9 tipov, ako pripraviť inzerciu na Black Friday a Cyber Monday

24. a 27. novembra. Na tieto dni, tento rok, pripadajú dve celosvetovo rozšírené reklamné udalosti, zamerané na zľavy a akcie na vybrané produkty. Ešte pred niekoľkými rokmi Black Friday a Cyber Monday Slovákov moc nezaujímal. V súčasnosti už je ale neoddeliteľnou súčasťou slovenskej eCommerce scény. Tento článok vám ukáže, ako pomocou Mergada na tieto dni pripravíte účinnú inzerciu.

Vytvorte špeciálne elementy a výbery

Pomocou výberov môžete v Mergade zacieliť naozaj presne na produkty, ktorých cenu potrebujete hromadne upraviť, či skryť tie, ktoré momentálne nechcete inzerovať. Vďaka tomu si budete istí, aký tovar a v akom množstve inzerujete v období špeciálnych akcií. Obsahom nabitý článok o používaní pravidiel nájdete tu.

Black Friday a Cyber Monday samozrejme nie sú iba o cenách. Online obchody sa predháňajú aj v ponúkaní výhodných služieb, spojených s predajom tovaru (zvýhodnená doprava pri platbe nad určitú čiastku, atď.). Vyberte teda produkty, ku ktorým pomocou tagu GIFT môžete pridať upozornenie na dopravu, či darček zdarma a presvedčiť tak zákazníkov, aby hľadaný tovar nakúpili práve vo vašom e-shope. Ako na vytvorenie elementu GIFT sa dočítate v tomto článku.

Použite aplikácie

Aplikácie v Mergado Store ponúkajú široké možnosti, ako flexibilne upravovať inzerciu podľa aktuálnych zmien.

Feed Image Editor

Vylepšite vzhľad obrázkov vášho tovaru. Pomocou aplikácie Feed Image Editor môžete upravovať formát produktových fotografií tak, aby sa vždy zobrazovali správne. Zároveň vám táto aplikácia ponúka využitie špeciálneho setu samolepiek pre BF a CM. Vašu reklamnú kampaň tak budete cieliť na správnych zákazníkov.

Feed Image Editor

Feed Image Editor je aplikácia s obrázkami tovaru e-shopu. Umožní Vám do obrázkov dopĺňať predchystané nálepky, farebné rámčeky, pruhy, bodky, či texty. Využiť pritom môžete predchystané grafiky, alebo si do aplikácie nahrať vlastné. Len si to predstavte - vlastné logo, detail produktu, alebo obľúbená reklamná postavička teraz môžu byť ľahko súčasťou vašej inzercie na Facebooku a Instagrame!

Weekday Bidding Booster

Priplaťte si za ceny preklikov na dátum pripadajúci na špeciálne akcie. V aplikácii Weekday Bidding Booster stačí raz stanoviť, ktorý deň v týždni chcete za inzerciu priplatiť ( a ktorý naopak ušetriť) a Mergado bude upravovať ponuky za prekliky automaticky za vás. Využite naplno potenciál inzercie a neprichádzajte o objednávky vďaka tomu, že váš produkt bude viditeľný v ten správny čas.

Weekday Bidding Booster

Máte niektoré dni v týždni vyšší konverzný pomer a iné zase nižší? Zohľadnite to pri stanovení ponúk za prekliky. V aplikácii WeekDay Bidding Booster raz stanovíte, ktorý deň v týždni chcete za inzerciu priplatiť a ktotý naopak ušetriť a Mergado potom upravuje ponuky za prekliky automaticky za vás. 

Crediteam

Majte prehľad o čerpaní kreditu. Aplikácia Crediteam prehľadne myslí na výšku kreditu vášho e-shopu na cenových porovnávačoch a odhadne dobu do jeho vyčerpania. Vďaka včasným notifikáciám sa tak nemusíte báť výpadku inzercie kvôli nedostatku prostriedkov.

 

Crediteam

Inzerujete svoj tovar na viac porovnávačoch cien? Alebo ako agentúra spravujete inzerciu pre veľa e-shopov a potrebujete mať neustále prehľad o čerpaní kreditu? Potom je aplikácia Creditteam určená priamo pre vás. Na jednom mieste vám prehľadne zobrazí výšku kreditu jednotlivých e-shopov na všetkých porovnávačoch a naviac vás upozorní na jeho blížiace sa dočerpanie.

Pricing Rank

Strážte ceny konkurencie. Aplikácia Pricing Rank vám pomôže nastaviť cenovú politiku, podľa porovnania výšky ceny vášho a konkurenčného tovaru. Pre jednotlivé výbery položiek navrhnete zmenu ceny, pokiaľ je tá aktuálna pre vás nevýhodná.

Pricing Rank

Testovací popis aplikácie

Data Owl

Myslite dopredu. Majte zapnutú aplikáciu Data Owl a využite tak informácie zo Sortiment reportu a Google Analytics k ďalšiemu nastaveniu inzercie. Uchováte si tým dôležité záznamy pre ďalšie ročníky a podobné udalosti a spresníte svoju budúcu inerciu.

Data Owl

Múdra sova z Data Owl vie, ako využiť štatistické dáta z cenových porovnávačov k vytvoreniu nových elementov, skrz ktoré zlepšíte nastavenie svojej inzercie. Na základe informácií o počte preklikov, konverzií, priemernej cene alebo postavení tovaru vo vyhľadávaní potom budete môcť cez výbery v Mergade ladiť svoju inzerciu. 

URL Checker

Buďte si istý, že sú adresy vašich produktov v poriadku. S aplikáciou URL Checker odhalíte stránky s chybou 404. Ušetrí vám tak prácu s ručným vyhľadávaním a opravou nefunkčných adries. Dá vám spätnú väzbu o tom, ako rýchlo odpovedá váš e-shop na prekliky zákazníkov.

 

URL Checker

Chcete mať istotu, že nevedieťe návštevníkov na chybu 404, alebo že nie sú URL adresy presmerované a vy tak prichádzate o zdroj návštevy v Google Analytics? vyskúšajte našu aplikáciu na 10 dní zadarmo!

 

Keychain

Väčšina vyššie spomenutých aplikácií je v Mergade s cenovými porovnávačmi prepojená prostredníctvom aplikácie Keychain. Táto aplikácia je zdarma a je hneď po zapnutí aktívna. Pokiaľ vás jednotlivé aplikácie zaujali, aktivujte si Keychain ako prvú. Návod, ako ju začať používať, nájdete v našej nápovede.

Mergado Keychain

Keychain je kľúčenka. A Mergadova kľúčenka slúži k uloženiu hesiel i ďlaších informácií, nutných pre fungovanie ostatných aplikácií. Mergadova kľúčenka je zadarmo a „spoluprácu" s ňou vyžaduje rada iných aplikácií.

 

Pridať nový komentár