Nastavte si Shoptet feed pre Zboží.cz

Používate e-shopové riešenie od Shoptetu? Potom je pravdepodobne Zboží.cz jedným z prvých porovnávačov, na ktorý cielite svoju inzerciu. Ak ste zároveň užívateľmi Mergada, máme pre vás sprievodcu základným nastavením Shoptet feedu pre druhý najväčší porovnávač v Českej republike.

Aké sú hlavné nastavenia Shoptet feedu pre Zboží.cz

  1. Skrytie produktov, ktoré nechcete inzerovať
  2. Nastavenie správnych kategórií podľa Zboží.cz
  3. Nastavenie cien dopravy
  4. Nastavenie ceny za preklik

Skrytie produktov, ktoré nechcete inzerovať

Máte vo feede produkty, ktoré sú príliš lacné alebo majú nízku maržu a nechcete ich inzerovať? Jeden zo základných úkonov nastavovanie inzercie je naučiť sa ich skrývať. V Mergade na to pôjdete tak, že si vytvoríte výber produktov, ktoré hromadne skryjete pomocou pravidla Skryť produkt.

Videosprievodca skrývania produktov podľa ceny:

Videosprievodca pre skrývanie produktov, ktoré nie sú skladom:

Nastavenie správnych kategórií podľa Zboží.cz

Pre správne napárovanie kategórií na e-shope s tými na Zboží.cz musíte v elemente CATEGORYTEXT nastaviť, ktoré konkrétne kategórie sa vám budú zobrazovať.

Shoptet vie vytvárať správne CATEGORYTEXTy podľa stromu kategórií Zboží.cz. Pokiaľ ich v administrácii Shoptet nemáte nastavené alebo potrebujete určité kategórie dodatočne zmeniť, všetko si podľa potreby v Mergade upravíte pravidlom pre hromadné premenovanie kategórií.

Video, ako nastaviť kategórie pre Zboží.cz:

Video, ako používať pravidlo Hromadne premenovať kategórie:

Nastavenie cien dopravy

Cena dopravy výrazne ovplyvňuje rozhodovanie nakupujúcich. Najmä ponuka dopravy zadarmo (popr. osobného vyzdvihnutia zadarmo) vie byť pre e-shop silná konkurenčná výhoda. Správne vyplnená doprava a výdajné miesto je jedna zo základných podmienok kvalitného nastavenia inzercie na Zboží.cz.

Shoptet vie do feedu generovať elementy s cenou dopravy (DELIVERY, DELIVERY_ID, DELIVERY_PRICE, DELIVERY_PRICE_COD). Ak potrebujete vykonať zmeny feedu v Mergade, poslúži vám pravidlo Nastavenie ceny dopravy.

Pomoc pre nastavenie ceny dopravy na Zboží.cz:

Nastavenie ceny za preklik

Zboží.cz ponúka možnosti PPC reklamy. Tento aukčný systém umožňuje zvýšenie pozície vašich produktov pred konkurenciou.
V Shoptete dokážete ceny za preklik nastaviť pri každom produkte samostatne. S Mergadom toto nastavenie ovládnete šikovne a automatizovane. Využijete na to makrá, pravidlá alebo appky Bidding Fox a Bidding Fox Elements.

Nezabudnite si v administrácii Shoptet nastaviť Štandardné merania konverzií. Zaistí vám aktívny zber hodnotenie nákupu. Vďaka nemu od nakupujúcich získate viac recenzií a taktiež podrobný prehľad o každej objednávke.

Doveďte inzerciu vášho e-shopu na Zboží.cz k dokonalosti. V nastávajúcom predvianočnom boji o zákazníkov sa vám to istotne oplatí. A nezabudnite na kvalitu produktových obrázkov. Vyskúšajte appku Feed image editor. Urobte si najskôr bezplatný audit obrázkov a zistite, ako navýšiť preklikovosť reklám.

Mohlo by vás zaujímať:

Marketing Miner sa zameria na SEO. Získavať dáta z porovnávačov vám pomôže Mergado

Nástroj Marketing Miner od 1. 1. 2021 prestane poskytovať dáta z Heureky, Zboží.cz a niekoľkých ďalších porovnávačov. Po novom sa zameria len na data mining pre oblasť SEO. Ale nebojte sa - dáta z porovnávačov tovaru získate pohodlne pomocou Mergada a jeho aplikácií. 

18.11.2020
Zrýchlite import a export dát v Mergade pomocou Google Sheets

Urýchliť si prácu pri nastavovaní inzercie je cieľ každého e-shopára a marketéra. V Mergade dokážete aktuálne vedľa obvyklých úkonov skrátiť dobu importu a exportu dát využitím Google Sheets. Predstavme si, ako túto funkciu využijete.

12.11.2020
Riaďte inzerciu centrálne pomocou konfiguračných CSV

Naučte sa nový spôsob, ako nastaviť inzerciu v Mergade automatizovane a hromadne. Od tej doby, čo sme predstavili pravidlo pre import dát z CSV súborov, dokážete vykonávať úpravy konkrétnych častí inzercie z jedného miesta vytvorením konfiguračných CSV.

03.11.2020

Pridať nový komentár