Nová verzia modulu Mergado Pack pre PrestaShop

Článok uverejnený 08.11.2016
 
Teraz už sa ale poďme pozrieť na samotné novinky v module, ktorého verzia nesie označenie 1.2.2. Začneme s novo pridanými funkciami, ktoré vám uľahčia prácu s nastavením inzercie:

Dostupnostný feed pre Heureku

Modul teraz ponúka možnosť generovania dostupnostného feedu pre Heureku, ktorý napojíte z modulu priamo na porovnávač. V tomto prípade neposielajte dáta cez Mergado, pretože Heureka si tento feed sťahuje každých 10 minút a preto by aj generovanie na vašej strane malo byť nastavené podobne.
 

Generovanie logu

Najnovšie sa logujú (zapisujú jednotlivé vykonané kroky) nastavenia modulu, konverzné volanie a požiadavky na generovanie feedov. Log je chránený pred zneužitím unikátnym kódom, prístup k nemu tak môžete poskytnúť iba vy. Logovanie navyše uľahčuje prácu technickej podpore - vďaka nemu vám budeme môcť rýchlejšie poradiť s vhodným nastavením modulu alebo odstrániť prípadné problémy.

Automatické znovunačítanie obsahu záložiek

Táto novinka vám určite spríjemní život - namiesto manuálneho refreshovánia pri prepínaní záložiek na stránke, to za vás urobí systém a vy tak budete mať neustále k dispozícii aktuálne dáta (napríklad o generovaní XML feedu).

Dostupnosť tovaru

V module máte teraz možnosť nastaviť si počet dní, za ktoré je možné dodať tovar, ktorý nie je skladom. Táto informácia sa potom použije na element DELIVERY_DAYS.

Meranie konverzií PPC systémov

Mergado Marketing Pack pre PrestaShop teraz vie merať aj konverzie u AdWords a Skliku. Nastavenie je veľmi jednoduché a nájdete ho pod záložkou Reklamné systémy.

Voľba exportu

Oproti predchádzajúcim verziám teraz pribudla možnosť zvoliť si, ktoré dáta budete do XML feedu exportovať. Vyberať môžete pomocou nastavenia Viditeľnosti tovaru.
 
Pozn.: Viditeľnosť tovaru sa v PrestaShop nastavuje na skladovej karte pri každej položke.

Vizuálne drobnosti

Pre lepšiu orientáciu a ľahšie nastavovanie sme vykonali aj drobné vizuálne zmeny, verím, že vás potešia:

  • Došlo k rozdeleniu prvej záložky v konfigurácii modulu na dve samostatné: Nastavenie exportu a Reklamné systémy.
  • Číslo verzie modulu sa teraz zobrazuje v detaile modulu.
  • Sprehľadnili sme informácie pod záložkami (najmä s Reklamnými systémami), kde sú najnovšie jednotlivé nastavenia rozdelené do samostatných blokov.
  • Premenovali sme záložku Napíšte nám na záložku Podpora, ktorá teraz obsahuje funkcie pre jednudochší technický support modulu.

V novej verzii sú taktiež opravené nahlásené chyby:
  • Funguje generovanie elementov EAN a PRODUCTNO (pre jednotlivé produkty aj variantný tovar).
  • Generovanie alternatívnych obrázkov pri variantách produktov už prebieha korektne a do feedu sa prenesú len tie "zvolené" obrázky u jednotlivých variant, nie všetky obrázky nadefinované u položky.
  • Upravili sme možnosť exportu produktov s ohľadom na voľbu, či je možné položku objednať pokiaľ nie je skladom.
  • Opravili sme počítanie ceny produktov, ak má položka zľavu nastavenú z ceny vr. DPH.
Sami vidíte, že zmien naozaj nie je málo. Modul teraz ponúka mnoho zaujímavých funkcií, pomocou ktorých môžete zefektívniť prácu s inzerciou vášho tovaru. Ako si modul inštalovať, aktualizovať a nastaviť nájdete na tejto stránke.
 
Pre lepšiu predstavu si tiež môžete prečítať tieto články (jeden a druhý) o základných funkciách a predchádzajúcich verzií. Modul aktuálne funguje pre verziu PrestaShop 1.5 a novšiu.
 
Zároveň sa s otázkami alebo pripomienkami pokojne obráťte na našu podporu na e-maily mergado@mergado.sk alebo o module diskutujte na našom fóre.

Pridať nový komentár