CPC

Skratka CPC pochádza z angického Cost Per Click, čo môžeme voľne preložiť ako náklady za preklik. Ide o spôsob účtovania ceny inzercie. Celková inzercia je stanovená na základe počtu preklikov na web inzerenta. V praxi je často kombinovaná s aukčným princípom pre stanovenie výslednej ceny prekliku.

Odborné články o CPC najmä v spojení s vyhľadávačmi tovaru:

Koľko sa platí za prekliky na Heureke

Pre nárast návštevnosti e-shopu z porovnávačov tovaru je dôležité nastavenie výšky ceny za preklik. Každý vyhľadávač si cenu za prekliky účtuje podľa vlastných podmienok. Urobte si prehľad, koľko sa platí za preklik na najväčšom slovenskom porovnávači – Heureka.sk.

19.11.2019
Novinky v Bidding Fox postrážia chod inzercie

Prichádzame s ďalšou nádielkou lišiackych noviniek. Vývojový tím BF pridal užitočné vlastnosti do diagnostiky aplikácie. Po novom tak ľahko vyhľadáte produkty, ktoré vypadli z biddingu, ktorým vypadlo meranie, či tie, pri ktorých dochádza k úpravám hodnôt CPC mimo Bidding Fox a automatický bidding preto nebeží správne.

03.04.2019
České Favi mení ceny za preklik

E-shop Favi asi nemusíme veľmi predstavovať. Na jeho stránkach nenájdete len nábytok, ale aj dekorácie, kúpeľne, kuchyne, sanity, či hobby. Po dvoch rokoch na českom trhu prichádza Favi s úpravou systému nastavovania cien za preklik.

16.10.2017

Cenové porovnávače sú obľúbeným spôsobom e-shopov, ako sa dostať do povedomia zákazníkov. Aby sa ale nestratili v množstve výberu, môžu svoje pozície pri jednotlivých produktoch, či kategóriách udržiavať v popredí pomocou biddingu. Viete, aké hranice pre biddovanie majú jednotlivé porovnávače nastavené?

03.08.2017

Minule som v rozbore plnenia podmienok Úradu pre ochranu hospodárskej súťaže Heurekou sľúbil, že sa pozrieme podrobnejšie na niektoré novinky, ktoré boli na Heureke nasadené. Dnes sa zameriame na platenú inzerciu e-shopov v PPC režime (bidding).

19.07.2016

Pokračovanie z minulého dielu o biddingu je tu. Vysvetlili sme si, čo je to bidding a ako funguje na Heureke. Toto všetko bola viacmenej "teória" k biddingu. Dnes si povieme a ukážeme ako to vyzerá v praxi, keď ste napr. marketingový konzultant alebo majiteľ e-shopu a chcete si nastaviť ceny za preklik v aplikácii Mergado.

12.01.2016

V minulom článku sme sa venovali vytváraniu parametrov. Dnes sa bližšie pozrieme nato ako funguje stanovenie cien za prekliky alebo tzv. bidding na Heureke. Vysvetlíme si základy, ktoré umožnia začať pracovať s biddingom aj začiatočníkom.

05.01.2016

Aby človek nastavil svojmu e-shopu v Mergade ceny za prekliky, potreboval na to niekedy aj desiatky rôznych pravidiel. Najnovšie som pripravil pravidlo, ktoré túto prácu zjednoduší. Prečítajte si ako.

10.08.2015

Prečítali ste si aktualizovaný cenník preklikov Heureky podrobne? Nedávno ste mohli natrafiť na upozornenie na jeho aktualizáciu vo svojej e-mailovej schránke. Vyberiem pre istotu pár zaujímavých bodov, a doplním ich o to, čo by ste mali poznať, i keď to nie je nič nové.

21.10.2014