Zdokonaľte výsledky biddingu s novými vylepšeniami Bidding Foxu

Lišiak za posledných pár týždňov získal niekoľko dôležitých vlastností. Svoje nastavenie obohatil o možnosti ako je ručné biddovanie, cielenie stratégií na konkrétne pozície, či automatické zapnutie a vypnutie stratégií. Poďme sa pozrieť, ako vám lišiacke novinky pomôžu.

Biddujte aj ručne

Občas sa stane, že je potrebné rýchlo a flexibilne nabiddovať produkty. Nastavenie cez Heureku alebo vytvorenie nového výberu produktov a nastavenie jeho stratégie môže nejakú chvíľu trvať. Bidding Fox to teraz vie urobiť sám, takže rovno z neho môžete ručne nastaviť biddovanie samotných produktov, či vybraných filtrov. Pri nastavovaní jednotlivých produktov, alebo ich výberov ani nemusíte ukladať každý zvlášť. Môžete využiť možnosť hromadného uloženia, ktorú nájdete na konci každej stránky. A ak pre daný výber nie je dostatočne maximálne CPC, môžete odtiaľto nastaviť nové.

Mergado tip

Ak feed rozšírite o nové produkty, do filtrov nepribudnú automaticky. Nastavenie bude stále platiť len na tie, ktoré ste už vyfiltrovali.

Nastavenie ručného biddingu.

Zacieľte na správne pozície

Používaním cielenia na TOP pozície, alebo stratégiu Drž sa dole sú minulosťou. Všetkým inzerentom ide najmä o prvé štyri pozície v biddingu. Vy si teraz môžete vybrať, o ktorú sa vaše produkty pobijú. A môžete vybrať viac než jednu, Lišiak zvládne aj kombinácie.

Cielenie stratégií.

Znížte CPC, kedykoľvek sa vám zachce

Po novom si pri stratégiách môžete nastaviť, či chcete znižovať CPC. V praxi to znamená, že Bidding Fox produktom, ktoré dosiahnú nastavený cieľ, postupne zníži CPC až do tej doby, kým produkt pozíciu neopustí.

Nastavenie znižovania CPC.

Majte lepší prehľad s upraveným widgetom

Upravený widget Bidding Foxu teraz obsahuje praktickejšie informácie o inzercii. Môžete tu vidieť priemerné CPC všetkých produktov a ich priemernú pozíciu, množstvo vstupných produktov (koľko je spárovaných a koľko z nich má adekvátne nastavenie) a informácie o diagnostike (tu nájdete problémy, varovania a odporúčania k zmenám v nastavení).

Nový widget.

Automatické zapnutie a vypnutie biddingu

Jednou z nových funkcií Bidding Foxu je to, že si môžete nachystať stratégiu dopredu. Lišiak vie automaticky spustiť a vypnúť stratégie. Vďaka možnosti Automatické zapnutie/vypnutie nastavíte deň, hodinu a minútu, kedy sa má stratégia spustiť a vypnúť s presnosťou na 15 minút.

Mergado tip

Počítajte s určitým oneskorením. Časové nastavenie sa vždy prejaví až po stiahnutí feedu Heurekou, či na čase, kedy je feed pregenerovaný. To môže mať za vplyv fakt, že sa čas môže oproti vášmu nastaveniu líšiť. Tím Bidding Foxu radí: ak je pre vás presné načasovanie dôležité, nastavte čas spustenia/vypnutia o 2 hodiny skôr.

Príklad

23.11. Black Friday: spustenie stratégie 22.11. 22:00, ukončenie 23:11 22:00

Nastavenie automatického zapnutia a vypnutia stratégie v Biddig Foxe.

Nastavujte párovanie z Google Analytics

Mali ste niekedy problém s párovaním dát z Google Analytics? Podstránka Nastavenie po novom obsahuje niekoľko možností pre nastavenie tohto prárovania. Pomôže vám odstraňovať časť URL, ktorá je za znakom #, odstraňovať UTM parametre, alebo časť URL nahradzovať regulárnymi výrazmi.

Nastavenie párovania dát z Google Analytics.

Napadá vás, o aké šikovné vlastnosti by išiel Bidding Fox obohatiť? Napíšte nám na fórum.

Bidding Fox

Chcete byť na Heureke viditeľný a pritom mať rozpočet pod kontrolou? Využite služieb biddingového automatu. 3x denne prepočítava cenu CPC a drží pozíciu vášho tovaru tak, ako ste nastavili.

Pridať nový komentár