PROBIDDING 2019 priniesol veľa inšpirácie

Vo štvrtok 16. 5. sme sa zúčastnili prvej konferencie o biddingu v ČR. Organizoval ju nástroj Bidding Fox, ktorého tým má s automatizovaným biddingom široké skúsenosti. Aby si e-shopari a marketéri urobili prehľad o možnostiach biddovacích stratégií, pozvali šesť odborníkov, ktoré predstavili svoje poznatky.

Neformálne stretnutie, prednášky a príklady z praxe

Ešte predtým, ako sme do priestorov, kde PROBIDDING 2019 prebiehal, vôbec vstúpili, museli sme oceniť miesto, ktoré pre neho jeho organizátori vybrali. Brnenský štadión na ulici Kounicova je skvelo dostupné miesto v centre. Samotná konferencia sa konala v priestoroch divadla Buran Teatr, v ktorého predsálí je kaviareň Black Box Cafe. Práve Black Box Cafe účastníkom slúžilo k stretávaniu pri káve a občerstvení.

Zaujímavý program prilákal veľa hostí nie len z Brna, medzi ktorými sme stretli veľa známych tvárí. Stretli sme sa so zástupcami tímov Heureky a Zboží.cz. Vždy tiež radi vidíme Michala Trousila, alebo sa porozprávame s Milanom Šmídom. Chcete vedieť, o čom sme sa rozprávali? Na Mergado TV čoskoro zverejníme niekoľko rozhovorov, ktoré sme medzi prednáškami stihli zaobstarať.

Šesť prednášok, ktoré sa na téma biddingu zamerali z rôznych strán, prilákalo na stovku účastníkov. Spíkri a ich témata boli dobre vybraní. Zaujalo nás, akým spôsobom o segmetnácii produktov premýšľa Šárka Cihlová z Red Media. Užitočný bol checklist najčastejších chýb pri auditoch účtov na Heureke a Zboží.cz od Lídy Svitálkové z optimia. Vláďa Trevisan z BESTETA predstavil dlhoročné skúsenosti s biddingom. Petra Mikulášková predviedla, ako zapojiť klienta do rozhodovacieho procesu v inzercii. Jirka Drážný z agentúry PRIA ukázal jeho strategický pohľad na GLAMI. Prednáškový program zakončila naša obľúbená Jana Dzuričková z Unikum, ktorá nám poradila, ako sa vysporiadať s nízkou časovou dotáciou na správu zbožákov.

Ďakujeme tímu Bidding Fox, ktorý PROBIDDING 2019 usporiadal. Na akciu, ktorá ukazuje kvality Čechov a Slovákov, ktorí bidujú na profesionálnej úrovni, sme dlho čakali a tešíme sa na ďalší ročník.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Mergado + Bidding MeetUp predstavil poriadnu dávku noviniek

Na konci apríla sme v Prahe organizovali stretnutie, ktoré predstaví užitočné novinky a prepojí ľudí z e-commerce branže. V troch vstupoch sa s nami o zaujímavosti podelili Michal Trousil, Jiří Guňka a Pavel Rusinský. Pozrite sa na záznamy ich prednášok

03.05.2019

Pridať nový komentár