Uľahčite zákazníkom rozhodovanie: Uvádzajte na Zboží cenu za dopravu

Cena za dopravu je dôležitým faktorom pri výbere e-shopu, z ktorého zákazník nakúpi. Nie len Heureka, ale aj Zboží.cz mení podmienky zobrazovania informácií o možnostiach dopravy. Ako vo feede pre Zboží všetko vyplniť tak, aby sa vaše dáta správne prepísali? Tým vas prevedie tento článok.

Správne dáta v XML feede

Zboží začne informácie o cenách dopravy a vami využívaných výdajných miestach, zobrazovať v lete. Vy ale čakať nemusíte. Tieto informácie môžete do Zboží posielať prostredníctvom odpovedajúcich dát v XML feede. Počas niekoľko týždňov túto možnosť ponúkne tiež jeho administračné rozhranie.

Element DELIVERY

Okrem podporovaných dopravcov, z ktorých máte na výber, môžete po novom dopravcom označiť aj vlastný e-shop. E-shop zároveň môže zastupovať aj vlastnú sieť výdajní. Aktivácia výdajní prebieha formou elementu DELIVERY, ktorý nesie dáta výdajných miest a cenu za dopravu.

Príklad:

<DELIVERY>

<DELIVERY_ID> DPD_PICKUP </DELIVERY_ID>

<DELIVERY_PRICE> 100 </DELIVERY_PRICE>

<DELIVERY_PRICE_COD> 149 </DELIVERY_PRICE_COD>

</DELIVERY>

Mergado tip

Ponúkate k niektorému tovaru dopravu, či vyzdvihnutie zdarma? Potom zadajte hodnotu tagu DELIVERY_PRICE ako 0 (<DELIVERY_PRICE>0</DELIVERY_PRICE>). Ak tovar nie je možné zaplatiť na dobierku, či ho nie je možné doručiť (je napr. nadrozmerný), neuvádzajte tag <DELIVERY_PRICE_COD>.

Nové možnosti elementu EXTRA_MESSAGE

Pomocou nového nastavenia tagov v elemente EXTRA_MESSAGE teraz dokážete ovplyvniť prioritu rôznych foriem darčekov vo feede a to podľa poradia uvedeného v tagu vo feede. Záujem svojich zákazníkov môžete získať tagmi:

  • FREE_GIFT
  • FREE_ACCESSORIES
  • VOUCHER

Pribudla do nich možnosť pripojiť text o maximálnom rozsahu 160 znakov, ktorý sa prepíše na Zboží.cz. Môžete tak konkrétnejšie špecifikovať aký darček, či príslušenstvo je možné k tovaru získať.

Príklad:

<EXTRA_MESSAGE>free_gift</EXTRA_MESSAGE>

<FREE_GIFT_TEXT>Externý disk SEAGATE s kapacitou 500 MB</FREE_GIFT_TEXT>

Vďaka tomu, že zákazník rovno uvidí ceny za dopravu a výdajné miesta, ktoré má na výber, tagy FREE_DELIVERY a FREE_STORE_PICKUPnebude potrebné využívať. Prostredníctvom tagov EXTENDED_WARRANTY, FREE_CASE a FREE_INSTALLATION teda môžete pridať text k príslušným tagom EXTRA_MESSAGE. Nezabudnite, že ak chcete, aby sa daný EXTRA_MESSAGE zobrazil na stránkach Zboží, musí byť obsiahnutý vo vašom feede.

Dajte svojim zákazníkom viac potrebných informácií. Ich záujem nakúpiť práve u vás to isto posilní. Zaujímajú vás ďalšie tipy pre vašu inzerciu? Mergado ich má veľa.

Pridať nový komentár