Modul Mergado marketing pack pre WooCommerce

Používate Wordpress s nadstavbou pre vlastný e-shop WooCommerce? Potom si stiahnite modul Mergado marketing pack pre WooCommerce. Pomôže vám vytvárať lepšie dátové XML súbory. A naviac je zadarmo!

Modul priebežne vyvíjame a v ďalších verziách chystáme pridanie marketingových funkcií, ako napr. meranie konverzií pri PPC systémoch Skliku a AdWords, nastavenie pre Overené zákazníkmi, atd.

Kliknutím stiahnete​ modul Mergado marketing pack pro WooCommerce verzie 1.0.5

Videonápoveda Začíname s modulom pre Woocommerce

Prehľad funkcií:

 • generovanie Mergado Product XML feedu, čo je univerzálny dátový formát, z ktorého ide v aplikácii Mergado vygenerovať ľubovoľný XML feed (pre akýkoľvek cenový porovnávač)
 • logovanie jednotlivých akcií modulu pre ľahšiu technickú podporu
 • opravené chyby v exporte produktov s variantami (niektoré hodnoty sa neexportovali, napr. DESCRIPTION_SHORT)
 • upravili sme exportnú funkciu, aby lepšie pracovala s východzími limitmi pri exporte produktu (za určitých okolností sa exportovalo len 50 produktov, teraz je to bez obmedzenia)
 • vyexportovaný XML feed má teraz pri viacerých elementoch hodnoty "zabalené" do CDATA  
 • pridaná podpora pre nastavenie GLAMI piXelu

Pridané:    

 • meranie konverzií Skliku     
 • nastavenie Sklik retargeting     
 • nastavenie Facebook pixelu     
 • meranie konverzií Google Ads     
 • nastavenie Google Ads remarketingu
   

SPIEVODCA

Proces inštalácie je štandardný, ako je u modulov pre Woocommerce bežné.

 1. V administrácii obchodu prejdite v Menu do záložky Pluginy a vlevo hore zvoľte: Pridať nový.
   
 2. Pokračujte Nahrať plugin → Choose file (vyberte ZIP súbor s modulom z Vášho úložisko) → Inštalovať teraz.
   
 3. Po úspešnom nahraní modulu kliknite na Aktivovať plugin.

   
 4. Nainštalovaný modul nájdete v zozname nainštalovaných modulov.​

Modul Mergado marketing pack pre WooCommerce obsahuje automatickú kontrolu novšej verzie a v takom prípade Vám zobrazí notifikáciu v administrácii (v časti Menu → Pluginy). Po inštalácii modulu sa teda vždy dozviete, či je dostupná novšia verzia modulu s novými funkciami.

Po dokončení inštalácie je potrebné modul nastaviť. Je to veľmi jednoduché:

 1. Najprv je potrebné prejsť na nastavenie modulu. Kliknite na Menu → Mergado. Otvorí sa stránka s vlastným Menu pre nastavenie modulu.
   
 2. Pod záložkou Úlohy Cronu nájdete URL adresy, ktoré si môžete nastaviť u svojho webhostingu pre automatické spúšťanie exportu cronem. Môžete ho tiež kedykoľvek spustiť ručne.
   
 3. Pod záložkou XML Feedy nájdete zoznam XML exportov, ktoré môžete použiť ako vstupný dátový súbor do Mergada.

FAQ

Modul Vám umožní vyexportovať z vášho Woocommerce dáta v XML formáte, v špecifikácii Mergado XML. Takéto dáta sa hodia pre napojenie do Mergada, kde ich je možné previesť na niekoľko sto formátov (pre cenové porovnávače ako je Heureka, Glami, Zboží.cz, … ; reklamné systémy typu Google Ads, Facebook; pre Vašich odberateľov v ľubovoľne nadefinovanom formáte; pre ďalšie e-shopové platformy, ako napr. Shoptet).

Modul je zdarma.

Modul pridáte do svojho e-shopu štandardným spôsobom, ako ostatné moduly. Pozrite si video tutoriál vyššie s podrobným sprievodcom inštaláciou.

Štandardným spôsobom, ako prebieha odinštalácia modulov na WordPresse.

Ak si nebudete vedieť s niečim poradiť pri inštalácii alebo prvotnom nastavení modulu, napíšte nám na našu technickú podporu: mergado@mergado.sk.

Budeme radi, ak nám o nej dáte vedieť na našu technickú podporu: mergado@mergado.sk.

Modul obsahuje automatickú kontrolu novšej verzie a ak sa nová verzia objaví, zobrazí sa v administrácii vášho e-shopu notifikácia, že si môžete modul aktualizovať.

Áno, je potrebné modul nastaviť pre jeho správnu funkciu. To vykonáte v 2 jednoduchých krokoch:

 1. na záložke Cron sa sprístupnia odkazy pre generovanie XML feedov. Pre jednorázové vygenerovanie na tieto odkazy stačí kliknúť a feed sa vygeneruje (alebo pregeneruje, ak už existuje). Pre automatizáciu pregenerovania v pravidelných časových intervaloch skopírujte odkazy a nastavte si ich vo vašom webhostingu do úloh spustených cronom (viac k nastaveniu cronu píšeme v ďalšej otázke).
 2. na záložke XML feedy si môžete XML feed stiahnuť a odkaz naň použiť pre vytvorenie nového exportu do Mergada (videonávod).

Cron je jednoducho povedané automatický spúšťač úloh, takže môže napr. v pravidelnom čase spúšťať generovanie XML feedu s produktmi z vášho e-shopu. Cron sa nastavuje u vášho webhostingu. Ohľadom nastavenia cronu je teda potrebné prihlásiť sa do administrácie vášho webhostingu a tam si nastavenie cronu pohľadať, prípadne kontaktujte vášho webhostera pre bližšie informácie. Ukážka nastavenia cronu vo webhostingu spoločnosti WEDOS: https://kb.wedos.com/cs/webhosting/cron.html

Bezplatná technická podpora

Ak budete potrebovať ohľadom inštalácie či nastavenia modulu poradiť alebo nám chcete oznámiť spätnú väzbu, neváhajte využiť naše diskusné fórum, kde sa Vám môže venovať okrem našej technickej podpory tiež komunita ďalších užívateľov Woocommerce.
 
A ak nechcete diskutovať cez fórum, môžete nás kontaktovať tiež emailom na adrese mergado@mergado.sk.