Využitie MERGADA – Prípadové štúdie

Prečítajte si, ako využívajú MERGADO odborníci z brandže. Spolupracujeme s množstvom marketingových agentúrfreelancerov, ktorí sa s nami delia o expertné tipy na rôznorodé úkony nastavovania inzercie e‑shopov.

Hľadáte návody a tipy, ako odstrániť problémy alebo zlepšiť výkon vášho internetového podnikania? Na tejto stránke nájdete odpovede na množstvo špecifických otázok aj inšpiráciu, ako svoju inzerciu posuniete na ešte konverznejšiu úroveň.

Vyberte si, čo vás zaujíma z odborných use-case:

Doplnenie UTM parametrov dynamických premenných pre Zboží.cz

Používate na vyhodnocovanie kampaní Google Analytics? Aby meranie správne prebiehalo, musíte dodržiavať požiadavky inzerčných kanálov, z ktorých posielate dáta. Zboží.cz v lete 2022 predstavilo zmeny v nastavovaní UTM parametrov. V Mergade sme na tieto účely zriadili jednoduché makro.

Ako na Heureke nastaviť predĺženú záruku EXTENDED WARRANTY

Inzerujete na Heureke a potrebujete pri niektorom tovare nastaviť predĺženú záruku? Pomocou Mergada to zvládnete hromadne v troch krátkych krokoch.

PETR PLUHAŘ: Omnichannel expanzia do Maďarska s Mergadom na pohodu

Omnichannel marketing je ďalší termín, ktorý sa dnes často vyskytuje v spojení s internetovým predajom. Názov sám napovedá, že sa jedná o stratégiu mnohých kanálov, bez ktorej sa nezaobídete a to ani v Maďarsku. Expanzia na zahraničný trh obnáša mnoho energie a úloh, ale Mergado sa o mnoho z nich postará.

PAVEL VYBÍRAL: Tvorba a optimalizácia Google Shopping feedu pre e‑shop na WooCommerce

V reklamnej a digitálnej agentúre ImperialMedia sa už niekoľko rokov venujeme tvorbe e‑shopov a nadväzujúcemu marketingu. Jedným z efektívnych spôsobov propagácie je inzercia produktov v Google Nákupoch. Aby sme však mohli inzerovať tovar na tomto kanáli, musíme vytvoriť správne štruktúrovaný XML feed s čo najpodrobnejšími informáciami o produktoch.

ADVISIO: Ako vylepšiť vlastné štítky pomocou praktických tipov

V dnešnej dobe plnej automatizácií máme napríklad pri kampaniach v Google Nákupoch veľmi obmedzené možnosti optimalizácie. Nie je možné pracovať s vylučovaním nerelevantných vyhľadávacích dotazov alebo používať úpravy ponúk. Prípadová štúdia agentúry [Advisio] radí zamerať sa na maximálnu kvalitu produktových dát.

ADAM FIŠER: 7 najčastejších chýb vo FAVI feede a ako im zabrániť

Ako každý iný porovnávač má aj FAVI svoje kritériá, ktoré musíte dodržať, ak chcete inzerovať na ich stránkach. Preto sme v spolupráci s jeho profesionálmi dali dohromady článok, ktorý vám pomôže vyriešiť 7 najčastejších problémov na FAVI pomocou nástroja Mergado.

Vyriešte skrývanie nevýhodných produktov raz a navždy

Sledujete výkonnosť vášho e‑shopu a potrebujete skryť produkty, ktoré sa vám neoplatí inzerovať? V Mergade nájdete na mieru pripravené funkcie, s ktorými upravíte feed na pár klikov. Pozrite sa, ako sa skrývaním sortimentu pracuje náš support master.

ADAM FUNIOK: 7 obvyklých nedokonalostí Google Shopping feedu a ako ich odstrániť v Mergade

Google Shopping je v Mergade hneď po Heureke najpoužívanejší formát produktových feedov. V spolupráci s agentúrou Proficio, ktorá je certifikovaným partnerom Google, sme dali dokopy 7 najčastejších nešvárov, s ktorými sa v diagnostickom centre Google Merchant môžete stretnúť. A rovno vám aj prezradíme konkrétne spôsoby, ako ich behom chvíľky v Mergade zvládnete opraviť.

Ako importovať feed do Mergada z úložiska Dropbox

Využívate pre svoj e‑shop cloudové úložisko Dropbox? Ušetrite si čas pri hľadaní návodu, ako zvládnuť import feedu do Mergada. Pripravili sme pre vás jednoduchý postup, s ktorým nastavíte správne zdieľanie súboru bez problémov.

Ako na rýchlu manuálnu editáciu hodnôt v Mergade?

Manuálne zmeny v Mergade sú užitočnou funkciou pre menšiu skupinu konkrétnych produktov. Pokiaľ potrebujete často editovať práve tento typ sortimentu, sledujte, ako si jednoducho upravíte dôležité detaily vo feede. Špecialista Luděk Volejník vás vo videu prevedie touto nenápadnou, ale zato všestrannou funkcionalitou.

