Cenové porovnávače

Niekoľko tipov, ako byť pred Vianocami ešte viac vidieť

Chcete rozšíriť okruh svojich klientov a inzerujete v Českej republike? Spolupráca so špecializovanými porovnávačmi, či komunitnými webmi by tak pre vás mohlo byť vhodné riešenie.

02.11.2017
Ako na kód EAN a kde sa vám zíde

V obchode sa denne stretávame s čiarovými kódmi, ktorými je každý tovar označený, či už ide o čokoládu alebo knihu. Čiarový kód je najčastejšia forma kódu EAN-13. Skratka EAN znamená European Articel Number a ide teda o kód, ktorý označuje tovar. Ako takýto kód získať a kde ho potrebujete, si povieme v tomto článku.

12.09.2017

Cenové porovnávače sú obľúbeným spôsobom e-shopov, ako sa dostať do povedomia zákazníkov. Aby sa ale nestratili v množstve výberu, môžu svoje pozície pri jednotlivých produktoch, či kategóriách udržiavať v popredí pomocou biddingu. Viete, aké hranice pre biddovanie majú jednotlivé porovnávače nastavené?

03.08.2017

Rozhovorom s Lídou Navrátilovou z agentúry RobertNemec.com pokračujeme v seriáli rozprávania s našimi certifikovanými špecialistmi. A o čom bude reč? Najmä o rozdieloch medzi porovnávačmi cien a PPCčkami z rôznych uhlov.

20.07.2017
Česi a  Slováci sú síce zo susedných krajín s veľmi podobným zázemím, avšak ich nákupné zvyky sa nemusia vždy zhodovať. Pricemania vytvorila prieskum o ich návykoch nakupovania vo svete internetu. Dnes vám prinášame pár zaujímavostí práve z tohto prieskumu.
 
11.05.2017

Mergado dokáže spracovávať XML feedy nemálo cenových porovnávačov. Aktuálne je to viac ako 100 formátov z niekoľkých zemí sveta. Vedľa najznámejších českých a slovenských porovnávačov (Heureka, Zboží, Glami, Biano,...) sú v zozname i britské, nemecké, americké alebo francúzske weby. Pozrite sa, kde všade môžete svoj tovar inzerovať!

07.04.2017

Dalším z dlouholetých marketingových specialistů, kteří mimo jiné pracují s Mergadem (a občas v něm téměř kouzlí) je Tomáš Míka. Nedávno jsme si povídali v Nekavárně o tom, čím z e-commerce právě žije. 

07.02.2017

Opäť sme pridali do Mergada niekoľko ďalších formátov, ktoré vieme spracovať a exportovať. Radi by sme teda na jednom mieste uviedli kompletný zoznam Mergadom podporovaných formátov.

19.08.2016

Po zhrnutí slovenských porovnávačov prinášame samozrejme aj zhrnutie tých českých. Možno si kladiete otázku, prečo je v nadpise za druhý polrok 2015. Objasníme si to v článku.

29.01.2016

Je poradie návštevnosti stále jasne dané ako sme avizovali pred časom v prehľade cenových porovnávačov? V Mergade si už tradične zosumarizujeme predchádzajúci rok cenových porovnávačov na slovenskom trhu. 

25.01.2016