Heureka

Čo je Heureka.sk

Heureka je najpoužívanejší vyhľadávač tovaru na Slovensku a v Českej Republike. Okrem kvalitného porovnania cien poskytuje radu pokročilých funkcií, ako napríklad certifikát Overené zákazníkmi, Heureka Košík, garanciu nákupu, anketu ShopRoku a ďalšie. V ČR prevádzkuje Heureka vyhľadávanie a porovnávanie aj na satelitných e-shopoch.
1. októbra 2019 sa od Mall Group oddelila nezávislá Heureka Group, ktorá kladie väčší dôraz na expanziu e-shopov. Jej aktivity smerujú najmä k prepojeniu obsahu a vzniku jednej spoločnej platformy, ktorá bude obsahovať široký katalóg produktov zo zapojených porovnávačov. Zároveň bude fungovať ako vstupenka na zahraničné trhy v rámci CEE regiónu bez nutnosti lokalizácie e-shopu v danom štáte.

Ako vám s inzerciou na Heureke pomôže Mergado?

Mergado je feed marketingový nástroj, ktorého pomocou dokážete hromadne a automatizovane nastavovať inzerciu pre mnoho veľkých cenových porovnávačov, vrátane Heureky.

  • Mergado už niekoľko rokov ponúka kompletnú podporu Heureka.sk a Heureka.cz.
  • Pre obe domény ponúkame Audit feedu a našepkávame automaticky strom kategórií.
  • Náš nástroj tiež podporuje služky Heureka Overené zákazníkmi a Heureka meranie konverzií.
  • Používate, či pre inzerciu na Heureke chcete používať niektoré e-shopové platformy? Prepojte ich pohodlne s Mergadom pomocou Mergado Packu.
  • Nezabudnite využiť aplikáciu Bidding Fox – jej pomocou na Heureke automaticky nastavíte ceny za preklik, tzv. bidding.
  • Obrázky, ktoré sú na Heureke dôležité, hromadne upravíte v appke Feed Image Editor.
  • Neviete si rady s párovaním produktov? Využite služby appky Pairing Bear, s ktorou tovar na Heureke napárujete na pár kliknutí.
  • Zautomatizujte cenotvorbu na e-shope a zbavte sa nutnosti ručného preceňovania tovaru s aplikáciou Pricing Fox.

 

 

Ako inzerovať na Heureke

Akýkoľvek obchodník, ktorého e-shop ponúka vhodný tovar. Môže využiť platenú i neplatenú verziu inzercie. Na Heureke platíte za preklik z porovnávača na váš e-shop. Cena za preklik sa líši podľa toho, v akej kategórii predávate a podľa zariadenia, z ktorého sa zákazníci na váš e-shop prekliknú.

Všetky informácie ohľadom špecifikácie feedu pre Heureku nájdete na:
https://sluzby.heureka.sk/napoveda/xml-feed/

Zdrojom dát sú tradičné importy XML.

Súbory musia byť uložené na URL adrese.

Všetky produkty zasielané na Heureku, musia mať systém veľkostí správne vyplnenú. Viac na: https://blog.heureka.sk/2020/03/30/povinne-parametre-v-mode-a-nabytku/

Áno. Heureka v XML feede vyžaduje uvádzať informácie o zložení tovaru vrátane parametrov farba, materiál a uvedenie značky. Heureka tiež odporúča uvádzať parametre ako štýl, strih, vzor, druh atď. Čím detailnejší popis produktu dodáte, tým väčšia je šanca na jeho nájdenie a zvyšuje sa tým pravdepodobnosť nákupu z vášho e-shopu. Viac na: https://blog.heureka.sk/2020/03/30/povinne-parametre-v-mode-a-nabytku/

Nastavenie ceny dopravy pre Heureku

Ako na propagáciu na Heureke

Odborné články o Heureke:

Potrebujete na Heureku pridať zľavové kódy? V Mergade to ľahko zvládnete

Ponúka váš e-shop zľavy prostredníctvom voucherov? Heureka v januári 2022 pridala možnosť zasielať informácie o zľavových voucheroch, ktoré môžu uplatniť zákazníci pri nákupe. Mergado ju už plne podporuje a prinášame vám krátky návod, ako to všetko pohodlne nastavíte.

