XML feed

Na trhu sa nachádza niekoľko rôznych vyhľadávačov tovaru. Zaujímavou platformou, ktorá sa zameriava najmä na nábytok, bývanie a všetko s tým spojené, no zároveň ponúka aj designové rady je Favi.sk/ Favi.cz. Dnes sa na ňu trochu bližšie pozrieme.

11.08.2017

Mergado funguje trochu ako prestupná stanica pre XML feedy na ceste z e-shopu do porovnávača cien. V Mergade si feed jednoducho upravíte, aby vyhovoval cieľovej stanici a vylepšíte ho tak, aby vám zarábal. V tomto seriále sa pozrieme, kam všade sa dá feed nahrať a ako vykonať základné úpravy. 

19.04.2017

Mergado dokáže spracovávať XML feedy nemálo cenových porovnávačov. Aktuálne je to viac ako 100 formátov z niekoľkých zemí sveta. Vedľa najznámejších českých a slovenských porovnávačov (Heureka, Zboží, Glami, Biano,...) sú v zozname i britské, nemecké, americké alebo francúzske weby. Pozrite sa, kde všade môžete svoj tovar inzerovať!

07.04.2017

Google Nákupy vyžadujú v XML feede unikátny identifikátor vašich produktov – čiarový kód alebo číselné označenie výrobcu. Pokiaľ váš tovar také označenie nemá, je nutné túto informáciu dať do feedu. Ako na to?

05.04.2017

Ač se to možná nezdá, ten podivný shluk písmen, jakým váš XML feed do jisté míry je, obsahuje interní a citlivé informace o vašem e-shopu – třeba ceny všech produktů nebo dobu dodání. Vaše konkurence by nad takovými daty jistě zajásala.

07.02.2017