GLAMI

Čo je GLAMI?

GLAMI v sebe kombinuje prvky vyhľadávača tovaru a sociálnej siete. Zameriava sa na módu i doplnky a umožňuje užívateľom z radov koncových zákazníkov e-shopov prezerať tovar, vytvárať kolekcie, zdieľať ich a komentovať. Zdrojom dát sú tradičné importy XML.

Kde môžete s GLAMI inzerovať?

GLAMI pôsobí okrem Slovenska v ďalších 17tich európskych štátoch a v Brazílii. Aktuálne sú to aj krajiny Pobaltia Litva, Lotyšsko a Estónsko.

 

🇨🇿 GLAMI.CZ 🇷🇺 GLAMI.RU 🇬🇷 GLAMI.GR 🇧🇷 GLAMI.COM.BR
🇸🇰 GLAMI.SK 🇭🇺 GLAMI.HU 🇹🇷 GLAMI.COM.TR 🇱🇹 GLAMI.LT
🇩🇪 GLAMI.DE 🇪🇸 GLAMI.ES 🇸🇮 GLAMI.SI 🇱🇻 GLAMI.LV
🇫🇷 GLAMI.FR 🇷🇴 GLAMI.RO 🇭🇷 GLAMI.HR 🇪🇪 GLAMI.EE
🇮🇹 STILEO.IT 🇧🇬 GLAMI.BG 🇪🇺 GLAMI.ECO  

 

Ako inzerovať na GLAMI?

Akýkoľvek obchodník, ktorého e-shop ponúka vhodný tovar. Využiť môže platenú aj neplatenú verziu inzercie. Na GLAMI platíte vo chvíli, keď sa niekto preklikne z porovnávača na váš e-shop. Cena za preklik sa líši podľa toho, v akej kategórii predávate a podľa zariadení, z ktorého sa zákazníci na váš e-shop prekliknú. Pre neplatenú verziu musíte mať na vašom e-shope nainštalovaný GLAMI piXel.

Všetky informácie o špecifikáciách feedu pre GLAMI nájdete na: https://www.glami.sk/info/feed/

Zdrojom dát sú tradičné importy XML.

Súbory by mali byť uložené na URL adrese.

Všetky výrobky odoslané na GLAMI musia mať systém veľkostí a správne vyplnenú hodnotu veľkosti. Výnimkou sú okuliare, šály a kabelky. Viac na: https://www.glami.sk/info/feed/

Áno. GLAMI vyžaduje v XML feede uvádzať informácie o zložení výrobku vrátane jeho percentuálneho zastúpenia v produkte. Táto požiadavka sa týka len textilného tovaru. Ak zloženie neuvediete, nebude možné produkt promovať PPC systémom. Tieto informácie obsahuje údaj Materiál či Zloženie a jeho hodnota, ktorú musíte zadať v tvare názov materiálu a percenta, napr. bavlna 100%. Viac na: https://www.glami.sk/info/feed/

Ako vám s inzerciou na GLAMI pomôže Mergado?

Mergado je feed marketingový nástroj, pomocou ktorého dokážete hromadne a automatizovane nastavovať inzerciu pre radu veľkých porovnávačov tovaru, vrátane GLAMI.

  • Mergado podporuje všetkých 14 GLAMI formátov.
  • Pre všetky domény ponúkame Audit feedu a našepkávame automaticky strom kategórií.
  • Náš nástroj podporuje aj služby GLAMI piXel a GLAMI TOP. Používate pre inzerciu na GLAMI alebo chcete používať niektoré e-shopové platformy? Prepojte ich pohodlne s Mergadom pomocou Mergado Packu.
  • Obrázky, ktoré sú na GLAMI kľúčové upravíte hromadne v appke Feed Image Editor.

