Kompletný report konkurencie v Bidding Foxe na pár kliknutí

Byť krok pred konkurenciou a sledovať jej ceny za dopravu, produkty či pribúdanie doplnkových služieb je náročné na čas aj samotné spracovanie. V Bidding Foxe sa rozhodli užívateľom uľahčiť prácu a prinášajú novú podstránku Konkurencia zameranú na jej dôkladný rozbor.

Nový report konkurencie

V čom spočíva lišiacka novinka? Tie najrelevatnejšie a podstatné informácie nájdete na podstránke Konkurencia. Vo výpise obchodov nájdete tie, ktoré ponúkajú rovnaký tovar ako vy. Bidding Fox ich porovnáva na základe spárovanosti v produktových kartách.

Informácie, ktoré vidíte pri konkurenčných e-shopoch:

  • Overené zákazníkmi a počet recenzií,
  • či sú zapojení do Heureka košíku,
  • počet spoločných produktov,
  • porovnanie ceny, doby dodania, ceny dopravy, pozície v biddingu a podľa jeho ceny
  • počet produktov na TOP pozícií.
Podstránka s výpisom konkurenčných e-shopov, Zdroj: https://www.bidding-fox.cz

Podstránku si môžete upravovať podľa svojich preferencií a výsledky je možné ľubovoľne zoraďovať. Tiež je možné si vybrať eshopy, ktoré vás zaujímajú a aktívne ich sledovať.

Praktickým prvkom je orientácia v produktoch, ktoré ponúka konkurenčný obchod. Zelená signalizuje vašu vedúcu pozíciu a červená naopak produkty, na ktoré má konkurencia lepšiu cenu alebo dostupnosť. Bezfarebné sú produkty porovnateľné s vašou ponuku a vynechané pole znamená, že daný e-shop produkt nepredáva.

Ukážka porovnania eshopov podľa ceny produktu, Zdroj: https://www.bidding-fox.cz

Sledovanie konkrétnych e-shopov

Hlavička stránky poskytuje detailné vyhľadávanie podľa názvu, pozície, kategórie alebo výrobcu. Je pružná ako pri zadávaní jednotlivých, tak aj pri viacerých možnostiach (ikona riadkov v pravom rohu). Uľahčenie práce poskytuje tiež kombinovanie filtrov, ktoré prinášajú výhody najmä v prípade konkrétneho e-shopu v jednotlivých kategóriach.

Rozšírené funkcie reportu

Monitoring konkurencie predkladá okrem základných funkcií aj podrobný prehľad všetkých aktuálnych čísel, ktoré váš obchod zaujímajú (ceny, doba dodania, bidding atď.). Dáta a prehľady nájdete na podstránke Konkurencia, v možnosti zobraziť podrobnosti. Týmto krokom sa výpis e-shopov rozšíri o priemerné hodnoty a počty produktov v jednotlivých poliach.

Rozšírené vyhľadávanie na podstránke Produkty a možnosť Konkurencia vás nasmerujú na ponuky filtrovania podľa:

  • názvu konkurenčného e-shopu
  • vlastností spoločných produktov (lacnejší, drahší, TOP pozícia apod.)
  • pozície v biddingu alebo mimo neho 
  • kategórie 
  • výrobcu
Tabuľka konkurenčných produktov, Zdroj: https://www.bidding-fox.cz

Podrobnosti pri konkurenčných obchodoch

Po kliknutí na počet produktov na podstránke Konkurencia sa vám zobrazí detailný popis produktov (na podstránke Produkty). Je možné vidieť celkové porovnanie vášho e-shopu a sledovaných konkurenčných obchodov alebo piatich, ktoré majú najviac podobný sortiment. Filtre sa upravujú podľa toho, odkiaľ sa používateľ preklikne.
 

Náš šikovný lišiak vám neustále pomáha zefektívniť prácu a prináša novinky v aplikácií Bidding Fox. Chcete sa dozvedieť, ako si ustrážite nárast či pokles preklikov? Sledujte novinky v kategórií Aplikácie na blogu a nechajte konkurenciu za sebou.

Bidding Fox

Chcete byť na Heureke viditeľný a pritom mať rozpočet pod kontrolou? Využite služieb biddingového automatu. 3x denne prepočítava cenu CPC a drží pozíciu vášho tovaru tak, ako ste nastavili.

Mohlo by vás zaujímať:

Bidding Fox prináša vychytávky v podstránke Diagnostika

Aplikácia Bidding Fox je s každým mesiacom skúsenejšia a mazanejšia. Za poslednú dobu zapracovala niekoľko užitočných funkcionalít do svojej diagnostiky. Vďaka tomu teraz zistíte, či vaše produkty nevypadávajú z bidding, postrážite meranie výkonu biddovania a dokážete diagnostikovať stratégie.

19.06.2019
Novinky v Bidding Fox zlepšili prehľad vo vašich stratégiách #2

Minulý týždeň sme vám predstavili niekoľko vylepšení aplikácie Bidding Fox. Dnes by sme vám radi ukázali ďalšie novinky, ktoré v nedávnej dobe do appky pribudli. Vďaka nim zistíte, či sa vo vašom e-shope deje všetko, čo naozaj má. Tak poďme na to.

13.05.2019
S novinkami z Bidding Foxu ustrážite počet preklikov a nastavíte UTM parametre

Aplikácia Bidding Fox ide neustále dopredu a ďalšie novinky pridáva aj v letných mesiacoch. Z tých najaktuálnejších vám predstavíme stráženie nárastu či poklesu preklikov, kontrolu spárovanosti produktov podľa ich ceny s Bidding Fox Elements a možnosť nastavenia aplikácie pri používaní UTM parametrov.

19.07.2019

Pridať nový komentár