S Mergado videonápovedami upravíte inzerciu rýchlejšie

Článok uverejnený 31.10.2019

Nakopnite prácu s Mergadom správnym smerom pomocou dobre mierených tipov na nastavenie vašej inzercie. Či už ste s našim nástrojom ešte len začali alebo patríte do skupiny pokročilých užívateľov, pripravili sme pre vás praktický súhrn tých najpoužívanšjších operácií v Mergade. Poďme si ukázať, ako sa dá pomocou našich videonápovied efektívne a rýchlo nastaviť bezchybný XML feed.

Zorientujte sa v práci s Mergadom

Tak, ako neustále pridávame nové vylepšenia, tak isto zdokonaľujeme aj tie, ktoré vám denne pomáhajú pri správe inzercie. Ich záber je rozsiahly a preto pre vás pravidelne pripravujeme videnápovedy na našom Youtube kanály. Tie vás prevedú základnými operáciami v Mergade a pomôžu vám skvalitniť produktový feed e-shopu na vyhľadávači tovaru.

1. Pracujeme s produktami

Jedna z dôležitých a často využívaných funkcionalít je tvorba výberu produktov alebo ich úprava pomocou Mergada. Ako vyhľadať produkty s rovnakou hodnotou či editovať ich hodnoty? Toto video vám dokonale napovie.

2. Pracujeme s pravidlami

Pravidlá v Mergade sa sebavedomo radia medzi najčastejšie využívané, ale aj dotazované operácie. Ich aplikovanie však môže byť jednoduchšie, než sa vám môže na prvý pohľad zdať. Nastavenie nových hodnôt na elementy či skrytie produktov vo feede máte hotové za pár klikov. Pomocou našej videonápovedy všetko ľahko upravíte a na oplátku vám to pomôže optimalizovať feed pre porovnávače tovaru.

3. Pravidlá Prepísať a Hromadne premenovať kategórie

Pravidlá sú užitoční pomocníci vo všetkých smeroch. S prepísaním hodnôt v elemente si poradí rovnomenné pravidlo Prepísať. Hromadné premenovanie kategórií sa hodí hlavne k nastaveniu správnych hodnôt podľa požiadaviek porovnávačov tovaru. Čo majú obsahovať a ako ich nastaviť pre stopercentné fungovanie? Sledujte ďalšie dva diely videonápovedy.

4. Nastavenie ceny dopravy na Heureke

Funkcia úpravy ceny dopravy priťahuje pozornosť užívateľov najmä vďaka nenáročnosti nastavenia a efektívnosti, ktorú so sebou prináša. S Mergadom si viete pridať cenu dopravy na Heureku priamo na jednotlivé produkty a nepotrebujete preklikávať administráciu v porovnávači. Pozrite sa, ako na tento šikovný úkon v Mergade.

5. Pravidlo Nájsť a nahradiť

Ak popri svojej práci narážate na problémy zložitých úprav textu nezúfajte, je tu pravidlo Nájsť a nahradiť. To vám uľahčí prácu s nahrádzaním, odstraňovaním alebo prekladaním textu vo feede. Aj vďaka tomuto pravidlu si dokážete vytvoriť v Mergade prehľadné pracovné prostredie, ktoré vám ušetrí cenný čas.

V Mergade sa snažíme o to, aby ste s našim nástrojom dosahovali pomocou jednoduchých úkonov čo najkvalitnejšie výsledky. Preto vám prinášame nielen detailné návody, s ktorými ušetríte desiatky hodín manuálnej práce, ale vás na našich workshopoch učíme pochopiť základy práce s Mergadom. Všetky aktuálne termíny školení, ktoré z vás urobia certifikovaného odborníka, nájdete na našom webe.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Zbavte sa častých chýb v XML feede

Chcete využívať Mergado efektívne, no narážate na opakujúce sa prekážky? Minulý článok vám priniesol tipy na najčastejšie úpravy feedu. V nasledujúcich riadkoch sa pozrieme na frekventované chyby akými, sú aj prázdny element MANUFACTURER, alebo chýbajúci identifikátor v Google nákupoch.

02.10.2019
Najpoužívanejšie úpravy v Mergade

Mergado sa vyvíja dynamickým tempom a zmeny sú viditeľné nielen v samotnom používaní, ale aj v preferovaných funkciách medzi zákazníkmi. Poďme sa pozrieť, aké sú aktuálne najčastejšie využívané úpravy feedu.

10.09.2019

Pridať nový komentár