 

Zkuste Mergado na 30 dní zdarma

 

Mergado Pack a GLAMI 

Mergado Pack je bezplatný nástroj, ktorý uľahčuje správu online marketingu a pomôže vám s implementáciou ďalších služieb GLAMI do vášho e-shopu. Modul pre PrestaShop, OpenCart alebo WordPress s WooCommerce jednoducho vyexportuje vaše produktové feedy, implementuje GLAMI piXel, zákaznícke recenzie TOP a veľa ďalšieho.

 

Logo Mergado Glami XML

Pomocou modulu Mergado Pack vygenerujete produktový feed z vášho e-shopu v špecifikácii Mergado XML. Tento feed následne prevediete pomocou nástroja Mergado na formát GLAMI XML, ktorý použijete pre nahranie vášho produktového katalógu na porovnávač GLAMI. Pregenerovanie XML feedov nastavíte v rôznych časoch tak, aby zostali vždy aktuálne a reflektovali zmeny vo vašej produktovej ponuke. Mergado Pack si poradí aj s veľkým počtom produktov v rádoch tisícov pomocou funkcie postupného generovania. Nemusíte sa tak báť nahrať na GLAMI celú vašu produktovú radu.

 

Logo Glami piXel

Mergado Pack podporuje implementáciu GLAMI piXelu priamo do vášho e-shopu. Prostredníctvom služby piXel zistí GLAMI aké akcie zákazník na vašom webe vykonáva a prispôsobí výpis produktov na ich stránkach podľa preferencií zákazníkov - napríklad podľa obľúbených farieb, značiek, cien a podobne. Porovnávač prednostne zobrazuje ponuku obchodov, s ktorými majú už zákazníci skúsenosti a tým vám pomáha so zvýšenie predajov.

GLAMI piXel aktivujete jednoducho vyplnením vášho GLAMI API kľúča a povolením funkcie piXel v administrácii Mergado Pack modulu.

 

Logo Glami TOP

Službu GLAMI TOP zákaznícke recenzie určite využijete ak je pre vás dôležité byť vidieť na módnom porovnávači. Pomocou dotazníka zbiera GLAMI hodnotenia nákupu a e-shopu od vašich zákazníkov. Po splnení podmienok budú vaše produkty označené odznakom G-TOP alebo G-overené a výrazne viditeľnejšie pre nakupujúcich. Zákazníci si tak môžu lepšie vyfiltrovať vaše produkty a e-shopu to prinesie viac objednávok.

Funkciu aktivujete v administrácii Mergado Pack vyplnením vášho GLAMI TOP API kľúča, výberom príslušnej jazykovej verzie a povolením funkcie GLAMI TOP. Pre správne zasielanie emailov s dotazníkmi je ešte nutné pridať DNS záznamy podľa špecifikácie GLAMI. Táto funkcia následne zákazníkovi na konci nákupného procesu zobrazí výzvu so súhlasom pre zaslanie dotazníka.

 

 

Vyberte platformu vášho eshopu a vyskúšajte Mergado Pack

 

Pustite si video s radami, čo si na GLAMI ustrážiť

Inšpirujte sa tipmi Jirka Drážného zo zlínskej agentúry PRIA SYSTEM:

 

Čítajte o GLAMI na našom blogu:

Porovnávače tovaru: Ako predísť najčastejším chybám pri nastavení kampaní?

Inzercia na porovnávačoch sa e-shopom vyplatí a je jedno, či ešte len s podnikaním začínate alebo potrebujete získať nových zákazníkov. Ak chcete predísť často opakovaným chybám pri nastavovaní kampaní, máme pre vás rýchle tipy na mieru ušité pre Heureku, Google Nákupy či GLAMI.

12.10.2021
Veľký prehľad slovenskej e-commerce

Slovenský online trh si vytvoril v posledných rokoch silné miesto na mape európskej e-commerce. Cieľom zahraničných obchodníkov je vďaka nízkym nákladom na správu e-shopu a rýchlemu tempu rastu e-commerce, ktorá medziročne stúpla o 15  %. Využite jeho potenciál a naštartujte podnikanie na Slovensku.

