Tipy

Hľadáte tipy, ako vylepšiť svoju inzerciu pomocou Mergada? Tu nájdete články, ktoré vám pomôžu s inzerciou, či už mimo sezónne, alebo keď sa niečo deje. V prípravách netreba podceňovať nie len vianočnú sezónu, ale aj napríklad Black Friday.

Odborné tipy nie len o funkciách z Mergada:

Využite naplno Históriu exportu v Mergade

Zaujíma vás, ako často si porovnávač sťahuje feed? Alebo ako často sťahuje dáta z klientovho e-shopu? Potrebujete sa zorientovať v tom, kto kedy v Mergade vytváral alebo menil pravidlá? To všetko vám odhalí stránka História exportu. Dnes si ukážeme, čo všetko sa do nej ukladá a ako s ňou pracovať.

14.08.2018
Video: Ecommerce tipy #6

V dnešnom videu vám Martin Čtvrtníček z agentúry Besteto predstaví, aké ďalšie možnosti vo výsledkoch vyhľadávania môžete využiť. Pozriete sa napríklad na to, ako funguje textová a produktová inzercia či pokročilejšie záležitosti ako obrázky a mapy a čo urobiť pre to, aby sa vo výsledkoch vyhľadávania zobrazoval práve váš tovar.

07.08.2018
Nekonferencia: Radek Hudák zo Shoptet

Ďalší spíker, ktorý prijal pozvánku na NEkonferenciu, bol Radek Hudák - CMO spoločnosti Shoptet. V rozhovore sme sa dozvedeli množstvo zaujímavých noviniek. Prebrali sme výhody a podmienky certifikácie, ktorú Shoptet nedávno spustil. Povedali sme si tiež ako Shoptet využiť pre zahraničnú expanziu a prečo by e-shopy mali sledovať trendy.

01.08.2018
Ako na ShopAlike – rozhovor Daniela Zreláková, Visual Meta

Nedávno sme podnikli pracovnú cestu do Berlína. Stretli sme sa pri nej tiež s Danielou Zrelákovou zo spoločnosti Visual Meta. Táto nemecká spoločnosť prevádzkuje ShopAlike, ktorého služby využívajú klienti v 13 európskych štátoch.

26.07.2018
S Mergadom do zahraničia: Poľsko (časť 2.)

V prvej časti prehľadu o expanzii na poľský trh sme si popísali podmienky a správanie zákazníkov a predstavili sme si najväčšie porovnávače. Dnes sa bližšie pozrieme na možnosti dopravy, platieb a aký tovar pri nakupovaní online Poliakov zaujíma najviac. Na záver sa môžete opäť tešiť na niekoľko tipov, s ktorými pre vás bude vstup na poľský online trh jednoduchší.

25.07.2018
S Mergadom do zahraničia: Poľsko (časť 1.)

Poľsko je jedným z najľudnatejších štátov východnej Európy. Aj tu postupne pribúda zákazníkov, ktorí chápu výhody nákupu online a predajcov, ktorí si stále viac uvedomujú, aké kroky majú pre zvýšenie online predaja podstúpiť. Čo to znamená pre váš e-shop? Že je ideálny čas využiť vysokého potenciálu tohto pozvoľna sa napĺňajúceho sa priestoru a dôkladne naštartovať vaše podnikanie v Poľsku.

24.07.2018
Mergado tipy #7

V dnešných tipoch na správu inzercie pomocou Mergada vám Luděk a Natálka predvedú, ako si v Mergade nastaviť parametre tovaru pre ľahšie filtrovanie položiek na e-shope. Prejdeme si detailne celý postup a ukážeme si aj fígeľ, ako celý proces uľahčiť. Pustite si video a naučte sa ďalší trik, ktorý z vás urobí odborníka na Mergado.

17.07.2018
NEkonference: David Cikánek z EXPANDO

Ďalší, koho sme na NEkonferencii požiadali o krátky rozhovor, bol David Cikánek zo spoločnosti Expando. Má váš obchod potenciál, aby uspel v zahraničnej konkurencii veľkých trhovísk? Potom nikam neodchádzajte a pustite si video. S Davidom sme preberali dôležité informácie, čo robiť, ak chcete so svojim e-shopom preraziť na Amazone.

13.07.2018
Dostaňte vaše dáta z Skliku do Google Data Studio

Viete, že pomocou Google Data Studio dokážete vašim klientom poskytnúť prehľadné informácie o výkone ich kampaní? Do Data Studio napojíte akýkoľvek Google partnerský dátový zdroj. Ak do neho potrebujete dostať aj dáta z Skliku, máte niekoľko možností. Ak používate Mergado a chcete sa vyhnúť programovaniu, máme pre vás návod, ako to ľahko zvládnete.

11.07.2018
Ako upraviť Shoptet feed na validný formát

Majú vaši klienti prenajaté e-shopové riešenie od Shoptetu? Možno ste sa už pri správe ich inzercie dostali do situácie, kedy Shoptet validátor hlásil, že je váš Shoptet feed na výstupe z Mergada nevalidný. Dnešným návodom tento problém v Mergade vyriešime raz a navždy.

04.07.2018