Získajte prehľad v pravidlách v Mergade

Štedrý deň síce ešte nenastal, no my pre vás máme darček už teraz. Je ním infografika prehľadu pravidiel v Mergade, ktorá vám pomôže zorientovať sa v našich pravidlách raz a navždy. A ktoré pravidlá vám pred Vianocami najviac pomôžu?

Ktoré pravidlá v Mergade najviac využijete pre predvianočnú inzerciu

Nastavenie ceny dopravy

Pomocou tohto pravidla môžete jednoducho nastaviť ceny dopravy. Cena dopravy je jednou z kľúčových konkurenčných zbraní e-shopov inzerujúcich vo vyhľadávačoch tovaru. Toto pravidlo vám pomôže ľahko nastaviť ceny dopravy presne podľa vašich potrieb.

Nastavenie parametrov tovaru

Týmto pravidlom nastavíte rôzne parametre tovaru. Parametre PARAM hrajú v inzercii na niektorých vyhľadávačoch tovaru veľmi dôležitú roľu. Rada e-shopov ich pritom v XML neuvádza, alebo ich uvádza chybne.

Hromadne prepísať hodnoty

Toto pravidlo umožňuje celkom prepísať pôvodné hodnoty elementu na základe hodnôt v inom elemente.

Ak chceme napríklad nastaviť rôzne ceny za preklik produktom od rôznych výrobcov, týmto pravidlom všetko ľahko nastavíme. Na ľavej strane pravidla zvolíme element obsahujúci výrobcov (napr. u Heureky ide o MANUFACTURER) a na pravej strane zvolíme element pre nastavenie ceny za preklik (HEUREKA_CPC). Následne môžeme na ľavej strane začať písať názov konkrétneho výrobcu a Mergado nám hneď začne našepkávať celý názov. Je tiež možné na ľavej strane zvoliť odkaz Predvyplniť ľavú stranu a načítajú sa nám všetky hodnoty zo zvoleného elementu. Nepotrebné hodnoty je možné zmazať ikonkou pre zmazanie daného riadku alebo ho je možné ignorovať a ak nebude vyplnená aj pravá strana, taký riadok sa neuloží. Stačí vyplniť hodnoty iba do tých riadkov, ktoré chceme uložiť.

Podobne ako pri pravidle Hromadné premenovanie kategórií je možné tiež u tohto pravidla využiť funkcie, že na ľavej strane sa v hodnotách vyhľadáva a stačí teda napísať len časť textu, ktoré je obsiahnutá v hodnotách elementu zvoleného na ľavej strane pravidla.

Predstavujeme vám infografiku pravidiel

Ste priaznivci plagátov a vizuálnych pomôcok do kancelárie? Stiahnite si infografiku v tlačovej kvalite tu.

Využite pravidlá v Mergade naplno. Pomôžu vám v množstve najrôznejších úkonov inzercie. A vy si tak svoju prácu urobíte systematickejšou a omnoho presnejšou. Potrebujete ohľadom pravidiel poradiť? Čítajte naše fórum, alebo sa obráťte na náš support.

Pridať nový komentár