Nastavte si Shoptet feed pre Zboží.cz

Používate e-shopové riešenie od Shoptetu? Potom je pravdepodobne Zboží.cz jedným z prvých porovnávačov, na ktorý cielite svoju inzerciu. Ak ste zároveň užívateľmi Mergada, máme pre vás sprievodcu základným nastavením Shoptet feedu pre druhý najväčší porovnávač v Českej republike.

Aké sú hlavné nastavenia Shoptet feedu pre Zboží.cz

  1. Skrytie produktov, ktoré nechcete inzerovať
  2. Nastavenie správnych kategórií podľa Zboží.cz
  3. Nastavenie cien dopravy
  4. Nastavenie ceny za preklik

Skrytie produktov, ktoré nechcete inzerovať

Máte vo feede produkty, ktoré sú príliš lacné alebo majú nízku maržu a nechcete ich inzerovať? Jeden zo základných úkonov nastavovanie inzercie je naučiť sa ich skrývať. V Mergade na to pôjdete tak, že si vytvoríte výber produktov, ktoré hromadne skryjete pomocou pravidla Skryť produkt.

Videosprievodca skrývania produktov podľa ceny:

Videosprievodca pre skrývanie produktov, ktoré nie sú skladom:

Nastavenie správnych kategórií podľa Zboží.cz

Pre správne napárovanie kategórií na e-shope s tými na Zboží.cz musíte v elemente CATEGORYTEXT nastaviť, ktoré konkrétne kategórie sa vám budú zobrazovať.

Shoptet vie vytvárať správne CATEGORYTEXTy podľa stromu kategórií Zboží.cz. Pokiaľ ich v administrácii Shoptet nemáte nastavené alebo potrebujete určité kategórie dodatočne zmeniť, všetko si podľa potreby v Mergade upravíte pravidlom pre hromadné premenovanie kategórií.

Video, ako nastaviť kategórie pre Zboží.cz:

Video, ako používať pravidlo Hromadne premenovať kategórie:

Nastavenie cien dopravy

Cena dopravy výrazne ovplyvňuje rozhodovanie nakupujúcich. Najmä ponuka dopravy zadarmo (popr. osobného vyzdvihnutia zadarmo) vie byť pre e-shop silná konkurenčná výhoda. Správne vyplnená doprava a výdajné miesto je jedna zo základných podmienok kvalitného nastavenia inzercie na Zboží.cz.

Shoptet vie do feedu generovať elementy s cenou dopravy (DELIVERY, DELIVERY_ID, DELIVERY_PRICE, DELIVERY_PRICE_COD). Ak potrebujete vykonať zmeny feedu v Mergade, poslúži vám pravidlo Nastavenie ceny dopravy.

Pomoc pre nastavenie ceny dopravy na Zboží.cz:

Nastavenie ceny za preklik

Zboží.cz ponúka možnosti PPC reklamy. Tento aukčný systém umožňuje zvýšenie pozície vašich produktov pred konkurenciou.
V Shoptete dokážete ceny za preklik nastaviť pri každom produkte samostatne. S Mergadom toto nastavenie ovládnete šikovne a automatizovane. Využijete na to makrá, pravidlá alebo appky Bidding Fox a Bidding Fox Elements.

Nezabudnite si v administrácii Shoptet nastaviť Štandardné merania konverzií. Zaistí vám aktívny zber hodnotenie nákupu. Vďaka nemu od nakupujúcich získate viac recenzií a taktiež podrobný prehľad o každej objednávke.

Doveďte inzerciu vášho e-shopu na Zboží.cz k dokonalosti. V nastávajúcom predvianočnom boji o zákazníkov sa vám to istotne oplatí. A nezabudnite na kvalitu produktových obrázkov. Vyskúšajte appku Feed image editor. Urobte si najskôr bezplatný audit obrázkov a zistite, ako navýšiť preklikovosť reklám.

Mohlo by vás zaujímať:

Ako importovať feed do Mergada z úložiska Dropbox

Využívate pre svoj e-shop cloudové úložisko Dropbox? Ušetrite si čas pri hľadaní návodu, ako zvládnuť import feedu do Mergada. Pripravili sme pre vás jednoduchý postup, s ktorým nastavíte správne zdieľanie súboru bez problémov. Poďme sa do toho pustiť.

02.03.2021
Ako funguje Mergado a prečo je tak šikovné

Aby bola vaša inzercia na porovnávačoch úspešná, musíte mať XML feed nastavený podľa nimi požadovaných špecifikácií. Na tieto úpravy už nutne nemusíte zamestnávať programátora. S Mergadom nastavíte reklamné kampane vášho e-shopu sami. Ako tento nástroj funguje?

05.01.2021
Prečo je potrebné na registráciu do Mergada toľko osobných informácií a prečo sa toho nebáť

Príde vám, že má registračný formulár aplikácie Mergado veľa políčok a chce od vás veľa informácií hneď, aj keď si chcete Mergado len vyskúšať? Netreba sa toho báť. Nižšie vám vysvetlíme prečo.

09.12.2020

Pridať nový komentár