Ako na cenové porovnávače (6.diel) - Vytvárame parametre produktov

Čo sú parametre

Parametre udávajú vlastnosti tovaru, napríklad farbu, veľkosť alebo rôzne iné funkcie, ktoré sa zobrazujú užívateľom na stránkach kategórií, viď obrázok nižšie. Sú určené k filtrovaniu produktov, podľa rôznych kritérií. Každý nakupujúci ma iné potreby, jeden hľadá čo najlepší pomer cena/výkon, druhý zas špičku v danej triede, iný zas kombináciu iných, rôznych parametrov. V XML pre Heureku sa parametre uvádzajú v elemente PARAM, ktorý obsahuje dva subelementy: 

  1. PARAM_NAME, textový názov parametra, napríklad "Farba"
  2. VAL, hodnota parametra, napríklad "červená"

Ukážka parametrov v kategórii Digitálne fotoaparáty

Ukážka parametrov v kategórii Digitálne fotoaparáty

Celkový počet produktov v kategórii Digitálne fotoaparáty

Celkový počet produktov v kategórii Digitálne fotoaparáty

Prečo uvádzať parametre produktov

Jednou z vecí prečo uvádzať parametre, je uľahčiť zákazníkovi nakupovanie, tým, že ak vyplníte čo najviac parametrov môžete byť viac vydieť, ako keď nevyplníte žiadne, a tak nemusíte byť zobrazený vôbec. Dôležité je teda správne vyplniť element PARAM, pretože mnoho e-shopov ich buď neuvádza vôbec alebo ich uvádza v nesprávnom formáte alebo dokonca v nesprávnom elemente. Na obrázkoch vyššie je ukážka z kategórie Digitálne fotoaparáty, a obrázok s celkovýn počtom 414 fotoaparátov, kdežto ak sa pozrieme na filter podľa Rozlíšenia alebo Typ fotoaparátu, súčty sú 245 resp. 252, čiže cca 60% všetkých fotoaparátov.

Ako doplniť chýbajúce parametre v Mergade

V Mergade toto môžeme urobiť úplne jednoducho a hlavne efektívne. Použitím typu pravidla hromadné pridanie parametrov, môžeme produktom nastaviť priamo niekoľko rôznych parametrov a ich hodnoty v jednom pravidle. Znie to celkom fajn, že? Vo videu si ukážeme ako nato.

 

Záver

Povedali sme si čo sú parametre, prečo je dobré ich používať a nakoniec ako si ich pridať resp. nastaviť vo svojom XML feede pomocou aplikácie Mergado. Na tento diel myslím dostačujúce, čo myslíte? V prípade, že by Vám bolo niečo nejasné, kľudne sa pýtajte, priestor nato je v komentároch, príp. v e-mailovej komunikácii

Pridať nový komentár