E-shopy na Biane oslovia nových zákazníkov pomocou funkcie Visual Search

Špecializovaný porovnávač Biano oficiálne predstavil nový dizajn webu. V rámci neho poskytol e-shopom a používateľom možnosť využívania funkcie Visual Search. Táto novinka zanalyzuje obrázky vybraného tovaru pomocou umelej intelegencie a ponúkne podobné alebo rovnaké produkty.

Na objavenie vytúženého tovaru stačí nahrať fotku či obrázok

Často sa stane, že človek zahliadne produkt, ktorý sa mu zapáči, ale pretože nepozná jeho názov či výrobcu, už ho spätne neobjaví. Práve z toho dôvodu spustilo Biano obrazové vyhľadávanie pre nábytok a dekorácie.

Funguje na princípe, že ak sa zákazníkovi niečo zapáči na internete, pri zahraničnej návšteve, či pri obede, a nevie, kde si tento tovar zaobstarať, stačí, aby ho odfotil a nahral na web porovnávača. Jeho systém zanalyzuje obrázok a priradí k nemu reálne produkty z katalógu Biana, odkiaľ ho zákazník jednoducho nakúpi v konkrétnom obchode.

Kde na webe Biana nájdu nakupujúci vizuálne vyhľadávanie

  • jeho panel nájdu na homepage
  • alebo na celom webe vo forme ružovej ikonky s foťákom v hlavičke webu
Prístup k funkcii Visual Search na webe Biana. Zdroj: biano.cz

Čo musí váš e-shop spĺňať pre využívanie Visual Search

Pokiaľ na Biane aktívne inzerujete, vaša ponuka sa stáva súčasťou tejto funkcie automaticky. Aby ste Visual Search mohli využiť naplno, porovnávač odporúča vo feede posielať čo najviac produktových obrázkov v maximálnom rozlíšení. Funkcia sa naplno spúšťa 7. júla.

V akých štátoch je funkcia dostupná

Využijú ju e-shopári zo všetkých štátov, na ktorých fungujú online trhy Biana.

  • Česká republika
  • Slovensko
  • Rumunsko
  • Brazília
  • Holandsko

Prvý z radu AI produktových noviniek

Táto novinka, ktorú pre prehľadnosť a vyššiu atraktivitu už teraz kladne hodnotia nakupujúci aj e-shopy, je prvou zo série ďalších produktových vylepšení prostredníctvom umelej inteligencie. Systém vyvinul interný tím Biana, ktorý má v tomto roku predstaviť ďalšie novinky na báze AI.

 

Priblížte tovar nakupujúcim jednoduchšie pomocou obrazového vyhľadávania. Je to ďalší spôsob, ako sa vaša ponuka dostane do ich povedomia. Vaše obrázky dokážete komplexne vylepšiť pomocou aplikácie Feed Image Editor. Vyskúšajte ju na prvých desať dní zadarmo a zistíte, s čím všetkým vám pomôže.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Zvýšte hodnotu e-shopu s odznakom Overený obchod od Pricemanie

Slovenský porovnávač Pricemania udeľuje inzerujúcim e-shopom od júla certifikát Overený obchod. Ocenenie získajú dlhodobo kladne hodnotení obchodníci bezplatne. Posilnite spoľahlivosť vašej značky a prejdite si podmienky na dosahnutie odznaku.

22.07.2020
Dostaňte sa na globálny trh s vyhľadávačom Kelkoo Group

Zvažujete inzerciu na Kelkoo Group? Európsky priekopník medzi porovnávačmi tovaru priblíži sortiment e-shopu nakupujúcim v 26 krajinách sveta. Exportujte naň obchod –  zjednodušíte proces nákupu pre koncového zákazníka na Slovensku alebo preniknete rovno na niekoľko trhov zároveň. Zistite, čo všetko potrebujete k štartu na Kelkoo.

21.07.2020
Na Heureke si automaticky dobijete kredit a predáte potraviny

Zastavenie inzercie pre nedostatočný kredit na účte je jeden z problémov, ktorému sa chcú e-shopy na porovnávačoch vyhnúť. Heureka prišla v júni s novou funkciou, pomocou ktorej si nastavíte čiastku, ktorá sa vám po prekročení kreditu sama dobije. A to nie je všetko. Chcete na Heureke predávať potraviny? To už odteraz môžete.

07.07.2020

Pridať nový komentár