PARAM

PARAM je element XML pre Heureka.sk a Heureka.cz. Skladá sa z dvoch podelementov, PARAM_NAME, ktorý obsahuje názov parametru a VAL, ktorý obsahuje jeho hodnotu. V praxi by tak napr. informácia o tom, že tovar má červenú farbu vyzerala asi takto:

<PARAM><PARAM_NAME>Barva</PARAM_NAME><VAL>Červená</VAL></PARAM>.

Tento parameter je pre správne spárovanie veľmi dôležitý vo veľa sortimentných skupinách. Pri niektorých typoch sortimentu, napr. textilu, je povinný.

Odborné články o PARAM pre Heureku: 

Heureka pre lepšie vyhľadávanie produktov uvádza nové contentové zmeny. Sprísnila pravidlá v ďalších kategóriách ako sú napríklad bazény, brúsky, píly a v celej kategórii dielňa. Heureka svojim inzerentom radí, aby začali používať PN, teda produktový kód.

19.06.2017

"Element PARAM chybí nebo je prázdný." 

S takovou hláškou se v auditu nebo výsledcích Repairmana setkáte často. Jak si s ní poradit? Inu, ideálně vytvořením chybějícího elementu. 

07.02.2017

Možno ste sa vo svojom e-shope stretli s produktmi, ktoré majú informácie o farbe a veľkosti všade možne, len nie v elemente PARAM, kam patria. Ako ich tam dostať?

19.01.2017

Naposledy sme si povedali a ukázali ako správne spárovať svoje produkty na Heureke pomocou Mergada. Dneska budeme pokračovať ďalej v tzv. tuningu inzercie. Niečo o tom ako si v Mergade nastaviť parametre jednoduchšie sme si už písali zhruba pred pol rokom. Dnes si povieme viac o tom, prečo je dôležité ich uvádzať vo svojm XML feede na Heureke.

16.12.2015

Parametre PARAM hrajú kľúčovú úlohu v inzercii na Heureke. Mnoho e-shopov ich pritom v XML neuvádza, alebo ich uvádza chybne. Pripravil som preto nové pravidlo, ktorým nastavíte parametre jednoduchšie.

12.08.2015