S Bidding Fox Elements oslovíte zákazníka účinnejšie ako konkurencia

Článok uverejnený 06.05.2020

Aplikácia Bidding Fox Elements predstavila za poslednú dobu bohatú porciu noviniek. Nedávno pridané funkcie ponúkajú odteraz rozšírenú prácu s elementami z produktovej karty. V niekoľkých ľahkých krokoch vám takisto ukázala spôsob, ako si poradiť s darčekmi konkurencie. Prečítajte si, čo ďalšie dokážu nové funkcie vo výbave Elements.

Majte prehľad o darčekoch konkurenčných značiek

Vyniknúť pred e-shopmi s podobným tovarom si vyžaduje premyslenú marketingovú stratégiu. Ukážte nakupujúcemu, že si ho ceníte viac ako konkurencia a tromfnite ju s unikátnym darčekom k nákupu.

S využitím elementu GIFT a makier v Mergade vytiahnete z vášho obchodu potrebné dáta, ktoré použijete na monitoring ostatných predajcov. Pomocou takto zacieleného darčeka k nákupu vytvoríte vhodnú stratégiu.

 

Ako skontrolovať darčeky cudzích e-shopov?

Na začiatku si skontrolujte darčeky vášho e-shopu pomocou výpisu hodnôt elementu GIFT v Mergade. Následne zmapujte ponúkané darčeky konkurencie pri produktoch, ktoré predávate a máte ich spárované, podľa jednoduchého návodu od Elements:

 

 1. Zapnite si aplikáciu Bidding Fox Elements spolu s appkou Bidding Fox, ktorá slúži ako jej dátový konektor
 2. V Elements si aktivujte nový element "BFE_S_H_PRICE_POSITIONS"
 3. Vydržte 24 hodín, než sa dáta kompletne spárujú
 4. Spustite makro Ponúkané darčeky e-shopov[Bidding Fox Elements + Bidding Fox], ktoré vytvorí nový element ALL_GIFTS
 5. Postupne si vyexportujte hodnoty elementu ALL_GIFTS pre prehľadnejšiu kontrolu darčekov a odstráňte duplicity
Náhľad aktivácie nového elementu BFE_S_H_PRICE_POSITIONS"

Bohatšie možnosti nastavenia v Elements

Marcový release BFE priniesol pre užívateľov množstvo nových elementov z produktových kariet Heureky a Zboží.cz. Appka rastie ďalej a k elementom “Ponuky podľa ceny“ a „Ponuky v biddingu“ pridala možnosť nastavenia ich obsahu.

Ich ovládanie je navyše veľmi prehľadné. Kliknutím na symbol ozubeného koliečka si zobrazíte tabuľku, kde si zadáte, o aké informácie máte záujem. Pomocou takto získaných dát dokážete výrazne zlepšiť cenotvorbu e-shopu a efektívne pracovať so štatistikou konkurencie.

 • pozícia
 • názov e-shopu
 • cena
 • dostupnosť
 • darčeky
 • garancia vrátenia
 • cena dopravy
 • Heureka košík
 • hodnotenie e-shopu
 • ověřené zákaznikmi

 

Nastavenie elementov Heureka

 • pozícia
 • ID e-shopu
 • cena
 • dostupnosť
 • cena dopravy

 

Nastavenie elementov Zboží.cz

 

Vyskúšajte Bidding Fox Elements na sledovanie konkurencie a získajte cenné informácie o jej ponuke. Zozbierané dáta o bonusoch k nákupu či doprave zdarma sú navyše aktuálne dostupné aj v Bidding Foxe. Ich prepojením si tak vytvoríte biddingové stratégie ušité na mieru vášmu e-shopu a ušetríte množstvo pracných úkonov pri nastavovaní inzercie.

 

Mohlo by vás zaujímať:

S novinkami v Bidding Fox Elements získate ešte väčší prehľad o vašom sortimente

V Mergade sa snažíme neustále reagovať na podnety užívateľov. Aj aktuálny release appky Bidding Fox Elements je plný noviniek, ktoré si užívatelia žiadali. Pripravte sa tak na nálož nových elementov, s ktorými zvýšite výkonnosť vašej inzercie.

03.04.2020
Vytvorte si v Mergade vlastné makro

Nedávno sme sa v Mergade pochválili možnosťou vytvárania vlastných makier. Preto vám dnes krok za krokom predvedieme, ako sa takéto makro vytvára. Tým, že sa makrá naučíte sami pridávať a nastavovať, zautomatizujete si v Mergadu veľa úkonov.

31.03.2020
Segmentujte feed účinne a zarábajte na e-shope ešte viac

Správna segmentácia produktových dát vám zlepší inzerciu na porovnávačoch tovaru. Odhaľte s nami, ktorý typ sortimentu je pre vás ziskový a na aké časti je dobré feed rozdeliť. Spísali sme pre vás návod, ako si segmentáciu v Mergade nastavíte i s využitím vylepšených makier.

26.03.2020

Pridať nový komentár