri ktorých dochádza k úpravám hodnôt CPC mimo Bidding Fox a automatický bidding preto nebeží správne.

03.04.2019
Bidding Fox sprehľadnil svoju diagnostiku a pripravuje konferenciu o biddingu

Mesiac čo mesiac vývojári Bidding Fox do aplikácie pridávajú nové funkcionality, ktoré zjednodušujú nastavovanie biddingových stratégií a prehľad medzi nimi. Tentokrát sa zamerali na vylepšenie podstránky Diagnostika. Chystajú tiež prvú konferenciu o biddingu v ČR.

08.03.2019

Pridať nový komentár