Zmeny na Zboží.cz a Hledejceny.cz

Vyhľadávače tovaru často upravujú svoj vzhľad, či rôzne služby, aby čo najviac spríjemnili svoje používanie e-shopom, ktoré tu inzerujú a ľuďom, ktorí tu hľadajú tovar. Dnes si predstavíme dve zmeny, s jednou prichádza Zboží.cz a s druhou Hledejceny.cz. Oba vyhľadávače pôsobia na nám blízkom, českom trhu.

Zmeny na Zboží.cz

Zboží.cz prichádza so zásadnou zmenou a to, že od 1. marca mení minimálnu cenu za preklik. Vznikne tak nový cenník. Na konci februára uvidíte v administračnom systéme informácie o automatickej zmene. E-shopy by mali skontrolovať nastavenia, napríklad pri aukčných cenách za preklik a finančný limit, aby nedošlo k predčasnému pozastaveniu kampane pre nedostatok kreditu.

Cena za preklik bude po novom nastavená podľa výšky čiastky, za ktorú e-shop konkrétny produkt ponúka. Z pôvodnej jednej koruny sa cena za preklik bude v závislosti na predanej cene produktu pohybovať v od 0,50 Kč do 2 Kč. Zboží.cz bude automaticky účtovať minimálnu cenu za preklik podľa výšky predajnej ceny ponuky a to na základe škály, do ktorej predajná cena spadá.

Zdroj: blog.seznam.cz/reklama/zbozi

Do určitej miery reagujeme na spätnú väzbu e-shopov, ktoré predávajú drobný sortiment do stokoruny. Takí predajcovia sa pri nastavovaní svojej reklamnej kampane správajú inak, ako napríklad predajcovia spotrebnej elektroniky. Odlišné správanie spočíva v nastavenej cene za preklik – výška predajnej ceny produktu ovplyvňuje náklady na inzerciu. A práve toto zohľadňujeme v novom obchodnom modele,“ hovorí Milan Šmíd, manažér Zboží.cz.

Zmeny na Hledejceny.cz

Hledejceny.cz oznámilo zmenu obchodných podmienok k 2.2.2018. Ich znenie nájdete tu. Okrem toho už pripravujú svoj katalóg na jar a vylepšujú jednotlivé kategórie. Pre aktívnych bude upravená kategória horské bicykle a pre tých, ktorí sú radšej doma, kategória hry pre herné konzoly. Hledejceny.cz tiež pracovalo na vylepšení hodnotení e-shopov. Zákazníci sa majú z neho dozvedieť čo najviac informácií, skontrolujte si preto hodnotenie vášho obchodu.

 

Pridať nový komentár