Novinky z WordPressu a WooCommerce vám pomôžu zlepšiť nákupný zážitok

Platformy WordPress a jeho e-shopový modul WooCommerce predstavili v minulých týždňoch svoje nové verzie. Obsahujú užitočné aktualizácie, ktoré využijete aj v našom Mergado Packu. Poďme si ich bližšie popísať, aby ste pochopili, ako s ich pomocou zmodernizuje spôsob, ktorým inzerujete tovaru.

 

Aké novinky na jar 2020 predstavili platformy WordPress a WooCommerce

 

Buďte viac vidieť s aktualizáciami z WordPressu 5.4

Okrem množstva ďalších aktualizácií pridala platforma bloky do knižnice.

Blok ikoniek sociálnych sietí

Tento blok umožňuje jednoduché pridanie odkazov na sociálne siete vo vnútri vašich príspevkov a stránok WordPress.

Blok ikon sociálních sítí ve WordPressu 5.4.

Blok ikoniek sociálnych sietí vo WordPresse 5.4. Zdroj: www.wpbeginner.com/news/whats-coming-in-wordpress-5-4-features-and-scree...

 

Bloky tlačidiel

Nový blok tlačidiel teraz umožňuje pridať viac ako jedno tlačidlo vedľa seba. Máte tu na výber z dvoch rôznych štýlov, dokážete použiť svoj vlastný text a farby pozadia či ďalšie drobné vylepšenia.

Blok tlačiediel vo WordPresse 5.4. Zdroj: www.wpbeginner.com/news/whats-coming-in-wordpress-5-4-features-and-scree...

WordPress 5.4 zahŕňa nástroj, ktorý umožní užívateľom ľahko vybrať blok, ktorý chcú zmeniť. Toto vylepšenie využijú užívatelia, ktorí používajú vnorené bloky ako Skupina alebo Stĺpce.

Ikona nástroja pre zmeny v blokoch vo WordPresse 5.4. Zdroj: www.wpbeginner.com/news/whats-coming-in-wordpress-5-4-features-and-scree...

Získejte väčší prehľad nad inzerciou s WooCommerce 4.0

Vylepšený WooCommerce mimo ďalších aktualizácií ponúka nový dashboard, prepracovanejšie reporty či vylepšenie správy skladu.

S touto novinkou získate rýchly prehľad o dôležitých predajných dátach. Okrem toho lepšie nahliadnete do ich podrobností pomocou analytického riadiaceho panela pre správu obchodu. Tento panel nakonfigurujete podľa svojich potrieb a vďaka tomu hlbšie nahliadnete do metrík, na ktorých vám najviac záleží.

Nový dashboard vo WooCommerce 4.0. Zdroj: https://woocommerce.com/woocommerce-4-0

Reporty sú odteraz filtrovateľné a rozšíriteľné, čo značne zrýchľuje získavanie prehľadu. Máte k dispozícii reporty o platbách, príjmoch, obľúbených produktoch, kategóriách, daniach a niekoľko ďalších. Pre jednoduchú integráciu s inými systémami, môžete využiť export dát.

Nové reporty vo WooCommerce 4.0. Zdroj: https://woocommerce.com/woocommerce-4-0

S touto novinkou získate prístup k dôležitým funkciám z ľubovoľnej obrazovky WooCommerce v programe WP-Admin. Funkcia je cez Activity Panel napojená na API. Vašu prácu zefektívni najmä pri vyplňovaní objednávok, spravovaní skladu či reakciou na recenzie.

Nástroje správy skladu vo WooCommerce 4.0. Zdroj: https://woocommerce.com/woocommerce-4-0

 

Nové vylepšenia zhodnotíte aj v Mergado Packu

Ak používate pre inzerciu prostredníctvom WooCommerce nástroj Mergado a na prepojenie týchto platforiem využívate náš modul, máme pre vás dobré správy. Tento plugin nedávno získal vylepšený vzhľad a je tiež kompatibilný s najnovšou verziou WooCommerce 4.0 - zvládnete tak aj problémy súvisiace s Plánovačom akcií, MultiSite režimom, použitím kupónu a ďalšími.

Podrobnosti si prečítajte v tomto vlákne nášho fóra.

 

Marec sa na WordPresse a WooCommerce - a teda aj v patričnom Mergado module - niesol v znamení mnohých noviniek. Využite ich naplno. A ak ste v používaní Mergado Packu noví a potrebujete poradiť, ako s ním čo najplnohodnotnejšie pracovať, pustite si video Napojte svoj e-shop na marketingové nástroje. Zodpovie všetky vaše otázky.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Migrácia e-shopu: Ako účinne presunúť produkty z PrestaShopu na Shoptet

Pri zmene e-shopovej platformy čaká prevádzkovateľ online obchodov množstvo úkonov. Jedným z nich je aj na prvý pohľad pracné prevedenie produktov. Čerpajte z našich skúseností a ušetrite pri migrácií tovaru z PrestaShopu na Shoptet kopu času. Ukážme vám, aké je to s pomocou Mergado Packov jednoduché.

30.04.2020
Všetko, čo potrebujete vedieť o spustení e-shopu na WooCommerce: Základné nastavenie

Zvýšte šancu e-shopu ako uspieť medzi konkurenčnými značkami už pri jeho prvom nastavovaní. Pokračovanie tipov na úspešné zapojenie obchodu na WooCommerce vás prevedie prípravou fakturácie, objednávok či e-mailingu. Poďme si ich bližšie predstaviť.

28.04.2020
Nastavte si GLAMI piXel v module Mergado Pack

Mergado Marketing Pack je modul, ktorý vie prepojiť Mergado s často používanými e-shopovými platofrmami. Po novom medzi funkciami modulu pribudla možnosť nastavenia GLAMI piXelu a to pre všetky tri podporované platformy – PrestaShop, Magento a WooCommerce.

23.10.2018

Pridať nový komentár