Narodila sa nová aplikácia!

Včera ráno videla prvýkrát svetlo sveta naša nová aplikácia – a pretože vie moc dobre kontrolovať indexáciu na Seznam.cz, začali sme jej hovoriť Seznam Index Checker. Než sa napijeme na jej zdravie, poďme sa pozrieť, čo všetko dokáže.

K čomu slúži?

Aplikácia Seznam Index Chcecker je prvou aplikáciou zameranou na SEO vášho e-shopu – dokáže totiž povedať, koľko URL adries z feedu v Seznam Indexu je a koľko ich v indexe chýba. Tieto informácie následne aplikácia prepisuje do grafu a vy tak môžete sledovať vývoj zaindexovaných stránok.

Aplikácia zobrazí aj informáciu o tom, koľko zaslala požiadavkov k indexácii stránok, ktoré zatiaľ nie sú v indexe, alebo graf celkového množstva stránok v indexe. Zároveň vypíše aj chyby alebo presmerovanie, ktoré Seznam bot eviduje.

Ako funguje?

Aplikácia spolupracuje so službou Seznam Webmaster a po úvodnom prepojení tejto služby s aplikáciou v Mergade bude Seznam Index Checker monitorovať stav indexu, teda koľko stránok vyhľadávač Seznam indexuje. Toto samozrejme zahŕňa aj produkty z feedu.

Keď aplikácia zistí, že Seznam nevie o všetkých stránkach, tak mu ich pošle (cez zoznamacké API) k prednostnej indexácii. Vďaka tomu sa Seznam dozvie o nových stránkach webu veľmi skoro a obecne sa zvýši zaindexovanosť vašich produktov.

Ako aplikáciu zapnúť?

Seznam Index Checker nájdete tradične v Mergado Store. Pre fungovanie aplikácie je nutné sa najskôr zaregistrovať do služby Seznam Reportér, po registrácii a overení webu skopírujete váš API kľúč do aplikácie v Mergade.

Aplikácia sa zapína pre e-shop, bez ohľadu na počet exportov. A na prvých 10 dní je tak ako ostatné zadarmo, tak ju vyskúšajte!

Seznam Index Checker

Aplikácia Seznam Index Checker skrz prepojenie so Seznam Reportérom kontroluje, či sú vaše URL adresy vo feede správne zaindexované. Naviac vie povedať, koľko adries v Seznam indexe je a koľko ich chýba a aplikácia sama zašle požiadavok na indexáciu tam, kde je to potrebné.

 

Pridať nový komentár