Rozšírte vaše reklamy v Google Shopping na ďalšie platformy Google

Od 15. júla 2019 ponúkne Google možnosť zobrazovať produktové a výlohové reklamy zo štandardných kampaní na YouTube a v kanáli Objaviť od Google. Vďaka tomu oslovíte užívateľov, ktorí používajú tieto platformy.

Služby Objaviť od Google a YouTube používajú milióny užívateľov

O prínose YouTube pre reklamu sa toho už napísalo veľa – existujú aj ďalšie možnosti, ako osloviť potenciálnych zákazníkov. Minulý rok zavedenú platformu Objaviť od Google, ktorá zobrazuje relevantný obsah, aj keď zrovna nič nehľadáte, celosvetovo použilo viac ako 8 sto miliónov užívateľov.

Náhľad služby Objaviť od Google. Zdroj: www.blog.google

Inzercia na Objaviť od Google a YouTube sa spustí automaticky

Ďalší kanál, na ktorom môže užívateľ objaviť váš tovar a rovno tu dokončiť nákup, sa vždy hodí. Najmä, keď vás to nebude stáť výrazné úsilie – od 15. júla bude zobrazovanie kampaní z Google Shopping povolené automaticky pri kampaniach aktivovaných pre partnerské weby vo vyhľadávacej sieti. Reklamy v týchto kanáloch budú vykazované v rámci Obsahovej siete Google.

Ak reklamu na týchto platformách nechcete, zrušte ju

Nechcete zobrazovanie reklamy na YouTube a Objaviť od Google využívať? Od 17. júla ho budete môcť jednoducho zrušiť.

Postup:

  1. V účte Google Ads kliknite na kartu Kampane. Tu nájdete konkrétnu štandardnú kampaň, ktorú chcete z kanálu YouTube alebo Objaviť na Google odhlásiť.
  2. Kliknite na kartu Nastavenie.
  3. V časti Siete vyberte Upraviť.
  4. Zobrazovanie reklám z vybranej kampane zrušíte odškrtnutím políčka, ktoré nájdete vedľa týchto služieb.
  5. Kliknite na Uložiť.

 

Využite čo najviac kanálov, kadiaľ oslovíte ďalších zákazníkov. Služba Objaviť od Google je naviac stále nová a sľubuje ďalšie vylepšenia a väčšiu návštevnosť. Vyskúšajte inzerciu aj na nej a napíšte nám, čo si o možnostiach reklamy na tejto platforme myslíte.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Automatické aktualizácie tovaru na Google Nákupoch zvýši návštevnosť vašich reklám

Oneskorenie pri aktualizácii produktových dát vášho tovaru môže spôsobiť, že sa k zákazníkom dostanú nepresné informácie. Také nezrovnalosti ovplyvňujú mieru spokojnosti a teda ich chuť u vás nakupovať. Na Google Nákupoch sa týchto oneskorení zbavíte pomocou automatických aktualizácií tovaru.

07.03.2019
Zjednodušte si inzerciu na Google Ads pomocou Mergada

V prvním díle článku o používání služby Google Ads jsme si řekli, že jejich pomocí přilákáte více zákazníků a dokážete zaujmout to publikum, které si zvolíte. Dnes si ukážeme, jak na Google Ads pomocí Mergada.

18.01.2019

Pridať nový komentár