Zrýchlite import a export dát v Mergade. Pomocou Google Sheets

Urýchliť si prácu pri nastavovaní inzercie je cieľ každého e‑shopára a marketéra. V Mergade dokážete popri obvyklých úkonoch novo skrátiť dobu importu a exportu dát využitím Google Sheets. Predstavme si, ako túto funkciu využiť.

Riaďte inzerciu centrálne pomocou konfiguračných CSV

Naučte sa nový spôsob, ako inzerciu v Mergade nastaviť automatizovane a hromadne. Odkedy sme predstavili pravidlo pre import dát z CSV súborov, dokážete vykonávať úpravy konkrétnych častí inzercie z jedného miesta vytvorením konfiguračných CSV.

TOMÁŠ SOKOL: Udržujte informácie o tovare na Shoptet e‑shope aktuálne. Pomocou prípadovej štúdie od Flexity

Ak spravujete viac e‑shopov prevádzkovaných na riešení Shoptet, je dôležité, aby ste udržiavali údaje o tovare vzájomne aktuálne. Pri každej zmene u produktov na jednom e‑shope potrebujete, aby sa v čo najkratšom čase preniesla aj do vašich ďalších prevádzkovaných obchodov. Detailný postup pre vás v prípadovej štúdii spísal Tomáš Sokol, spoluzakladateľ e‑shopu Flexity.

Nastavovanie kategórií už nikdy nebude náročné. S pravidlom Hromadné premenovanie kategórií

Pri správe inzercie pre porovnávače sa stretnete s potrebou nastaviť správne kategórie podľa stromu kategórií daného tovaru. Používatelia Mergada majú pre takéto nastavenie k dispozícii pravidlo s vychytávkami, ktoré im výber kategórií značne urýchli.

Vyriešte import variantných produktov z Mergada do Shoptetu pohodlne

Mergado pre Shoptet ponúka dva predchystané formáty: Shoptet dodávateľský a Shoptet kompletný. Naši klienti obaja z nich pravidelne používajú na ľahký import produktov. Pokiaľ sú ale vo feede produkty s variantmi, Mergado ich načíta a zobrazuje samostatne.

Naučte sa pracovať s pravidlom Nájsť a nahradiť. Urýchli vám prácu vo feede

Nastavuje inzerciu podľa vašich požiadaviek pomocou praktického nástroja na úpravu textu v XML feede. Prostredníctvom pravidla Nájsť a nahradiť dokážete vymeniť, odstrániť alebo opraviť chyby u produktov naprieč celým feedom. Poďme si ukázať, ako pravidlo využijete a nastavíte pre svoj e‑shop.

HANA KOBZOVÁ: Ovládnite dynamický remarketing Google Ads s webom bez košíku. Pomocou Mergado Packu a Google Web Designeru

V sektore mimo e‑shopy vyžaduje nastavenie dynamického remarketingu technické úpravy webu, prípravu vlastného feedu a tiež dynamického banneru, ktorý bude informácie z pripraveného feedu zobrazovať. Ako to celé pripraviť, sa dozviete v článku PPC specialistky Hany Kobzové.

PTAGROUP: Kde všade Mergado uľahčuje život agentúram? Inšpirujte sa u ptagroup

Slovenská agentúra ptagroup vytvorila na svojom blogu sériu článkov, kde predstavila päť praktických spôsobov, ako najčastejšie pracujú s Mergadom. Zvažujete, ako si uľahčiť analytiku, bidding, cenotvorbu a ďalšie pravidelné marketérské činnosti? Prečítajte si, ako si ptagroup uľahčuje prácu pomocou Mergada.

Vytvorte si master feed a zbavte sa nutnosti úprav v každom exporte zvlášť

V Mergade riadite inzerciu na porovnávačoch tak, že si v ňom vytvárate exporty, v ktorých upravujete potrebné dáta. Pokiaľ máte viac exportov a niektoré úpravy vykonávate opakovane v každom exporte zvlášť, zefektívnite tento proces vytvorením master feedu.

JANA DZURIČKOVÁ: Vstup obchodu Footshop na rumunský trh pomocou Mergada

Pražská marketingová agentúra Unikum spravuje v Mergade účty e‑shopu so značkovou obuvou Footshop. Aká je ich stratégia pri obsadzovaní nového trhu a ako im v tom pomáha Mergado?

Dostaňte dáta z Google Sheets do Mergada

Pred časom sme si ukázali, ako dostanete dáta z Mergada do Google Sheets. Tu si predvedieme opačnú cestu. Ušetrí vám veľa času, pretože s ňou pomocou CSV súboru rýchlo naimportujete dáta podľa vašej potreby do Mergada. Ukážme si dve varianty, ako na to.