Pricing Rank postráži vašu cenovú politiku za vás

Príliš drahé alebo zbytočne lacné?

Na prvej alebo desiatej pozícii? Aplikácia Pricing Rank vám poskytne prehľad o tom, ako si stojí váš tovar v porovnaní s konkurenciou a pomôže vám nastaviť vašu cenovú politiku. Ľahko tak zistíte, u ktorých položiek si aj pri zdražení udržíte požadovanú pozíciu na Heureke.

Pomocou Pricing Ranku sa tak môžete dostať maximálne na prvé miesto v nebiddovaných pozíciách (pre prvé štyri zobrazenie je potreba bidding).
 
Pricing Rank totiž monitoruje ceny vašich najbližších konkurentov a podľa vášho zadania konkrétnej pozície v produktovej karte navrhuje zvýšenie alebo zníženie ceny. Máte tak prehľad o cenách vo vašom odbore a môžete podľa nich upravovať svoju cenovú stratégiu. Aplikácia vám navyše ponúkne prehľad produktov, ktoré tejto stratégii nevyhovujú a vy môžete ich cenu individuálne upraviť.

Prehľad Pricing Rank

Nastavenie cenovej politiky

Kľúčovým okamihom práce s Pricing Rankom je nastavenie cenových politík. Pre jednotlivé výbery vytvorené v Mergade môžete nastaviť ich požadovanú pozíciu, a to buď najhoršiu alebo najlepšiu. Pricing Rank potom za vás postráži, že si svoju pozíciu vo vyhľadávaní udržíte v požadovaných medziach.
 
Pricing Rank detail
 
Na základe tohto nastavenia nájdete potom na stránke Prehľad súpis produktov, ktoré vašej cenovej politike nezodpovedajú - sú buď príliš lacné (a danú pozíciu by udržali aj pri vyššej cene) alebo naopak príliš drahé a pre dosiahnutie cieľovej pozície je nutné ich cenu znížiť (alebo začať biddovat). Pricing Rank vám tiež odporučí o koľko a ktorým smerom máte cenu upraviť.
Výsledky analýzy

Ako aplikáciu zapnúť

Novú aplikáciu ľahko zapnete priamo v Mergado Store. Pre jej aktiváciu je potrebné mať nastavené sťahovanie Sortiment reportu z Heureky.
 
Prvých 10 dní na vyskúšanie je zadarmo, potom prejde aplikácie do plateného režimu za 15 EUR za mesiac. Ak by ste k nej mali otázky, neváhajte sa nám ozvať do fóra alebo na podporu.

Pridať nový komentár