15.02.2022
Porovnávače tovaru: Ako predísť najčastejším chybám pri nastavení kampaní?

Inzercia na porovnávačoch sa e-shopom vyplatí a je jedno, či ešte len s podnikaním začínate alebo potrebujete získať nových zákazníkov. Ak chcete predísť často opakovaným chybám pri nastavovaní kampaní, máme pre vás rýchle tipy na mieru ušité pre Heureku, Google Nákupy či GLAMI.

12.10.2021
Veľký prehľad slovenskej e-commerce

Slovenský online trh si vytvoril v posledných rokoch silné miesto na mape európskej e-commerce. Cieľom zahraničných obchodníkov je vďaka nízkym nákladom na správu e-shopu a rýchlemu tempu rastu e-commerce, ktorá medziročne stúpla o 15  %. Využite jeho potenciál a naštartujte podnikanie na Slovensku.

04.10.2021
Spoznajte e-commerce aktuality očami Mergada

Chcete získať rýchly prehľad o novinkách na domácej i zahraničnej scéne? Nový diel Mergado Insight vás prevedie za 3 minúty všetkým dôležitým, čo sa udialo na poli porovnávačov i našich appiek. Nalaďte si ku poobednej pauze MergadoTV a načerpajte cenné tipy pre váš e-shop.

22.06.2021
Novinky z porovnávačov alebo aj ako sa najlepšie pripraviť na letnú e-shopársku sezónu

Čo by vás nemalo minúť v prípade porovnávačov v nadchádzajúcom období? Zhrnuli sme pre vás užitočné novinky z Heureky a FAVI, ktoré s prichádzajúcimi sezónnymi akciami určite využijete. Tak či už zvažuje expanziu alebo vyladenie inzercie pre domáci trh, ste na správnom mieste.

09.06.2021
Pomocou Mergado auditu skontrolujete povinné parametre pre Heureku

Parametre na Heureke sú povinnou súčasťou väčšiny produktov a ovplyvňujú párovanie i filtrovanie. S novinkou od Mergada končia obavy, či ste do elementu PARAM vyplnili tie správne. Náš Audit feedu odteraz dokáže kontrolovať povinné parametre pre českú aj slovenskú Heureku.

06.04.2021
Majte prehľad o aktualitách v e-commerce. Prináša ich nová rubrika Mergado Insight

Ako sa zorientovať v prívale noviniek z online sveta? Na pomoc vám prichádza naša Natálka, ktorá si vo vychádzajúcej sérii na Mergado TV posvieti na dôležité udalosti českej i slovenskej e-commerce scény. Sledujte rýchly prelet tým najnovším čo priniesla Heureka či Zboží.cz v Mergado Insight.

04.02.2021
Ako nastaviť známe služby pre e-shop na WooCommerce? Zvládnete to s Mergado Packom

Využívate pre svoj e-shop platformu WooCommerce? A viete, že s bezplatným nástrojom Mergado Pack si dokážete implementovať populárne reklamné služby na jednom mieste? Aby ste si nastavili nástroje ako GLAMI pixel, Heureka meranie konverzií či Google Ads správne, sledujte sériu praktických videonávodov.

28.01.2021
Inzerujte na Árukereső.hu, najväčšom maďarskom porovnávači

Dobyli ste úspešne s vašim e-shopom susedné trhy a rozmýšľate, kam ďalej? O maďarskej e-commerce sa už niekoľko rokov hovorí, že je jedným z najideálnejších cieľov pre expandujúce e-shopy. A kde inde v Maďarsku začať inzerovať, než na najväčšom miestnom porovnávači Árukereső.

 

12.01.2021
Ako si vybrať medzi párovacími appkami? Zistite, ktorá je pre váš e-shop najlepšia

Bezchybná spárovanosť produktov je kľúčom ku kvalitnej inzercii na porovnávačoch tovaru. Na zvládnutie tohto úkonu nájdete v Mergado Store rovno dve užitočné aplikácie, Pairing Bear a Heureka Watchdog. Prinášame vám porovnanie, ktoré vám pomôže zorientovať sa pri ich výbere.

06.01.2021