Mergado Pack pre OpenCart ponúka ponovom implementáciu merania konverzií pre Sklik a Zboží.cz

Nedávny release Mergado Packu pre OpenCart priniesol opäť mnoho noviniek, s ktorými zlepšíte chod vášho e-shopu pred hlavnou sezónou roka. Pridanou funkciou je implementácia merania konverzií pre Sklik a Zboží.cz či pripojený retargeting. Poďme si ukázať, ako ich s pomocou Packu jednoducho nastavíte.

  1. Sklik

  2. Zboží.cz

 

Všetky pridané funkcie nájdete v Mergado Packu v záložke Reklamné systémy > Seznam.cz.

Odsledujte si efektivitu inzercie s Sklikom

Vyhodnocujte účinnosť vašej reklamy z Skliku vďaka meraniu konverzií, ktoré prepojíte s našim bezplatným modulom Mergado Pack. Prostredníctvom štatistík získate potrebné dáta o zákazníkoch, ich pohybe na stránke a hodnotách objednávok. Dokážete si tak lepšie pripraviť kampane na najrušnejšiu časť roka vrámci online nakupovania.

Ako na implementáciu merania konverzii Sklik:

  1. V administrácii Mergado Packu aktivujte funkciu merania konverzií a zadajte vaše ID konverzie, ktoré získate v administrácii Skliku.
  2. Pri nastavení funkcie si zvoľte, či sa bude hodnota konverzie posielať do Skliku bez alebo vrátane DPH. V predvolenom stave sú ceny nastavené bez dane, pretože Sklik odporúča uvádzať sumu bez DPH pre správny výpočet PNO (podielu nákladov na obrate.

Funkcia retargetingu na Skliku je určená k opätovnému osloveniu používateľov, ktorí e-shop v minulosti už navštívili. Jej nastavenie funguje podobne ako pri meraní konverzií – v administrácii Packov stačí retargeting aktivovať a vložiť jeho ID, ktoré nájdete na stránke Sklik.

Implementácia retargetingu a merania konverzii Sklik v Mergado Packu.

Merajte konverzie na Zboží.cz na pár klikov

Funkciu merania konverzií pre vyhľadávač Zboží.cz si aktivujete v Mergado Packu rovnako ako pri systéme Sklik. V nastavení vyplníte ID prevádzky, Tajný kľúč a zvolíte si zasielanie ceny bez alebo vrátane DPH. Špecifikácia Zboží.cz radí používateľom uvádzať hodnoty s DPH.

 

unitPrice

Doporučený

(number) Jednotková cena položky v Kč včetně DPH. (0 – (231-1).)

Implementácia merania konverzii Zboží.cz v Mergado Packu.

Ak zapnete pri nastavení režim Štandardné meranie konverzií, Zboží.cz začne zbierať recenzie spokojnosti s nákupom od zákazníkov vášho e-shopu. Spätná väzba a hodnotenie sa následne zobrazia pri produktoch v katalógu Zboží.cz. Modul Mergado Pack pridal do posledného kroku objednávky checkbox s možnosťou dotazník nakupujúcemu nezaslať.

Pokiaľ zákazník nechce dostať dotazník spokojnosti, musí zaškrtnúť checkbox.

Otestujte funkčnost Zboží.cz na vašem e-shopu

Chcete si overiť na vašom e-shope funkčnosť merania konverzií pre Zboží.cz? Využite špeciálny Debug mode.

  1. Aktivujte si ho na stránke https://sandbox.zbozi.cz/ a vygenerujte testovacie hodnoty ID prevádzky a Tajný kľúč.
  2. Následne vykonajte na vašom e-shope testovaciu objednávku.
  3. Ak prebehlo všetko v poriadku, na stránke sandbox.zbozi.cz nájdete zápis o uskutočnenej testovacej objednávke a správnom fungovaní merania konverzií.
Ukážka výsledku testovacej objednávky na sandbox.zbozi.cz. Zdroj: https://sandbox.zbozi.cz/

Zvýšte pravdepodobnosť predvianočných nákupov na vašom e-shope a zviditeľnite značku s Mergado Packom. Na jednom mieste si zadarmo prepojíte e-shop s množstvom porovnávačov či reklamných systémov ako sú Heureka, Zboží.cz, GLAMI, Facebook či Google.

 

Mergado Pack pluginy sťahujte tu⬇

Mohlo by vás zaujímať:

Sprehľadnite GA štatistiky multi-menového e-shopu na PrestaShope s currencyCode

Aj keď váš e-shop na PrestaShope podporuje možnosť platby v rôznych menách, štatistiky o objednávkach v Google Analytics sa vám zobrazujú iba na jednu menu a preto sú skreslené. Ako teda zariadiť, aby poskytovali čo najsprávnejšie informácie? Používajte currencyCode.

11.08.2020
Nastavte si DPH vo WooCommerce pre zahraničné krajiny

Vytvárate e-shop na platforme WooCommerce? Pri nahadzovaní cien venujte zvýšenú pozornosť nastaveniu DPH, obzvlášť, ak predávate na zahraničných trhoch. Prejdite si praktický postup, ako tento úkon zvládnete pomocou Mergado Packu.

04.08.2020
Získajte s Mergado Packom widget Heureka Overené zákazníkmi pre Opencart

Privítajte novú verziu Mergado Pack v1.6 modulu pre OpenCart platformy. Obchodníkom, ktorí majú e-shop postavený na platforme Opencart 3+, prináša možnosť doplniť widget Heureka Overené zákazníkmi a vylepšené meranie konverzií. Ukážeme si, v čom spočíva pridaná funkcia do modulu.

23.07.2020

Pridať nový komentár