Nahrávanie CSV súborov do Mergada? Na to máme Import Ant!

Predstavte si napríklad situáciu, kedy chcete svoju stratégiu pre bidding pripraviť s iným nástrojom. Výborne, pre každý produkt máte konkrétnu stratégiu alebo cenu za bidding, zároveň ale niekoľko pravidiel v Mergade, ktoré upravujú ďalšie časti vašej inzercie. Na ručné úpravy radšej nemyslieť. Čo teraz? Využite Import Ant, aplikáciu, s ktorej pomocou môžete do Mergada nahrávať CSV súbory. Poďme si ju predstaviť.

Ako aplikácia funguje?

Aplikácia obsahuje jednoduchý formulár – v ňom vyberiete súbor k importu. 

 
 
V ďalšom kroku potom nastavíte element (stĺpec), podľa ktorého sa má súbor spárovať s dátami v Mergade. Aplikácia vám ponúkne názvy stĺpcov z prvého riadku CSV súboru, je teda dôležité mať elementy uvedené v ňom.
 
 
Názvy elementov z nahrávaného dokumentu sa ale nemusia zhodovať s elementmi v Mergade – v následujúcom kroku vám totiž aplikácia ponúkne možnosti párovania a ľahko jej tak poviete, ktorý element je ktorý.
 
 
Aktualizované dáta sa zapíšu do výstupného feedu v okamžiku, kedy má aplikácia spracovaný nahraný súbor a dá pokyn Mergadu k pregenerovaniu exportu. Po jeho dokončení budú dáta na výstupe.
 
V CSV súboroch používajte kódovanie UTF-8 a ako oddeľovač čiarku.
 
 
Šikovná vecička, že? Aplikáciu si ako je u nás dobrým zvykom, môžete vyskúšať na desať dní zadarmo, potom vás vyjde na 15,00 € mesačne pre celý e-shop.
 
S otázkami ohľadne aplikácie sa môžete obrátiť najmä do fóra alebo na podporu Mergada.

Pridať nový komentár