Novinky z WordPressu a WooCommerce vám pomôžu zlepšiť nákupný zážitok

Platformy WordPress a jeho e-shopový modul WooCommerce predstavili v minulých týždňoch svoje nové verzie. Obsahujú užitočné aktualizácie, ktoré využijete aj v našom Mergado Packu. Poďme si ich bližšie popísať, aby ste pochopili, ako s ich pomocou zmodernizuje spôsob, ktorým inzerujete tovaru.

 

Aké novinky na jar 2020 predstavili platformy WordPress a WooCommerce

 

Buďte viac vidieť s aktualizáciami z WordPressu 5.4

Okrem množstva ďalších aktualizácií pridala platforma bloky do knižnice.

Blok ikoniek sociálnych sietí

Tento blok umožňuje jednoduché pridanie odkazov na sociálne siete vo vnútri vašich príspevkov a stránok WordPress.

Blok ikon sociálních sítí ve WordPressu 5.4.

Blok ikoniek sociálnych sietí vo WordPresse 5.4. Zdroj: www.wpbeginner.com/news/whats-coming-in-wordpress-5-4-features-and-scree...

 

Bloky tlačidiel

Nový blok tlačidiel teraz umožňuje pridať viac ako jedno tlačidlo vedľa seba. Máte tu na výber z dvoch rôznych štýlov, dokážete použiť svoj vlastný text a farby pozadia či ďalšie drobné vylepšenia.

Blok tlačiediel vo WordPresse 5.4. Zdroj: www.wpbeginner.com/news/whats-coming-in-wordpress-5-4-features-and-scree...

WordPress 5.4 zahŕňa nástroj, ktorý umožní užívateľom ľahko vybrať blok, ktorý chcú zmeniť. Toto vylepšenie využijú užívatelia, ktorí používajú vnorené bloky ako Skupina alebo Stĺpce.

Ikona nástroja pre zmeny v blokoch vo WordPresse 5.4. Zdroj: www.wpbeginner.com/news/whats-coming-in-wordpress-5-4-features-and-scree...

Získejte väčší prehľad nad inzerciou s WooCommerce 4.0

Vylepšený WooCommerce mimo ďalších aktualizácií ponúka nový dashboard, prepracovanejšie reporty či vylepšenie správy skladu.

S touto novinkou získate rýchly prehľad o dôležitých predajných dátach. Okrem toho lepšie nahliadnete do ich podrobností pomocou analytického riadiaceho panela pre správu obchodu. Tento panel nakonfigurujete podľa svojich potrieb a vďaka tomu hlbšie nahliadnete do metrík, na ktorých vám najviac záleží.

Nový dashboard vo WooCommerce 4.0. Zdroj: https://woocommerce.com/woocommerce-4-0

Reporty sú odteraz filtrovateľné a rozšíriteľné, čo značne zrýchľuje získavanie prehľadu. Máte k dispozícii reporty o platbách, príjmoch, obľúbených produktoch, kategóriách, daniach a niekoľko ďalších. Pre jednoduchú integráciu s inými systémami, môžete využiť export dát.

Nové reporty vo WooCommerce 4.0. Zdroj: https://woocommerce.com/woocommerce-4-0

S touto novinkou získate prístup k dôležitým funkciám z ľubovoľnej obrazovky WooCommerce v programe WP-Admin. Funkcia je cez Activity Panel napojená na API. Vašu prácu zefektívni najmä pri vyplňovaní objednávok, spravovaní skladu či reakciou na recenzie.

Nástroje správy skladu vo WooCommerce 4.0. Zdroj: https://woocommerce.com/woocommerce-4-0

 

Nové vylepšenia zhodnotíte aj v Mergado Packu

Ak používate pre inzerciu prostredníctvom WooCommerce nástroj Mergado a na prepojenie týchto platforiem využívate náš modul, máme pre vás dobré správy. Tento plugin nedávno získal vylepšený vzhľad a je tiež kompatibilný s najnovšou verziou WooCommerce 4.0 - zvládnete tak aj problémy súvisiace s Plánovačom akcií, MultiSite režimom, použitím kupónu a ďalšími.

Podrobnosti si prečítajte v tomto vlákne nášho fóra.

 

Marec sa na WordPresse a WooCommerce - a teda aj v patričnom Mergado module - niesol v znamení mnohých noviniek. Využite ich naplno. A ak ste v používaní Mergado Packu noví a potrebujete poradiť, ako s ním čo najplnohodnotnejšie pracovať, pustite si video Napojte svoj e-shop na marketingové nástroje. Zodpovie všetky vaše otázky.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Využívajte výhody funkcie Árukereső Trusted Shop na WooCommerce a PrestaShop

Predávate cez WooCommerce či PrestaShop na najväčšom maďarskom porovnávači Árukereső? Zapojte sa tu do programu zberu zákazníckych recenzií. Získate tým lepší prehľad o tom, ako skvalitniť vašu inzerciu. Ak používate Mergado Pack, funkciu Trusted Shop ľahko aktivujete.

04.03.2021
Nastavte si DPH vo WooCommerce pre zahraničné krajiny

Vytvárate e-shop na platforme WooCommerce? Pri nahadzovaní cien venujte zvýšenú pozornosť nastaveniu DPH, obzvlášť, ak predávate na zahraničných trhoch. Prejdite si praktický postup, ako tento úkon zvládnete pomocou Mergado Packu.

04.08.2020
Exportujte EAN kódy jednoduchšie pomocou pluginu České služby

Mergado Pack pre modul WooCommerce získal novú funkciu exportu elementov EAN. S pomocou pluginu České služby si odteraz uľahčíte pridávanie EAN kódov k produktom. Ukážme si, ako postupovať pri ich nastavení.

30.06.2020

Pridať nový komentár