Najpoužívanejšie úpravy v Mergade

Článok uverejnený 10.09.2019

Mergado sa vyvíja dynamickým tempom a zmeny sú viditeľné nielen v samotnom používaní, ale aj v preferovaných funkciách medzi zákazníkmi. Poďme sa pozrieť, aké sú aktuálne najčastejšie využívané úpravy feedu.

Skontrolujte si stav XML feedu s našim bezplatným auditom. Získate kompletnú analýzu a odporúčania, ako ho s Mergadom opraviť.

Vyskúšajte Audit feedu zadarmo
  • zlepšite kondíciu vášho feedu a získajte odporúčania na jeho opravu
  • rýchla a bezplatná technická analýza

Oprava elementu CATEGORYTEXT a PRODUCTNAME na párovanie

Jednou z hlavných činností vykonávaných na porovnávačoch je párovanie. Správne zaradenie produktov do príslušných kategórií je dôležité pre priradenie e-shopu k vytvorenej produktovej karte. Napárovanie produktov je rozhodujúce hlavne pri Heureke alebo Zboží.cz. Častokrát sa však stáva, že produktový názov či kategória nie sú v požadovanej forme. Oprava cez element CATEGORYTEXT a PRODUCTNAME je možná manuálne, alebo hromadným pravidlom.

Mergado uľahčuje svojim používateľom prácu s nastavením kategórií pomocou implementovaného našepkávača, ktorý je k dispozícií pre vyhľadávače Heureka, GLAMI, Zboží.cz, FAVI, Miinto, HledejCeny.cz, Google Nákupy, Shopalike, Compari.ro a Árukereső.hu. Všetky formáty sú dostupné aj v jednotlivých jazykových verziách – napr. porovnávač FAVI má našepkávanie v slovenčine, češtine, rumunčine, maďarčine a polštine.

Automatizované párovanie produktov na Heureke prináša Mergado aplikácia Pairing Bear. Tá využíva dáta poskytované z Heureky a jej fungovanie je postavené na zhode EAN kódov. V prípade, že daný produkt EAN kódom nedisponuje, je tu k dispozícií párovacia aplikácia Heureka Watchdog. Zaujala vás táto appka? Nájdete ju v Mergado Store a môžete si ju vykúšať na 10 dní zdarma.

Nastavenie dopravy cez element DELIVERY

Cena za dopravu predstavuje jeden z hlavných faktorov, ktoré zákazník pri porovnávačoch sleduje. Element DELIVERY zahŕňa informácie o typoch dopravy, cene a podporovaných dopravcoch. Nastavenie dopravy sa dá upraviť jednoducho pomocou pravidla Nastavenie ceny dopravy, ktoré funguje v exporte, tak ako pre Zboží.cz, tak aj pre Heureku.

Doplnenie parametrov cez element PARAM

Element PARAM je súčasťou mnohých XML, napr. aj pre Heureku a obsahuje informácie o produktoch, ako sú farba či veľkosť. Je podstatný nielen pre správne filtrovanie v sortimentových skupinách, ale pri niektorých typoch aj povinný (textil). Čo však s chýbajúcim elementom?

Nový si vytvoríte veľmi ľahko. Na karte Elementy si vpravo vyberiete pridať nový element. Takisto si môžete parametre naplniť pomocou stránky Pravidlá a využiť jedno z nich - Nastaviť parametre produktu. Manuálna editácia je navyše možná aj na stránke Produkty.

Naplnenie parametrov pomocou pravidla v Mergade.

Porovnávač Heureka udáva odporúčané vyplnenie parametrov pre zobrazovanie produktov v konkrétnom filtrovaní a GLAMI pridalo nedávno povinné označenie materiálu produktu.

Nastavenie biddingu na výbery produktov

Bidding na konkrétny výber produktov sa radí takisto medzi časté činnosti špecialistov či marketérov. Jedná sa o funkciu manuálneho biddingu, ktorú vám môže Mergado ponúknuť. Využíva sa napríklad pri tovare, ktorý sa radí medzi sezónne a je ho potrebné v určitom období propagovať viac či v inom čase naopak menej. K biddingu vám poslúži pravidlo Hromadne prepísať podľa hodnôt alebo Hromadne prepísať podľa výberu.

V prípade automatického biddingu môžete využiť appku Bidding Fox, ktorá vám ušetrí čas a pokryje aj také produkty, ktoré by ste inak nebidovali. Tento pomocník vám uľahčí okrem iného aj sledovanie konkurencie a poskytne kompletné reporty s aktuálnymi dátami o vašom e-shope.

Kontrola hodnôt pri produktoch a ich počet na stránke ELEMENTY

Na stránke ELEMENTY môžeme vidieť všetky hodnoty skrz celú radu produktov, pri ktorých kontrolujeme dáta, akými sú parametre alebo ceny pre lepšie pracovanie s cenovými hladinami. Tiež tu môžete odhaliť duplicitné hodnoty v elementoch, napr. viacnásobný EAN kód a pod. Chcete vedieť, ako si presne poradiť s duplicitnými produktami vo feede? Prečítajte si tento článok.

Posuňte vašu prácu s Mergadom na vyšší level a nahliadnite aj na ďalšie videonápovedy, ktoré pre vás pravidelne pripravujeme na našom Youtube kanály. Čoskoro vám prinesieme aj ďalšie tipy zo základného využívania, s ktorými sa každodenne stretávate.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Mergado 2 podporuje formát MALL Marketplace

Aby ste na MALL Marketplace vytvorili funkčnú inzerciu, mali by ste dodržať určité poradie elementov, ktoré vyžaduje. Mergado 2 tento formát podporuje a parametre zobrazuje podľa MALL špecifikácie. Uľahčí vám veľa práce, aj keď časť úkonov musíte stále vykonať ručne.

 

21.06.2022
Video-nápoveda: Ako na rýchlu manuálnu editáciu hodnôt v Mergade?

Manuálne zmeny v Mergade sú užitočnou funkciou pre menšiu skupinu konkrétnych produktov. Ak potrebujete často editovať práve tento typ sortimentu, sledujte ako si jednoducho upravíte dôležité detaily vo feede. Špecialista Luďek Volejník vás vo videu prevedie touto nenápadnou, ale za to všestrannou funkcionalitou.

02.08.2021
Vyriešte skrývanie nevýhodných produktov raz a navždy

Sledujete výkonnosť vášho e-shopu a potrebujete skryť produkty, ktoré sa vám neoplatí inzerovať? V Mergade nájdete na mieru pripravené funkcie, s ktorými upravíte feed na pár klikov. Pozrite sa, ako pracuje so skrývaním sortimentu náš support master Luďek Volejník a dosiahnite, aby bola vaša inzercia vždy zisková.

27.07.2021

Pridať nový komentár