České Favi mení ceny za preklik

E-shop Favi asi nemusíme veľmi predstavovať. Na jeho stránkach nenájdete len nábytok, ale aj dekorácie, kúpeľne, kuchyne, sanity, či hobby. Po dvoch rokoch na českom trhu prichádza Favi s úpravou systému nastavovania cien za preklik.

S Favi nakúpite nie len na Slovensku, ale aj v Česku. Pre České Favi však nastáva zmena v cene prekliku. Na Slovensku je stanovená minimálna cena prekliku 0,06 EUR. Pre český trh bola tiež jednotná cena 1,50 Kč. To sa ale teraz mení.

Po analýze kategórií z pohľadu konkurencie, výkonu a cien samotných produktov Favi nastavilo pravidlá pre jednotlivé kategórie tak, aby podmienky boli prispôsobené na mieru jednotlivým kategóriám.

Vo väčšine kategóriách dôjde k zníženiu minimálnej ceny za kliknutie na 1,30 Kč. Týka sa to 204 kategórií, napríklad čajníky, dózy, tovar s vianočnou, či veľkonočnou tématikou. Súčasná minimálna cena za preklik 1,50 Kč ostáva v 131 kategóriách, napríklad balkónový nábytok, detské koberce, či úložné priestory.

Naopak cena za preklik vo veľmi konverzných kategóriách, ktorých je momentálne 41 sa zvýši na 1,80 Kč a v najviac konverzných kategóriách je po novom cena za preklik 2,30 Kč a to pri 14 kategóriách.

Pokiaľ máte aktuálne nastavenú cenu prekliku vyššiu ako je nová minimálna cena, zmena sa vás nedotkne. Naopak pokiaľ cenu máte nastavenú nižšiu, od 21. októbra sa ceny automaticky upravia na novú minimálnu hladinu.

Produktom, ktoré nie sú zaradené v najhlbšej kategórii stromu katalógu sa zníži cena prekliku na minimálnu hranicu 1,30 Kč. Zároveň s týmito zmenami dôjde tiež k drobným úpravám v rozhraní, kde sa ceny za kliknutie nastavujú. Tu si môžete stiahnuť prehľad kategórií a ich cien za preklik.

Mergado Tip

Viete, že v Mergade už nemusíte pri vytváraní exportu pre Favi vyberať xml feed pre Heureku, ale už máme vytvorený Favi xml feed? Nájdete ho vo výbere medzi ostatnými možnosťami. O Favi sme tiež nedávno písali tu.

V Mergade si taktiež veľmi jednoducho nastavíte cenu za preklik pre jednotlivé výbery produktov. Pokiaľ s biddovaním ešte nemáte žiadne skúsenosti, môže Vám pomôcť tento článok.

Pre kontrolu úpravy Vášho XML feedu si môžete urobiť náš audit zadarmo, ktorý skontroluje stav Vášho XML feedu a dá odporúčania na jeho vylepšenie.

Pokiaľ máte nejaké nejasnosti, neváhajte sa ozvať na našu podporu, či na naše fórum.

Pridať nový komentár