Ako zvýšiť počet hodnotení e-shopu v Heureka Overené zákazníkmi? Skontrolujte si SPF záznamy!

Čo sú to SPF záznamy

Zjednodušene ide o druh záznamu k doméne (DNS), ktorý hovorí, z akých serverov môže byť odosielaná e-mailová pošta. Cieľom je ochrana proti rozosielanie e-mailového SPAMu. SPF záznam definuje servery, z ktorých sú odosielané e-maily pre danú doménu.

Aký je problém pri Overené zákazníkmi

Heureka odosiela e-maily zo svojich serverov a ako odosielateľa uvedie e-mail vášho e-shopu. E-mailová správa sa teda čiastočne tvári ako odoslaná z vašej domény. Servery Heureky ale v predvolenom nastavení svojej domény v SPF zázname nemáte, a tak môžu antispamové nástroje zvýšiť pravdepodobnosť, že daný e-mail s výzvou na hodnotenie, označia za nevyžiadaný spam a čitateľovi ho vôbec nedoručia.

Ako situáciu riešiť

Najprv si skontrolujte či má doména vášho e-shopu SPF záznam a ak má, či je v ňom Heureka uvedená. Na internete existuje viac nástrojov na kontrolu SPF. Nám sa celkom osvedčil tento.

Ak sa vo výpise domén označených ako "allow", neobjaví "_emailing.heureka.cz", opýtajte sa tvorcu svojho e-shopu, či by nebolo vhodné do SPF záznamu Heureku doplniť. Podrobnejšiu dokumentáciu nájdete v nápovede Heureky a nápovede k SPF.

Pridať nový komentár