Nastavte si dopravu pre známe porovnávače a reklamné systémy

Kvalitne nastavená ponuka dopravcov a cena dopravy sú kľúčové konkurenčné zbrane e-shopov inzerujúcich na vyhľadávačoch tovaru. Máme pre vás prehľadného sprievodcu, ktorý vám ukáže, ako v Mergade nastavíte pravidlá pre cenu dopravy na najznámejších porovnávačoch.

Nastavenie ceny dopravy je kľúčové

Cena dopravy sa užívateľovi zobrazuje pri porovnaní ponúk e-shopov. Obchody cenu dopravy nastavujú v administrácii porovnávačov alebo v XML súbore. V XML ľahšie odlíšite akčné ponuky, tovar s rôznou maržou, produkty z rozdielnych kategórií či od odlišných výrobcov. Nastavenie z XML feedu (pomocou elementu DELIVERY) je presnejšie a má prednosť pred nastavením v administrácii, pretože sa dá vytvoriť na úrovni jednotlivých produktov.

Mergado poskytuje možnosti centrálneho prostredia, kde elementy dopravy pohodlne nastavíte pre všetky svoje feedy pomocou pravidla Nastavenie ceny dopravy.

Pri niektorých zahraničných porovnávačoch Mergado také pravidlo užívateľom neponúka, preto si musíte elementy a ich obsah vytvoriť ručne.

1. Na stránke Elementy si pridajte nový element pre každého dopravcu, pre ktorého chcete nastaviť ceny dopravy. Pre nastavenie platieb vopred a cien dobierky (COD, teda Cash ON Delivery) to musíte vykonať vždy zvlášť.

Príklad pre dopravcu Zásielkovňa:

  • DELIVERY_PRICE|ZASILKOVNA
  • DELIVERY_PRICE_COD|ZASILKOVNA

Príklad pre dopravcu Slovenská pošta - Balík na adresu a Balík na poštu:

  • <DELIVERY_ID>SLOVENSKA_POSTA</DELIVERY_ID>
  • <DELIVERY_ID>SLOVENSKA_POSTA_BALIK_NA_POSTU</DELIVERY_ID>

Názvy jednotlivých dopravcov použite z elementu DELIVERY_ID.

 

2. Po pridaní elementov si vytvorte pravidlá, ktorými naplníte ceny jednotlivých elementov. Odporúčame použiť pravidlo typu Prepísať a pomocou ikonky duplikovanie pravidla si ho následne "nakopírovať" pre každého dopravcu zvlášť.

Vygenerovanie správnej štruktúry elementov do výstupu už zariadi Mergado. Elementy vytvorí napríklad týmto spôsobom

<DELIVERY>
   <DELIVERY_ID>Česká pošta</DELIVERY_ID>
   <DELIVERY_PRICE>59</DELIVERY_PRICE>
   <DELIVERY_PRICE_COD>99</DELIVERY_PRICE_COD>
</DELIVERY>

Nastavte si cenu dopravy pre najpoužívanejšie porovnávače v Česku

Tu vám predstavíme, ako nastavovať cenu dopravy pro Heureka.cz, Zboží.cz, Google Nákupy a GLAMI:

Detailný návod nastavenia ceny dopravy pre Heureku sme pre vás natočili v tomto videu:

 

Nastavením ceny dopravy pre Zboží.cz vás krok za krokom prevedie toto video:

 

Ohľadne používania elementu Google Shipping sme pre vás pred časom spísali prehľadný článok:

Nastavujte Google Shipping pomocou zanorených elementov v Mergade

  • Špecifikáciu nastavovania dopravy pre Google Nákupy nájdete v tomto odkaze.

GLAMI používa oproti iným porovnávačom odlišné zobrazenie dopravy. Jej špecifikácia hovorí, že: "Na GLAMI sa automaticky zobrazí najlacnejšia cena doručenia." Ak si tu preto chcete nastaviť dopravu ručne, myslite na to, že GLAMI dopravcu nikde nezobrazuje. Uvádza len najnižšiu cenu za dopravu, bez uvedenia samotného dopravcu a bez uvedenia akýchkoľvek ďalších (drahších) dopravcov. Vo feede teda stačí mať len jedného najlacnejšieho dopravcu s ľubovoľným názvom - ide hlavne o jeho cenu.

Ako nastaviť dopravu na GLAMI ručne

Uveďme si všetko na príklade nastavenia dopravy pre dopravcu DPD:

  1. pridajte si dva nové elementy s názvami DELIVERY_PRICE_COD|OVERSEAS_EXPRESS a DELIVERY_PRICE|OVERSEAS_EXPRESS
  2. pridajte si dve prepisovacie pravidlá a naplňte elementy konkrétnou cenou
  3. pregenerujte dáta

Vo výstupnom feede tým vznikne potrebná štruktúra, ktorá je na rovnakom základe, s ktorým pracujú ostatní dopravcovia:

<DELIVERY>

<DELIVERY_ID>OVERSEAS_EXPRESS</DELIVERY_ID>

<DELIVERY_PRICE>1</DELIVERY_PRICE>

<DELIVERY_PRICE_COD>2</DELIVERY_PRICE_COD>

</DELIVERY>

Naučte sa nastavovať dopravu zadarmo či podľa hmotnosti tovaru

  • Doprava zadarmo je od prekročenia určitej sumy za nákup dôležitá konkurenčná výhoda - v Mergade ju ľahko nastavíte pomocou informácií z článku: Ako nastaviť cenu dopravy ZADARMO.

  • Nastavte si náklady za dopravu, ktoré budú zákazníkom ponúkať len také spôsoby dopravy, o ktoré budú mať záujem a zodpovedajú cenám, ktoré účtujete na e-shope. Aj touto možnosťou vás prevedie článok: Nastavte si v Mergade cenu dopravy podľa hmotnosti tovaru

 

Bezchybné nastavenie ceny dopravy je jeden z pilierov ako vytvoríte prehľadnú a príťažlivú inzerciu tovaru. Urobte si na e-shope poriadok v ponúkanej doprave a cenách za jej jednotlivé spôsoby. Ocenili by ste informácie z úst odborníkov? Prihláste sa na niektoré z našich školení - sú zadarmo a prevedú vás začiatočníckym či pokročilými možnosťami nastavenia inzercie.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Ako importovať feed do Mergada z úložiska Dropbox

Využívate pre svoj e-shop cloudové úložisko Dropbox? Ušetrite si čas pri hľadaní návodu, ako zvládnuť import feedu do Mergada. Pripravili sme pre vás jednoduchý postup, s ktorým nastavíte správne zdieľanie súboru bez problémov. Poďme sa do toho pustiť.

02.03.2021
Ako funguje Mergado a prečo je tak šikovné

Aby bola vaša inzercia na porovnávačoch úspešná, musíte mať XML feed nastavený podľa nimi požadovaných špecifikácií. Na tieto úpravy už nutne nemusíte zamestnávať programátora. S Mergadom nastavíte reklamné kampane vášho e-shopu sami. Ako tento nástroj funguje?

05.01.2021
Prečo je potrebné na registráciu do Mergada toľko osobných informácií a prečo sa toho nebáť

Príde vám, že má registračný formulár aplikácie Mergado veľa políčok a chce od vás veľa informácií hneď, aj keď si chcete Mergado len vyskúšať? Netreba sa toho báť. Nižšie vám vysvetlíme prečo.

09.12.2020

Pridať nový komentár