Majte jasno v povinných parametroch na Heureke

Článok uverejnený 04.12.2019

Vianočná sezóna má našliapnuté k svojmu vrcholu a pre každého eshopára je aktuálne prioritou bezchybný feed. Jednými z dôležitých elementov sú správne naplnené parametre. V spárovaní hrajú prím pri mnohých sortimentoch a na Heureke sú povinnou súčasťou viacerých produktov. Urobte si v nich poriadok a zdokonaľte vašu inzerciu s bezchybne naplneným tagom PARAM.

 

Parametre pod kontrolou

Rozmanité druhy sortimentu na e-shopoch spôsobujú častokrát chaos v tom, kde vyžaduje Heureka povinne naplnené parametre. Porovnávač však disponuje šikovnou nápovedou, ktorá prináša kategórie so všetkými priradenými parametrami. Kým niektoré produkty ich nemajú priradené vôbec, pri viacerých typoch sortimentu ich je potrebné naplniť až päť. Prinášame vám vybrané kategórie a najpočetnejšie povinné parametre, ktoré si skontrolujete v kompletnom prehľade na webe Heureky.

 

Kategória Elektronika    

  • Kancelárske kreslá - parametre: Farba, Mechanika,  Oprierky, Druh poťahu   
  • Kancelárske stoly - parametre: Materiál hornej dosky, Materiál podnože, Farba hornej dosky (Dekór), Farba podnože (Dekór)   

Kategória Šport    

  • Hokejky - parametre: Dĺžka, Pravák/ ľavák, Typ zahnutia, Tvrdosť
  • Duše - parametre: Veľkosť, Plnená/ Neplnená, Zahnutie ventilu, Farba,Tmel
  • Sedlovky - parametre: Farba, Dĺžka, Priemer, Predsadenie
  • Golfové hybridy - parametre: Veľkosť, Tvrdosť, Pravák/ ľavák, Loft, Shaft

Kategória Kozmetika a zdravie   

  • Kontaktné šošovky - parametre: Osa, Cylinder, Zakrivenie, Priemer, Dioptrie

 

Teraz už viete, ktorý sortiment potrebuje naplniť povinnými parametrami, tak sa poďme presunúť do Mergada. Samotné parametre sú elementy XML e-shopu a skladajú sa z podelementov PARAM_NAME (názov parametru) a VAL (jeho hodnoty). Príklad správne naplneného elementu PARAM v praxi:

 

<PARAM>

  <PARAM_NAME>určenie</PARAM_NAME>

  <VAL>dámske</VAL>

</PARAM>

<PARAM>

  <PARAM_NAME>objem</PARAM_NAME>

  <VAL>100ml</VAL>

</PARAM>

<PARAM>

  <PARAM_NAME>VEĽKOSŤ</PARAM_NAME>

  <VAL>S</VAL>

</PARAM>

<PARAM>

  <PARAM_NAME>FARBA</PARAM_NAME>

  <VAL>ČIERNA</VAL>

</PARAM>

 

Ak ich pri vašich produktoch nemáte vytvorené, v Mergade prejdite do záložky Elementy a vytvorte si nový element napr. PARAM|Farba. Následne ho naplníte pravidlom typu Prepísať, Nastaviť parametre produktov alebo Hromadne prepísať podľa výberov, presne tak, ako to Heureka požaduje v špecifikácií.

Príklad nastavenia pravidla Nastaviť parametre produktov v Mergade.
Príklad nastavenia pravidla Hromadne prepísať podľa výberov v Mergade.

Sila presne uvedených parametrov sa prejaví najmä pri párovaní produktov na Heureke alebo pri filtrovaní sortimentu e-shopu v kategóriách. Vynechajte ich manuálnu editáciu a spoľahnite sa na mergadovské pravidlá, ktoré vám pomocou pár klikov vyladia feed. Vo forme video-nápovied vám pomôžu nastaviť napríklad aj cenu dopravy na Heureke

 

Mohlo by vás zaujímať:

Ktoré informácie musíte uvádzať v názve produktu na Heureke? Máme pre vás prehľad

Jedným z najdôležitejších krokov pre e-shopára na Heureke je mať správne uvedené všetky informácie v názvoch produktov. Ak ich zadáte chybne, váš tovar sa nebude párovať a v mnohých prípadoch sa ani nezobrazí v kategórii.

02.12.2019
Koľko sa platí za prekliky na Heureke

Pre nárast návštevnosti e-shopu z porovnávačov tovaru je dôležité nastavenie výšky ceny za preklik. Každý vyhľadávač si cenu za prekliky účtuje podľa vlastných podmienok. Urobte si prehľad, koľko sa platí za preklik na najväčšom slovenskom porovnávači – Heureka.sk.

19.11.2019
Rýchlejšia cesta k zákazníkovi vďaka Heureka boxu Produkt vám dodá

Najsilnejšia časť sezóny pre e-shopy sa už dávno rozbehla na plné obrátky. Aké možnosti ponúka Heureka na zvýšenie šance úspešného nákupu u zákazníka? Jednou z nich je aj pole Produkt vám dodá, ktorý poskytuje predajcovi konkurenčnú výhodu. Prejdite si s nami podmienky, na základe ktorých do boxu Heureka vyberá konkrétne e-shopy.

14.11.2019

Pridať nový komentár