Mergado Pack pre OpenCart ponúka ponovom implementáciu merania konverzií pre Sklik a Zboží.cz

Článok uverejnený 24.09.2020

Nedávny release Mergado Packu pre OpenCart priniesol opäť mnoho noviniek, s ktorými zlepšíte chod vášho e-shopu pred hlavnou sezónou roka. Pridanou funkciou je implementácia merania konverzií pre Sklik a Zboží.cz či pripojený retargeting. Poďme si ukázať, ako ich s pomocou Packu jednoducho nastavíte.

  1. Sklik

  2. Zboží.cz

 

Všetky pridané funkcie nájdete v Mergado Packu v záložke Reklamné systémy > Seznam.cz.

Odsledujte si efektivitu inzercie s Sklikom

Vyhodnocujte účinnosť vašej reklamy z Skliku vďaka meraniu konverzií, ktoré prepojíte s našim bezplatným modulom Mergado Pack. Prostredníctvom štatistík získate potrebné dáta o zákazníkoch, ich pohybe na stránke a hodnotách objednávok. Dokážete si tak lepšie pripraviť kampane na najrušnejšiu časť roka vrámci online nakupovania.

Ako na implementáciu merania konverzii Sklik:

  1. V administrácii Mergado Packu aktivujte funkciu merania konverzií a zadajte vaše ID konverzie, ktoré získate v administrácii Skliku.
  2. Pri nastavení funkcie si zvoľte, či sa bude hodnota konverzie posielať do Skliku bez alebo vrátane DPH. V predvolenom stave sú ceny nastavené bez dane, pretože Sklik odporúča uvádzať sumu bez DPH pre správny výpočet PNO (podielu nákladov na obrate.

Funkcia retargetingu na Skliku je určená k opätovnému osloveniu používateľov, ktorí e-shop v minulosti už navštívili. Jej nastavenie funguje podobne ako pri meraní konverzií – v administrácii Packov stačí retargeting aktivovať a vložiť jeho ID, ktoré nájdete na stránke Sklik.

Implementácia retargetingu a merania konverzii Sklik v Mergado Packu.

Merajte konverzie na Zboží.cz na pár klikov

Funkciu merania konverzií pre vyhľadávač Zboží.cz si aktivujete v Mergado Packu rovnako ako pri systéme Sklik. V nastavení vyplníte ID prevádzky, Tajný kľúč a zvolíte si zasielanie ceny bez alebo vrátane DPH. Špecifikácia Zboží.cz radí používateľom uvádzať hodnoty s DPH.

 

unitPrice

Doporučený

(number) Jednotková cena položky v Kč včetně DPH. (0 – (231-1).)

Implementácia merania konverzii Zboží.cz v Mergado Packu.

Ak zapnete pri nastavení režim Štandardné meranie konverzií, Zboží.cz začne zbierať recenzie spokojnosti s nákupom od zákazníkov vášho e-shopu. Spätná väzba a hodnotenie sa následne zobrazia pri produktoch v katalógu Zboží.cz. Modul Mergado Pack pridal do posledného kroku objednávky checkbox s možnosťou dotazník nakupujúcemu nezaslať.

Pokiaľ zákazník nechce dostať dotazník spokojnosti, musí zaškrtnúť checkbox.

Otestujte funkčnost Zboží.cz na vašem e-shopu

Chcete si overiť na vašom e-shope funkčnosť merania konverzií pre Zboží.cz? Využite špeciálny Debug mode.

  1. Aktivujte si ho na stránke https://sandbox.zbozi.cz/ a vygenerujte testovacie hodnoty ID prevádzky a Tajný kľúč.
  2. Následne vykonajte na vašom e-shope testovaciu objednávku.
  3. Ak prebehlo všetko v poriadku, na stránke sandbox.zbozi.cz nájdete zápis o uskutočnenej testovacej objednávke a správnom fungovaní merania konverzií.
Ukážka výsledku testovacej objednávky na sandbox.zbozi.cz. Zdroj: https://sandbox.zbozi.cz/

Zvýšte pravdepodobnosť predvianočných nákupov na vašom e-shope a zviditeľnite značku s Mergado Packom. Na jednom mieste si zadarmo prepojíte e-shop s množstvom porovnávačov či reklamných systémov ako sú Heureka, Zboží.cz, GLAMI, Facebook či Google.

 

Mergado Pack pluginy sťahujte tu⬇

Mohlo by vás zaujímať:

Mergado Pack pre WooCommerce vám pomôže zbierať recenzie pre Biano Star

Mnoho užívateľov sa pri online nákupoch bojí kupovať nábytok naslepo. Keď si ho nemôžu prezrieť na vlastné oči, často im vo výbere pomáhajú recenzie ostatných zákazníkov. Práve takú funkciu v roku 2021 predstavil špecializovaný porovnávač Biano.

29.03.2022
Mergado Pack v. 3 pre PrestaShop zjednodušuje mnoho e-shopárskych úkonov

Jednoduchšia práca na tvorbe feedov, šikovné generovanie v dávkach a možnosť predvyplnenia vstupného feedu a formátu. To sú tie najväčšie zmeny, ktoré e-shopári zužitkujú vďaka Mergado pluginu pre PrestaShop.

08.03.2022
ePrivacy Cookies 2022 a Mergado Pack pre PrestaShop

Pred Vianocami sme vám priniesli návod, ako pripravia používatelia Mergado Packu pre WooCommerce svoj web pre novelu zákona o elektronických komunikáciách na rok 2022. V tomto článku si popíšeme, ako túto situáciu vyriešia obchodníci na PrestaShope.

01.02.2022

Pridať nový komentár