Slnečný piatok a ďalšie vychytávky v Data Owl

Zrejme to máte podobne – voľný víkend, vonku pekne, 25 stupňov, čas vyraziť k vode alebo na bicykel. Veď kto by sedel doma. Za to daždivá sobota s teplotami okolo 10 stupňov vás skôr udrží pri počítači. A to je pre e-shopy a nákupy online dôležité
 
 
Možno už so svojimi e-shopmi také dáta sledujete, ale zatiaľ nebol čas ani kapacita ich využiť. Data Owl to teraz výrazne zjednodušuje a umožňuje vám na základe vašich skúseností a predpovede počasia pracovať s online inzerciou veľmi kreatívne – napr. nastavením špeciálneho biddingu na slnečnú a daždivú sobotu (v závislosti na vašom sortimente) alebo „len“ iný bidding na konkrétnu hodinu v piatok, kedy všetci z práce objednávajú to, čo nestihli cez týždeň.
 
Ako to chodí práve vo vašom e-shope zistíte zo štatistík, ktoré vám Data Owl dá k dispozícií. Elementy, v ktorých informácie o počte dní vo feede, popularite alebo preklikovosti nájdete, si teraz môžete v Mergade nechať vyexportovať do CSV súboru (vyberte možnosť: vrátane skrytých elementov). 
 
A aké elementy konkrétne vo feede pribudli?
 

Dátum a čas

  • Deň v týždni, D_DAY_OF_WEEK - element naberá hodnoty 1 až 7, kedy 1 = pondelok a 7 = nedeľa.
  • Aktuálny dátum, D_CURRENT_DATE - element mení hodnotu po prvom spracovaní aktuálneho dňa. Formát dátumu je YYYY-MM-DD napr. dátum 26. 1. 2017 bude zapísané ako 2017-01-26.
  • Hodina spracovania, D_EXECUTE_HOUR - Obsah zodpovedá hodine spracovania produktu aplikáciou pri aplikácií pravidiel. Naberá celé hodnoty od 0 do 23.

Počasie

Niekedy je vonku tak, že je lepšie nevystrčiť nos z domu a radšej vyriešiť nákupné resty. V túto chvíľu to ale vaša inzercia nevie. Vďaka novinke - predpoveď počasia sa to už dozvie.
 
Zdrojom dát je http://openweathermap.org/ a zatiaľ z neho berieme informácie o počasí pre Prahu a Bratislavu. 
  • Aktuálna teplota, W_CZ_TEMPERATURE - teplota v stupňoch Celsia (°C). Hodnota v elemente pre 16,5 °C bude 16,5.
  • Aktuálne počasie, W_CZ_WEATHER - slovný popis aktuálnej predpovede v anglickom jazyku napr. light rain.
  • Aktuálny kód počasia, W_CZ_WEATHER_CODE - tento element obsahuje kód aktuálnej predpovede pre jednoduchší zápis vo výberoch hodnoty. Jeho hodnota môže byť napr. 500 čo zodpovedá light rain.
 
Tipy a triky pre prácu s Data Owl (vrátane nastavenia biddingu na daždivé počasie) nájdete vo videozázname z webinára (nebojte sa, je krátky a veľa času vám určite nezaberie – neručíme ale za čas, ktorý potom budete chcieť stráviť vylepšovaním inzercie :) ). 
 

Pridať nový komentár