S novými funkciami Feed Image Editoru vytvoríte transparentné pozadie a vylepšíte SEO

Článok uverejnený 18.01.2022

Trápi vás zdĺhavé odstraňovanie pozadia z produktových obrázkov alebo sa stretávate so znižením ich dátovej veľkosti? Vývojový tím FIE pre vás v poslednom čase priniesol dve novinky, s ktorými sa aj tieto marketingové úkony stanú jednoduché. Poďme si predstaviť aktuality vo Feed Image Editore.

Ako na automatizovanú tvorbu transparentného pozadia

Väčšina porovnávačov tovaru požaduje, aby mali produktové obrázky biele pozadie. Pokiaľ má pozadie vašich obrázkov inú farbu, obsahuje grafické či textové prvky alebo je obrázok zasadený do prostredia, nedostane sa tento tovar do inzercie.

Ako tomu predísť? S Feed Image Editorom to jednoducho zvládnete pomocou návodu v článku Odstráňte pozadie produktových obrázkov.

Chcete vašu inzerciu odlíšiť od konkurencie? V článku vyššie nájdete aj tip, ako vylepšiť kontúry produktov pridaním efektu Tieň a dodať im 3D efekt funkciou Odraz.

Ako znížiť dátovú veľkosť produktových obrázkov

Príliš veľké obrázky môžu zapríčiniť dlhšie načítanie stránok. Návštevníci webov ich často rovno opustia. Znižuje sa tým ich bounce rate, ktorý je jeden z faktorov, podľa ktorých Google určuje zoradenie stránok.

Ako teda efektívne komprimovať obrázky, aby zlepšili vaše SEO? Aj pre tento úkon pripravil Feed Image Editor šikovnú funkciu a návod v článku Zlepšite SEO obrázkov pomocou automatickej kompresie.

Používaním funkcií automatickej kompresie obrázkov FIE zabránite nízkemu radeniu stránok s vašou ponukou. Zdroj: feed-image-editor.sk

Vývojári do aplikácie pridali mnoho užitočných funkcií. Medzi tie najdôležitejšie patria:

  • Rozšírenie podporovaných formátov – odteraz si dokážete Feed Image Editor aktivovať pri všetkých typoch exportov, ktoré podporuje Mergado.
  • Intuitívnejšie UI – nové usporiadanie pravého panelu vás bude pomocou textových popisov viesť krok za krokom.
  • Interaktívna galéria šablón – pri voľbe výstupného formátu sa zobrazí predpripravená galéria šablón.
  • Naznačenie záporného presahu obrázku v editore šablón – pri nastavení záporného presahu produktového obrázku sa vám znázorní šírka jeho presahu. Zobrazovanie presahu môžete mať aktívne alebo neaktívne.
  • Jednoduchšia editácia vrstiev polygón a krivka – veľkosť polygónu a krivky zmeníte kolieskom myši. Použitím tlačidla Delete odstránite vybraný bod z polygónu. Pri zmene formátu šablóny sa vám objekt prispôsobí.
  • Nastaviteľný presah dekoračnej čiary textu – dekoračnú čiaru, ktorú umiestnite pod, nad alebo cez text použite s nastavením hrúbky a po novom aj s vlastným presahom dĺžky.

Prejdite si nové funkcie rovno v aplikácii a zistite, kde všade vám pomôžu.

 

Aktivujte si Feed Image Editor

Feed Image Editor je mocná zbraň v rukách e-shopárov a marketérov, pomocou ktorej vytvárajú pútavú obrazovú inzerciu. Pridajte sa medzi užívateľov aplikácie, ktorí spravujú obrázky automatizovane a hromadne – vyskúšajte si výhody Feed Image Editoru na prvých desať dní zadarmo.

Mohlo by vás zaujímať:

Vodoznaky v inzercii vás už trápiť nemusia. Feed Image Editor ich nechá zmiznúť

Patríte medzi e-shopárov, ktorí pri nastavovaní produktových obrázkov do inzercie trávia veľa času odstraňovaním vodoznakov? Tento neobľúbený úkon vám odteraz pomôže vyriešiť aplikácia Feed Image Editor. Vďaka nej vodoznaky zmažete na pár klikov a vaše obrázky budú vyzerať bezchybne.

17.05.2022
Ako profitovať z nových funkcií na porovnávačoch Biano a FAVI

Predávate tovar zo sekcie home & deco? Špecializované porovnávače Biano a FAVI prinášajú novinky, ktoré vám pomôžu zabezpečiť úspech s online kampaňami. Objavte napríklad ďalší predajný nástroj Biano Studio alebo súhrnný ťahák k parametrom tovaru na FAVI.

12.04.2022
Odstránenie pozadia rýchlo a jednoducho? S Feed Image Editorom to zvládnete na pár kliknutí

Vedieť automatizovane zmeniť citlivosť odstránenia pozadia a vyhladiť orezané hrany objektov v produktových obrázkoch je užitočná funkcia pre marketérov a e-shopárov. Aplikácia Feed Image Editor sa vo svojich aktuálnych releasoch zameriava na zjednodušenie úkonov spojených s úpravou pozadia.

22.02.2022

Pridať nový komentár