Tím Mergada

Vytvárame software, ktorý pomáha e-shopom navyšovať tržby z produktových reklamných kampaní vo vyhľadávačoch tovaru, či PPC reklamných systémov. Sme tím geekov, ktorí krotia big dáta, miluje Python a Nette. Sme z Brna. Žijeme život aký je a hovoríme, že si ho máme užiť, navzájom byť v pohode a potom robiť zaujímavú prácu čo najlepšie. Kvalitu našej práce dokladá to, že náš software využíva skutočne dobrá spoločnosť odborníkov z TOP marketingových agentúr.

Pracovný tím Mergado

Zľava: Rája, Luďa, Přema, Káťa, Anička, Natálka, Zdeněk, Kuba a Lukáš. 

História Mergada

 

História software Mergado siaha do roku 2010. Michal Janík vtedy založil marketingovú agentúru. Vedel, že vo vyhľadávačoch tovaru je pre e-shopy skrytý veľký potenciál. Začal preto odporúčania pre dátové XML súbory zapisovať do dokumentov v PDF. Čoskoro sa mu ale stalo toto: „Vtedy som pracoval pre malý e-shop. Fungoval na prenajatom technickom riešení, za ktoré platil asi 1 500 korún mesačne. Dáta pre vyhľadávače tovaru boli v mizernej kvalite, tak som dal odporúčanie pre opravu XML súborov. Dodávateľ e-shopu povedal – No jasné, nie je problém, zaplaťte 30 tisíc korún – a klient povedal NIE. Tak mi došlo, že predsa musí byť spôsob, ako problémy opraviť rýchlo a lacno...“. A tak vznikla myšlienka Mergada.

Najskôr bolo Mergado programované pre Michalove interné potreby. Keď ale zistil, že vývoj tak veľkého softwaru sám nezaplatí a že nie je dôvod ho neponúknuť kolegom z marketingovej branže, prišiel na svet pán Mergado tak, ako ho poznáte dnes. Od februára 2012 ho môžu zákazníci využívať verejne.  

Od marca 2013 certifikuje Mergado marketingových odborníkov, ktorí jeho aplikáciu využívajú. Je hrdý na to, že dnes drží jeho certifikát skutočná špička českej marketingovej scény. 

Michal Janík prevádzkoval Mergado ako OSVČ až do roku 2015. Vo februári 2016 začala činnosť spoločnosť Mergado Technologies, s.r.o., ktorá prevzala všetku činnosť spojenú s prevádzkou a vývojom software Mergado. Jediným vlastníkom tejto spoločnosti je Michal Janík. 

Kontakt

S otázkami neváhajte napísať na naše kontakty. Tešíme sa.