04.10.2021
Zdvihnite predaj módy v roku 2021. Pomocou informácií a noviniek zo špecializovaných porovnávačov

Premýšľate, ako tento rok zvýšiť obrat v online predaji módy či nábytku? Porovnávač GLAMI v rámci projektu Fashion (Re)search zverejnil prehľad módnej e-commerce za 2020. Jeho tipy vám ukážu cestu, ako zefektívniť fungovanie vášho obchodu. A ak inzerujete na Biane, môžete začať využívať novú administráciu e-shopu.

02.02.2021
Ako nastaviť známe služby pre e-shop na WooCommerce? Zvládnete to s Mergado Packom

Využívate pre svoj e-shop platformu WooCommerce? A viete, že s bezplatným nástrojom Mergado Pack si dokážete implementovať populárne reklamné služby na jednom mieste? Aby ste si nastavili nástroje ako GLAMI pixel, Heureka meranie konverzií či Google Ads správne, sledujte sériu praktických videonávodov.

28.01.2021
Prilákajte ďalších zákazníkov. Pomôžu vám predvianočné vychytávky z porovnávačov

Porovnávače tovaru a e-shopové riešenia si pripravili pre užívateľov pred Vianocami užitočné vylepšenia. Aké nové funkcie pribudli do Shoptetu, GLAMI či Heureky? Zorientujte sa v novinkách a získajte pomocou nich zákazníkov, ktorí si nechávajú nákup na poslednú chvíľu.

03.12.2020
Nastavte si dopravu pre známe porovnávače a reklamné systémy

Kvalitne nastavená ponuka dopravcov a cena dopravy sú kľúčové konkurenčné zbrane e-shopov inzerujúcich na vyhľadávačoch tovaru. Máme pre vás prehľadného sprievodcu, ktorý vám ukáže, ako v Mergade nastavíte pravidlá pre cenu dopravy na najznámejších porovnávačoch.

03.06.2020
Zvýšte úspešnosť e-shopu vďaka GLAMI TOP už aj na Slovensku

Projekt GLAMI TOP bol s príchodom marca spustený pre slovenský trh. Zákazníci a e-shopári odteraz získavajú novú možnosť hodnotenia spokojnosti s nákupom či značkou. Slovensko sa tým zaradilo medzi krajiny, ktoré môžu využívať výhodu recenzií na GLAMI.

12.03.2020
Nastavte si doručenie do Vianoc na GLAMI a Zboží.cz

Špička vianočných nákupov je tu. Mnoho zákazníkov bude objednávať tovar na poslednú chvíľu a ich rozhodovanie do veľkej miery ovplyvní informácia o tom, či tovar dorazí včas pod stromček. Pozrite sa, ako nastavíte garanciu doručenie do Vianoc na GLAMI a Zboží.cz.

10.12.2019
Pochopte rozdiely medzi Heurekou a GLAMI

Každý porovnávač je iný a na obsah feedov má vlastné požiadavky. Konzultanti našej podpory sa často stretávajú s nezrovnalosťami užívateľov Mergada ohľadom špecifikácií jednotlivých porovnávačov. S tým sme sa rozhodli skoncovať. V tomto článku si popíšeme hlavné rozdiely medzi Heurekou a GLAMI, aby ste pochopili, čo je potrebné v Mergade nastaviť odlišne.

18.07.2019
Špecifikujte materiálové zloženie na GLAMI ľahko pomocou Mergada

Veľkou e-shoparskou témou poslednej doby je povinná podpora tagu PERCENTAGE, ktorý GLAMI zavádza od 1. 8. 2019. S aktuálnym relasom, ktorý prebehne 11.7. v 16 hodín, začne Mergado špecifikáciu materiálového zloženia pre GLAMI podporovať.

11.07.2019