E-shopy na Biane oslovia nových zákazníkov pomocou funkcie Visual Search

Špecializovaný porovnávač Biano oficiálne predstavil nový dizajn webu. V rámci neho poskytol e-shopom a používateľom možnosť využívania funkcie Visual Search. Táto novinka zanalyzuje obrázky vybraného tovaru pomocou umelej intelegencie a ponúkne podobné alebo rovnaké produkty.

Na objavenie vytúženého tovaru stačí nahrať fotku či obrázok

Často sa stane, že človek zahliadne produkt, ktorý sa mu zapáči, ale pretože nepozná jeho názov či výrobcu, už ho spätne neobjaví. Práve z toho dôvodu spustilo Biano obrazové vyhľadávanie pre nábytok a dekorácie.

Funguje na princípe, že ak sa zákazníkovi niečo zapáči na internete, pri zahraničnej návšteve, či pri obede, a nevie, kde si tento tovar zaobstarať, stačí, aby ho odfotil a nahral na web porovnávača. Jeho systém zanalyzuje obrázok a priradí k nemu reálne produkty z katalógu Biana, odkiaľ ho zákazník jednoducho nakúpi v konkrétnom obchode.

Kde na webe Biana nájdu nakupujúci vizuálne vyhľadávanie

  • jeho panel nájdu na homepage
  • alebo na celom webe vo forme ružovej ikonky s foťákom v hlavičke webu
Prístup k funkcii Visual Search na webe Biana. Zdroj: biano.cz

Čo musí váš e-shop spĺňať pre využívanie Visual Search

Pokiaľ na Biane aktívne inzerujete, vaša ponuka sa stáva súčasťou tejto funkcie automaticky. Aby ste Visual Search mohli využiť naplno, porovnávač odporúča vo feede posielať čo najviac produktových obrázkov v maximálnom rozlíšení. Funkcia sa naplno spúšťa 7. júla.

V akých štátoch je funkcia dostupná

Využijú ju e-shopári zo všetkých štátov, na ktorých fungujú online trhy Biana.

  • Česká republika
  • Slovensko
  • Rumunsko
  • Brazília
  • Holandsko

Prvý z radu AI produktových noviniek

Táto novinka, ktorú pre prehľadnosť a vyššiu atraktivitu už teraz kladne hodnotia nakupujúci aj e-shopy, je prvou zo série ďalších produktových vylepšení prostredníctvom umelej inteligencie. Systém vyvinul interný tím Biana, ktorý má v tomto roku predstaviť ďalšie novinky na báze AI.

 

Priblížte tovar nakupujúcim jednoduchšie pomocou obrazového vyhľadávania. Je to ďalší spôsob, ako sa vaša ponuka dostane do ich povedomia. Vaše obrázky dokážete komplexne vylepšiť pomocou aplikácie Feed Image Editor. Vyskúšajte ju na prvých desať dní zadarmo a zistíte, s čím všetkým vám pomôže.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Prilákajte ďalších zákazníkov. Pomôžu vám predvianočné vychytávky z porovnávačov

Porovnávače tovaru a e-shopové riešenia si pripravili pre užívateľov pred Vianocami užitočné vylepšenia. Aké nové funkcie pribudli do Shoptetu, GLAMI či Heureky? Zorientujte sa v novinkách a získajte pomocou nich zákazníkov, ktorí si nechávajú nákup na poslednú chvíľu.

03.12.2020
Kde ešte predávať módu? Inzerujte na Modio.cz

Hľadáte ďalšiu cestu, ako zákazníkom ponúknuť tovar zo segmentu móda a doplnky? Využite možnosti marketingového kanála Modio.cz. Funguje klasickým preklikovým systémom a pre zapojenie do neho vám stačí XML feed.

10.11.2020
Pritiahnite k sebe zákazníkov priamou cestou. Pomôže vám partnerská sieť Pricemanie

Vylepšite viditeľnosť a dôveryhodnosť vášho e-shopu s partnerským programom od Pricemanie. Slovenský porovnávač tovaru pripravil pre svojich klientov novú sieť Pricemania Content Network (PCN). Zistite, ako pomocou nej zvýšite záujem nakupujúcich pred blížiacimi sa Vianocami.

05.11.2020

Pridať nový komentár