Mergadovi chlapci navštívili BarCamp Budějce

BarCamp bol z hľadiska počtu účastníkov menší, o to však intenzívnejší bol networking.
 
Hneď ráno po oficiálnom zahájení vystúpil Luděk Volejník z Mergadovho tímu so svojou prednáškou Ekosystém obyvákového e-shopu, ktorá sa podľa ohlasov na Twitteri páčila.
 
 
Zaznela tu aj informácia o nami vyvíjanom marketingovom module pre PrestaShop Mergado marketing pack, ktorý je k dispozícií zadarmo a pokrýva hneď niekoľko oblastí z internetového marketingu. Navyše je pre české i slovenské prostredie. V prednáške sa však objavilo mnoho ďalších služieb, napr. pre logistiku, fakturáciu, ktoré pri prevádzke e-shopu "z obývačky" budete potrebovať.
 
Ďalším rečníkom bol Vláďa Přichystal za Besteto so svojou prednáškou 5 zaručených receptů, jak vybudovat úspěšný e-shop. Vláďa zaujal svojím netradičným pohľadom na typy osobností v roli majiteľa e-shopu a asi každý z publika (či už má alebo nemá svoj e-shop) sa v niektorom z prezentovaných profilov našiel. Alebo aspoň niekde na pomedzí, medzi dvomi profilmi. :-) Vláďovu prezentáciu nájdete tu.
 
 
 
Ešte pred obedom dal náčelník brnenskej výpravy Michal Janík Mergado workshop na tému Tipy a triky jak vydělat e-shopu peníze v produktových reklamních kampaních ❦ prakticky. Účastníci si tak mohli v praxi vyskúšať užitočné tipy v Mergade a jeho aplikáciach, napr. Feed Image Editoru.
 
V popoludňajších hodinách predstavil Jiří Guňka za Reglendo Bidding ve vyhledávačích zboží tajemství zbavený. Aj napriek úzko profilovanej téme si svojich poslucháčov našiel. Možno aj preto, že jeho krásne červené tričko s lišiakom "Bidding Fox" nešlo po celý deň na BarCampe prehliadnuť. ;-)
 
 
 
Súbežne s Jirkom v rovnakom čase, len v druhej sále, prezentoval Pavel Dedík svoju odbornú (a pritom dobre zrozumiteľnú) prednášku Jak probíhal vývoj platformy určené pro vývojáře. Prítomní vývojári v sále tak mohli nakuknúť do kuchyne vývojárov Mergada, kde sa porcujú "big data".
 

 
Na záver ďakujeme organizátorom Denise "Endis" Wágnerovej a jej tímu, šikovnému fotografovi Tomášovi Stiborkovi a všetkým ďalším, ktorí sa na juhočeskom BarCampe organizačne podieľali.
 
P.S. Verte, že nadpis článku nie je zlý. Ak mu nerozumiete, skúste sa pozrieť do slovníka :)
 

Pridať nový komentár