Nastavte si v Mergade cenu dopravy podľa hmotnosti tovaru

Nastavte si v Mergade náklady za dopravu tak, aby ste vašim zákazníkom ponúkali len také spôsoby dopravy, o ktoré budú mať záujem a zároveň odpovedajú cenám, ktoré váš klient účtuje na svojom webe.

Ako nastaviť cenu dopravy podľa hmotnosti tovaru

Pred časom sme pre vás pripravili článok, ako v Mergade nastaviť dopravu zdarma – princíp nastavenia dopravy podľa hmotnosti tovaru je prakticky totožný:

1. Urobte si výber na produkty podľa hmotnosti, napr. produkty nad 30 kg (je potrebné myslieť na to, že konkrétna hmotnosť musí byť dostupná v nejakom elemente – pravdepodobne ju nájdete v parametroch produktu).

 

Príklad vytvorenia najjednoduchšieho možného výberu, kedy je hmotnosť zadaná ako číslo v parametre (PARAM|Hmotnosť).

2. Pridajte si pravidlo pre nastavenie ceny dopravy a aplikujte ho na výber z bodu 1.

Ukážka pravidla, kde zvolením konkrétneho výberu tovaru s určitou hmotnosťou dôjde k nastaveniu ceny za dopravu iba pri tých produktoch, ktoré spadajú do tohto výberu.

Myslite na to, že zákazníci náklady na dopravu berú pri rozhodovaní na vedomie. Uvádzajte cenu dopravy podľa hmotnosti vo vašej inzercii. Ak máte špecifickejšie požiadavky na nastavenie ceny dopravy, napíšte nám do komentárov pod článkom, na naše fórum alebo najlepšie na náš support.

Pridať nový komentár