Zboží.cz

Čo je Zboží.cz

Zboží.cz je druhý najpoužívanejší porovnávač tovaru v Českej republike. V roku 2007 ho založil vyhľadávač Seznam.cz. V súčasnosti uľahčuje on-line nakupovanie pomocou rozsiahlej sekcie zliav, návodov, videorecenzií, užívateľských recenzií či ponuky širokého portfólia príslušenstva v profile produktu.

V roku 2020 získalo vyhľadávanie na Sezname rozšírenie o produktové informácie zo Zboží.cz, aby mal nakupujúci o ponuke e-shopu čo najlepšie informácie v čo najkratšom čase.

Marketingovým agentúram a freelancerom ponúka program overených agentúr, kde môžu zúžitkovať svoj profesionálny prístup k správe online marketingových kampaní.

Ako vám s inzerciou na Zboží.cz pomôže Mergado?

Mergado je feed marketingový nástroj, pomocou ktorého dokážete hromadne a automatizovane nastavovať inzerciu pre množstvo veľkých porovnávačov, vrátane Zboží.cz.

  • Mergado ponúka kompletnú podporu formátu Zboží.cz
  • Pre Zboží.cz ponúkame Audit feedu a našepkávame automaticky strom kategórií. 
  •  Používate či chcete využívať pre inzerciu na Zboží.cz niektorú z e-shopových platforiem? Prepojte ich pohodlne s Mergadom pomocou Mergado Packu.
  • Nezabudnite využiť aplikáciu Bidding Fox - jej pomocou automatizovane nastavíte ceny za preklik, tzv. bidding.
  • Obrázky, ktoré sú na Zboží.cz kľúčové, hromadne upravíte v appke Feed Image Editor.
  • Zautomatizujte cenotvorbu na e-shope a zbavte sa nutnosti ručného preceňovania tovaru s aplikáciou Pricing Fox.

 

Ako inzerovať na Zboží.cz?

Akýkoľvek obchodník, ktorého e-shop ponúka vhodný tovaru. Môže využiť platenú aj neplatenú verziu inzercie. Na Zboží.cz platíte za preklik z porovnávača na váš e-shop. Cena za preklik sa líši podľa toho, v akej kategórii predávate a podľa zariadení, z ktorého sa zákazníci na váš e-shop prekliknú.

Všetky informácie o špecifikáciách feedu pre Zboží.cz nájdete na https://napoveda.zbozi.cz/xml-feed/specifikace/

Zdrojom dát sú tradičné importy XML a CSV.

Súbory musia byť uložené na URL adrese.

Ako vyladiť inzerciu pre Zboží.cz

Ako upraviť feed pre Zboží.cz: Krok za krokom

Playlist 9 videí vám pomôže vytvoriť ideálny feed pre Zboží.cz

 

Odborné články o Zboží.cz:

Ohliadnite sa za horúcimi novinkami v e-commerce s Mergado Insight

Bilancia posledného mesiaca a ďalšieho releasu v Mergade je online. Nový diel Mergado Insight vás za pár minút prevedie hlavnými udalosťami, ktoré zahýbali vody e-commerce. Pozrite si pravidelné zhrnutie aktualít, ktorým vás prevedie naša Natálka.

27.04.2021
Majte prehľad o aktualitách v e-commerce. Prináša ich nová rubrika Mergado Insight

Ako sa zorientovať v prívale noviniek z online sveta? Na pomoc vám prichádza naša Natálka, ktorá si vo vychádzajúcej sérii na Mergado TV posvieti na dôležité udalosti českej i slovenskej e-commerce scény. Sledujte rýchly prelet tým najnovším čo priniesla Heureka či Zboží.cz v Mergado Insight.

04.02.2021
Mergado Pack pre OpenCart ponúka ponovom implementáciu merania konverzií pre Sklik a Zboží.cz

Nedávny release Mergado Packu pre OpenCart priniesol opäť mnoho noviniek, s ktorými zlepšíte chod vášho e-shopu pred hlavnou sezónou roka. Pridanou funkciou je implementácia merania konverzií pre Sklik a Zboží.cz či pripojený retargeting. Poďme si ukázať, ako ich s pomocou Packu jednoducho nastavíte.

24.09.2020
Nastavte si Shoptet feed pre Zboží.cz

Používate e-shopové riešenie od Shoptetu? Potom je pravdepodobne Zboží.cz jedným z prvých porovnávačov, na ktorý cielite svoju inzerciu. Ak ste zároveň užívateľmi Mergada, máme pre vás sprievodcu základným nastavením Shoptet feedu pre druhý najväčší porovnávač v Českej republike.

15.09.2020
Nastavte si dopravu pre známe porovnávače a reklamné systémy

Kvalitne nastavená ponuka dopravcov a cena dopravy sú kľúčové konkurenčné zbrane e-shopov inzerujúcich na vyhľadávačoch tovaru. Máme pre vás prehľadného sprievodcu, ktorý vám ukáže, ako v Mergade nastavíte pravidlá pre cenu dopravy na najznámejších porovnávačoch.

03.06.2020
Seznam rozširuje vyhľadávanie o produktové informácie zo Zboží.cz

Od 5. februára vaša inzercia na Zboží.cz ľahšie zaujme zákazníkov, ktorí nakupujú pomocou múdrych telefónov. Vyhľadávanie na Sezname získalo rozšírenie o produktové informácie zo Zboží.cz, aby nakupujúci dostal o vašej ponuke čo najlepšie informácie v čo najkratšom čase.

11.02.2020
Reshoper 20 – Aké novinky v roku 2020 chystá Zboží.cz, Lucie Hvězdová/Zboží.cz

Ďalšia, koho sme na Reshoperi 20 pozvali pred kameru Mergado TV, bola Lucie Hvězdová, ktorá pracuje ako konzultantka v Zboží.cz. Hlavným bodom nášho záujmu bolo, aké novinky a zmeny v druhom najväčšom porovnávači v ČR pripravujú na rok 2020.

11.02.2020
Nastavte si doručenie do Vianoc na GLAMI a Zboží.cz

Špička vianočných nákupov je tu. Mnoho zákazníkov bude objednávať tovar na poslednú chvíľu a ich rozhodovanie do veľkej miery ovplyvní informácia o tom, či tovar dorazí včas pod stromček. Pozrite sa, ako nastavíte garanciu doručenie do Vianoc na GLAMI a Zboží.cz.

10.12.2019
MergadoFest 19 – Kvalitný XML feed je základ úspechu kampaní na Zboží.cz, Kateřina Nejedlá / Zboží.cz

Na MergadoFest si pravidelne pozývame odborníkov z popredných slovenských či českých porovnávačov. Tento rok prijala pozvanie Katka Nejedlá (Zboží.cz), ktorá sa zamerala na vytvorenie úspešnej kampane na Zboží.cz pomocou uvádzania vhodných tagov produktu.

11.11.2019
PROBIDDING 2019 – Rozhovor s Luciou Hvězdovou, Zboží.cz

Na konferencii PROBIDDING 2019 sme sa stretli s Luciou Hvězdovou, ktorá pracuje ako špecialista pre správu kampaní na Zboží.cz. Lucia sa vo svojej práci stará tiež o biddovacie nástroje – preto nás zaujímalo, ako sa k nim na Zboží stavajú, aké z nástrojov tu fungujú a ktoré odporúčajú svojim užívateľom

23.05.2019