Mergado Pack pre OpenCart ponúka ponovom implementáciu merania konverzií pre Sklik a Zboží.cz

Nedávny release Mergado Packu pre OpenCart priniesol opäť mnoho noviniek, s ktorými zlepšíte chod vášho e-shopu pred hlavnou sezónou roka. Pridanou funkciou je implementácia merania konverzií pre Sklik a Zboží.cz či pripojený retargeting. Poďme si ukázať, ako ich s pomocou Packu jednoducho nastavíte.

  1. Sklik

  2. Zboží.cz

 

Všetky pridané funkcie nájdete v Mergado Packu v záložke Reklamné systémy > Seznam.cz.

Odsledujte si efektivitu inzercie s Sklikom

Vyhodnocujte účinnosť vašej reklamy z Skliku vďaka meraniu konverzií, ktoré prepojíte s našim bezplatným modulom Mergado Pack. Prostredníctvom štatistík získate potrebné dáta o zákazníkoch, ich pohybe na stránke a hodnotách objednávok. Dokážete si tak lepšie pripraviť kampane na najrušnejšiu časť roka vrámci online nakupovania.

Ako na implementáciu merania konverzii Sklik:

  1. V administrácii Mergado Packu aktivujte funkciu merania konverzií a zadajte vaše ID konverzie, ktoré získate v administrácii Skliku.
  2. Pri nastavení funkcie si zvoľte, či sa bude hodnota konverzie posielať do Skliku bez alebo vrátane DPH. V predvolenom stave sú ceny nastavené bez dane, pretože Sklik odporúča uvádzať sumu bez DPH pre správny výpočet PNO (podielu nákladov na obrate.

Funkcia retargetingu na Skliku je určená k opätovnému osloveniu používateľov, ktorí e-shop v minulosti už navštívili. Jej nastavenie funguje podobne ako pri meraní konverzií – v administrácii Packov stačí retargeting aktivovať a vložiť jeho ID, ktoré nájdete na stránke Sklik.

Implementácia retargetingu a merania konverzii Sklik v Mergado Packu.

Merajte konverzie na Zboží.cz na pár klikov

Funkciu merania konverzií pre vyhľadávač Zboží.cz si aktivujete v Mergado Packu rovnako ako pri systéme Sklik. V nastavení vyplníte ID prevádzky, Tajný kľúč a zvolíte si zasielanie ceny bez alebo vrátane DPH. Špecifikácia Zboží.cz radí používateľom uvádzať hodnoty s DPH.

 

unitPrice

Doporučený

(number) Jednotková cena položky v Kč včetně DPH. (0 – (231-1).)

Implementácia merania konverzii Zboží.cz v Mergado Packu.

Ak zapnete pri nastavení režim Štandardné meranie konverzií, Zboží.cz začne zbierať recenzie spokojnosti s nákupom od zákazníkov vášho e-shopu. Spätná väzba a hodnotenie sa následne zobrazia pri produktoch v katalógu Zboží.cz. Modul Mergado Pack pridal do posledného kroku objednávky checkbox s možnosťou dotazník nakupujúcemu nezaslať.

Pokiaľ zákazník nechce dostať dotazník spokojnosti, musí zaškrtnúť checkbox.

Otestujte funkčnost Zboží.cz na vašem e-shopu

Chcete si overiť na vašom e-shope funkčnosť merania konverzií pre Zboží.cz? Využite špeciálny Debug mode.

  1. Aktivujte si ho na stránke https://sandbox.zbozi.cz/ a vygenerujte testovacie hodnoty ID prevádzky a Tajný kľúč.
  2. Následne vykonajte na vašom e-shope testovaciu objednávku.
  3. Ak prebehlo všetko v poriadku, na stránke sandbox.zbozi.cz nájdete zápis o uskutočnenej testovacej objednávke a správnom fungovaní merania konverzií.
Ukážka výsledku testovacej objednávky na sandbox.zbozi.cz. Zdroj: https://sandbox.zbozi.cz/

Zvýšte pravdepodobnosť predvianočných nákupov na vašom e-shope a zviditeľnite značku s Mergado Packom. Na jednom mieste si zadarmo prepojíte e-shop s množstvom porovnávačov či reklamných systémov ako sú Heureka, Zboží.cz, GLAMI, Facebook či Google.

 

Mergado Pack pluginy sťahujte tu⬇

Mohlo by vás zaujímať:

Zviditeľnite produkty v akcii na Google Nákupoch a v dynamickom remarketingu

Premýšľate nad tým, ako efektívne dostať zľavnený tovar pred oči nakupujúcich? Na Google Nákupoch a v dynamickom remarketingu zobrazujú ceny v akcii zľavové štítky. V tomto článku vám prinášame návod, ako v popise produktu zobraziť aktuálnu cenu spoločne s preškrtnutou pôvodnou cenou.

10.12.2020
Vylepšite e-shopy na WooCommerce a PrestaShope s novinkami v Mergado Packu

V uplynulých týždňoch sme vydali verzie 2.4 pre platformy WooCommerce a PrestaShop. Upravujú množstvo funkcií pre widget Heureka Overené zákazníkmi či možnosť automatického zasielania refundácií do Google Analytics.

24.11.2020
Crony otvárajú dvere lepšej automatizácii

Vlastníte e-shop alebo ich niekoľko spravujete? Pri svojej práci ste sa určite stretli s Cronom – službou, ktorá stráži pravidelné spúšťanie úloh na hostingu webu. Jeho používanie vám zabezpečí automatické generovanie XML feedu a v nasledujúcich riadkoch vám priblížime, prečo sa bez neho nezaobídete pri exporte z Mergado Packu.

21.10.2020

Pridať nový komentár