Ako upraviť Shoptet feed na validný formát

Majú vaši klienti prenajaté e-shopové riešenie od Shoptetu? Možno ste sa už pri správe ich inzercie dostali do situácie, kedy Shoptet validátor hlásil, že je váš Shoptet feed na výstupe z Mergada nevalidní. Dnešným návodom tento problém v Mergade vyriešime raz a navždy.

Shoptet

Shoptet je spoločnosť prenajímajúca e-shopové riešenie. V súčasnosti na tejto platforme podniká viac než 13,5 tisíc e-shopov na českom a slovenskom trhu. Umožňuje jednoduchú administráciu, obsahuje veľké množstvo funkcií. Shoptetom poskytovaný pokladný systém umožňuje predaj cez internet, i cez kamenný obchod v rámci jedného on-line systému.

Shoptet validátor

Shoptet vyžaduje, aby feedy naň napojených riešení, mali jednotnú štruktúru. Shoptet validátor teda slúži pre kontrolu, či feed vyhovuje podmienkam a je možné ho napojiť do e-shopu prevádzkovanom na Shoptet platforme.

Validácia prebieha pomocou formuláru umiestnenom na stránke validátoru.

Tu:

  1. Najskôr vyberte, o aký typ feedu (špecifikácia podľa Shoptet formátu, či Heureky) sa jedná.
  2. Potom sem nahrajte buď XML súbor uložený na disku, alebo vložte URL adresu feedu.
Shoptet validátor. Zdroj: help.shoptet.cz/topic/xml-validace

Ako v Mergade postupovať, ak validátor Shoptetu hlási, že feed nie je validný

Ak bol feed detekovaný ako nevalidný, nebude možné ho do e-shopu, ktorý beží na Shoptete, nahrať. Je teda potrebné ho upraviť. Najčastejšia komplikácia býva v tom, že výstupný feed obsahuje elementy, ktoré Shoptet nepovoľuje. V Mergade môžete tieto elementy vypnúť, či previesť hodnoty z elementov, ktoré Shoptet nepozná, do tých, ktoré pozná.

Vypnutie elementu

Vypnutie elementu pre výstup v Mergade ľahko nastavíte na stránke Elementy.

Stačí:

  1. Vyhľadať element, ktorý potrebujete vypnúť.
  2. Skryť element pomocou ikony „oka“ na pravej strane.
  3. Následne pregenerovať feed (na stránke Nastavenie – Pregenerovanie tlačítkom Pregenerovať všetko).
  4. Po dobehnutí pregenerovania opäť použiť validátor Shoptetu a zistiť, či vám hlási niečo ďalšie.
Vypnutie elementu na stránke Elementy v Mergade.

Takto krok po kroku môžete pomocou Mergada feed vyladiť na úplne validný. Špecifikáciu, ako má štruktúra feedu podľa Shoptetu vyzerať, nájdete v odkazoch nižšie na webe validátoru.

Prevedenie hodnôt elementov

Ďalším riešením problémov s validáciou feedov je prevedenie hodnôt zo vstupných elementov na také názvy elementov, ktoré Shoptet pozná.

Ako na to:

  1. Pomocou pravidla typu „Prepísať“ pridajte pravidlá, ktoré vám dáta prevedú do elementov, ktoré Shoptet používa. Prehľad Shoptet elementov nájdete v tabuľke na tejto stránke.
  2. Po pridaní pravidiel opäť nezabudnite pregenerovať feed na stránke Nastavenie – Pregenerovanie (tlačítko „Pregenerovať všetko“).

Mergado tip

Validátor Shoptetu zobrazuje vždy len prvých 50 chýb. Je teda potrebné feed v Mergade upravovať postupne a validáciu opakovať, aby sa vám po vyriešení aktuálnych chýb zobrazia tie následujúce.

 

Máte otázky ohľadom validácie feedu? Ako na elementy a na pravidlá vám povie naša nápoveda. Potrebujete pomôcť? Zavolajte nám, alebo nám napíšte na podporu.

Pridať nový komentár